Sportas gyvai

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunimo čempionate J.Kalaminskas – penktas

Aleksandrijoje, Egipte, baigėsi Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame dalyvavo net iš 7 sportininkų sudaryta Lietuvos penkiakovės jaunimo komanda: Anastasija Kančytė, Faustė Lukminaitė, Martina Rutkauskaitė, Emilija Nedzveckaitė, Jonas kalaminskas, Danielius Javensaper ir Lukas Gaudiešius.
Jonas Kalaminskas
Jonas Kalaminskas / Augusto Didžgalvio nuotr.

Aukščiausią rezultatą Egipte pasiekė Jonas Kalaminskas, užėmęs 5 vietą. Jaunasis sportininkas nuo 4 vietoje esančio vokiečio Timo Leho atsiliko tik 3 taškais.

Pasaulio čempionatą laimėjo egiptiečiai Moutazas Mohamedas ir Moustafa Abouameras, pasidalinę pirmą ir antrą vietas.

J.Kalaminsko stipriausia rungtis buvo kliūčių ruožas, kurį sportininkas įveikė per 26,44 sek., nuo nugalėtojo atsilikęs šiek tiek mažiau nei 4 sek. Bėgimo ir šaudymo rungtyje J.Kalaminskas taip pat demonstravo puikią formą: net dvi šaudymo serijas įveikdamas per 8 sek.

Kitas lietuvis, kuris įveikė individualios rungties kvalifikacijos barjerą – Danielius Jevensaper – liko 35.

Lietuvių komanda aktyviai dalyvavo ir komandinėse rungtyse. Martinos Rutkauskaitės ir Faustės Lukminaitės komanda užėmė 7 tarp 13 kitų komandų iš viso pasaulio. Stipriausiai merginos pasirodė kliūčių ruožo rungtyje, ją įveikdamos per 1 min. 39 sek. ir nuo lyderių egiptiečių Farida Khalil ir Zeina Amer atsilikdamos 20 sek.

Vaikinų komanda sudaryta iš Jono Kalaminsko ir Danieliaus Jevensaper estafetės rungtyje užėmė 6 vietą.

Vaikinų konkurencija buvo didesnė, estafečių rungtyje dalyvavo net 20 komandų iš viso pasaulio. Lietuviai gerai fechtavo, surinkdami 24 dūrius ir po šios rungties buvo pakilę į 3 vietą.

Tačiau kliūčių ruože nuo nugalėtojų vokiečių Moritz Klinkert ir Tim Leh atsiliko 14 sek. ir net neblogi plaukimo rezultatai nebepataisė situacijos: lietuviai į bėgimo ir šaudymo rungtį išbėgo 5, nuo lyderių atsilikę 25 sek. Tai ir lėmė 6 vietą komandinėje vyrų estafetėje.

Mišri estafetės lietuvių komanda: Anastasija Kančyte ir Lukas Gaudiešius užėmė 11 vietą iš 13 komandų.

Lietuvos penkiakovininkų laukia įtemptas liepos mėnuo:

• liepos 2-7 d. Ankaroje, Turkijoje vyks Europos U17 čempionatas,
  • liepos 2-8 d. Madeiroje – Europos biatlo/ triatlo/ laser run čempionatas,
  • liepos 8-14 d. Europos čempionatas Budapešte,
  • liepos 23-28 d. Europos U19 čempionatas Barselonoje.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius