Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 04 28

Sidabrą iškovojęs Žydrūnas Savickas: „Pralaimėjimas užvedė – kitąmet trokštu Lietuvai parvežti auksą“

Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas 39-erių Žydrūnas Savickas sustoti neketina. Iš pasaulio galiūnų čempionato lietuvis grįžo kupinas sportinio pykčio ir azarto. Netrukus jis sieks į savo pasiekimų sąrašą įrašyti naują pasaulio rekordą.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / Asmeninio arch. nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pasaulio galiūnų čempionate Ž.Savickas varžėsi jau dešimtą kartą karjeroje. Apginti nugalėtojo titulo stipruoliui šįkart nepavyko. Titulų sąrašą jis papildė šeštuoju sidabro medaliu.

„Visada norėtųsi geriau. Per savo karjerą iškovojau keturis aukso ir šešis sidabro medalius. Labai norėjosi to penktojo aukso. Juolab, kad tas vienas medalis buvo labai svarbus Lietuvai. Medalių lentelėje mūsų šalis būtų pakilusi į trečią vietą ir aplenkusi Lenkiją bei Didžiąją Britaniją, ir pagal iškovotus medalius prisivijusi Islandiją bei JAV. Reikės palaukti dar metus“, – Vilniaus oro uoste šypsojosi Ž.Savickas.

Asmeninio arch. nuotr./Žydrūnas Savickas
Asmeninio arch. nuotr./Žydrūnas Savickas

Šįkart nugaros skausmus jautęs galiūnas džiaugėsi ir antrąja vieta. Ne tik todėl, kad įsisenėjusi trauma neleido pademonstruoti maksimalių jėgų. Pasak sportininko, Malaizijoje vykusiame pasaulio čempionate arši kova dėl pjedestalo virė net tarp keturių galiūnų, tad konkurencija buvo kaip niekad didelė.

„Medalis niekada nenuvilia. Be to, šįkart dėl aukščiausios vietos konkuravo keturi sportininkai. Bet kuris iš mūsų galėjo likti be medalio. Net ir bronzos medalis šiais metais būtų buvęs geras rezultatas. Nuo bronzos atsiplėšiau vos puse taško. Kova buvo įtempta, kiekvienas metais lygis auga ir varžovai artėja vienas prie kito. Laimėti tampa vis sunkiau ir sunkiau“, – neslėpė Ž.Savickas.

Antrą dieną puikiai pradėjau, laimėjau pirmąsias rungtis, bet lemiamu metu trečiasis akmuo išslydo iš rankų. Kartu ir pergalė, nes varžovas mano klaidomis pasinaudojo.

39-erių lietuvis finale nusileido Brianui Shaw. Šiemet amerikietis laimėjo ir prestižines „Arnold Strongman Classic“ varžybas, kuriose aplenkė Ž.Savicką vienu tašku. Malaizijoje čempioną lėmė paskutinė rungtis, prieš kurią lietuvis lenkė varžovą puse taško. Tačiau 33-ejų amerikietis buvo greitesnis svorių sukėlimo rungtyje ir išplėšė čempiono titulą.

„Pirmą dieną pajutau nugaros skausmus ir praradau taškus tose rungtyse, kuriose įprastai būdavau stipriausias. Antrą dieną puikiai pradėjau, laimėjau pirmąsias rungtis, bet lemiamu metu trečiasis akmuo išslydo iš rankų. Kartu ir pergalė, nes varžovas mano klaidomis pasinaudojo. Taip jau susiklostė, kad pasaulio čempionatus laimiu kas antrus metus ir šios tradicijos nepavyko šiemet nutraukti“, – teigė sportininkas.

Trečiąją vietą užėmė islandas Haftoras Bjornssonas, ketvirtąją – britas Eddie Hallas, penktąją – amerikietis Mike'as Burke'as. Finale kovojo dešimt galiūnų.

Apie karjeros pabaigą vasarą 40-metį švęsiantis Ž.Savickas negalvoja. Priešingai, jis pasiryžęs kitąmet atsirevanšuoti ir kopti ant aukščiausio pakylos laiptelio: „Galbūt šiemet man pritrūko to užsidegimo ir parako. Kita vertus, dabar esu dar piktesnis. Pralaimėjimas užvedė mane ir kitąmet trokštu Lietuvai parvežti auksą.“ 

Šiemet Žydrūno Savicko dar laukia varžybos Brazilijoje, Nyderlanduose, Suomijoje. Lietuvis pasiryžęs bent vienose iš jų pagerinti rąsto kėlimo pasaulio rekordą.

Poilsio po planetos pirmenybių sportininkas neturės. Netrukus jo laukia specialus vilkikų tempimo pasirodymas Turkijoje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos