Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas Anglijoje liko paskutinėje – 36 vietoje. Tiesa, ne dėl savo, o dėl organizatorių kaltės. Lemiamos šaudymo ir kroso rungties metu neveikė taikinys, į kurį šaudė lietuvis, todėl rezultatas nebuvo įskaitytas, o E.Krungolcas buvo diskvalifikuotas.
Techninė įranga pavedė dar šešis sportininkus, tarp jų – ir kitą lietuvį Justiną Kinderį, kuris liko 14-as. Komandų protestai nedavė vaisių: teisėjai juos tiesiog atmetė.
Po tokio akibrokšto E.Krungolcas tikino svarstąs galimybę paduoti Tarptautinę šiuolaikinės penkiakovės federaciją (UIPM) į teismą arba, blogiausiu atveju, kreiptis į Sporto arbitražo teismą.
E.Krungolcas pasikarščiavo
Specialiai aptarti šį įvykį trečiadienį rinkosi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) Vykdomasis komitetas. Federacijos vadovai nuramino E.Krungolcą, tačiau į tai, kas įvyko Anglijoje, neketina žiūrėti pro pirštus.
„Edvinas pasikarščiavo, į teismus tikrai nesikreipsime. Nusprendėme paruošti kreipimąsi į UIPM prezidentą Klausą Schormanną. Mūsų tikslas – kad tokie atvejai ateityje daugiau nepasikartotų“, – 15min.lt teigė LŠPF generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas.
Jis pripažino, kad E.Krungolco vieta pasaulio taurės finale nebūtų buvusi aukšta net ir tuo atveju, jei elektronika nebūtų sustreikavusi, tačiau su tokiu aplaidumu, pasak J.Kalinino, negalima taikstytis iš principo.
Tai principo reikalas: taip būti negali. Mes taip skriaudžiame sportininkus. Šiandien nukentėjo lietuviai, rytoj nukentės anglai, rusai, bet kas, teigė V.Kalininas. „Jis negalėjo laimėti, nes fechtavime pasirodė labai prastai. Smarkiai rezultatų nebūtų pakoregavę, gal būtų pakilęs iki penkioliktuko, bet ne aukščiau. Tiesiog tai principo reikalas: taip būti negali. Mes taip skriaudžiame sportininkus. Šiandien nukentėjo lietuviai, rytoj nukentės anglai, rusai, bet kas.
Sakykime, dabar nieko baisaus nenutiko, tačiau liepos pabaigoje vyks Europos čempionatas, beje, taip pat Londone. Jei technika paves Europos čempionate, bus tikrai pikta. Ten abiems mūsų penkiakovininkams bus keliamas tikslas patekti į aštuntuką, ir, neduok Dieve, tokie nesklandumai pasikartos“, – dėstė V.Kalininas.
Pasaulio taurės finalinės varžybos vyko atnaujintoje „Greenwich Park“ sporto bazėje, kur vyks ir 2012 m. Londono olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės varžybos, taigi tai buvo savotiška repeticija. „Kas bus, jei elektronika nesuveiks tuomet, olimpiadoje?“, – retoriškai klausė federacijos vadovas.
Lazeriams per anksti?
J.Kalininas neslepia, jog LŠPF siekia, jog į šiuolaikinės penkiakovės šaudymo varžybas būtų grąžinti pneumatiniai pistoletai, kuriuos nuo 2010 m. pakeitė lazeriniai. Pasak J.Kalinino, ši naujovė nepasiteisino, nes buvo įdiegta skubotai ir per anksti. Tai ir užprogramavo tokias technines klaidas, nuo kurios nukentėjo E.Krungolcas.
„Tarptautinei federacijai jau esame sakę, kad mes esame prieš lazerius ir tai dar kartą priminsime kreipimesi, kurį ruošiame. Sportininkas turi pats įrodyti savo meistriškumą, o ne būti laimės kūdikis – ištrauki blogą pistoletą ir labanakt. Mes manome, kad turėtume grįžti prie seno šaudymo.
Lazeriams dar anksti, yra daug neišdirbtų dalykų. Ko mums skubėti? Taip, tai perspektyva, laikui bėgant pneumatinius pistoletus tikrai turės pakeisti lazeriniai, bet kol kas tam anksti. Naujovei reikia pasiruošti, kad nesklandumų nebūtų. Dabar mes bėgame prieš traukinį, kam to reikia?“, – kalbėjo V.Kalininas.
Jis teigė, kad LŠPF turi ir kitų šalių palaikymą. „Mūsų pozicijai pritaria rusai, čekai, anglai, vokiečiai. Mes dirbame ta linkme“, – teigė V.Kalininas.