2020 12 14

Smiginio žvaigždė D.Labanauskas į pasaulio čempionatą išvyksta nekukliai: „Tikslas – pusfinalis“

Kiekvienų metų pabaigoje Lietuvos sporto sirgalius prie televizoriaus ekranų prikaustantis Darius Labanauskas ruošiasi dar vienam savo egzaminui. Antradienį Londone prasideda PDC pasaulio smiginio čempionatas, o jame dar kartą nustebinti pasiruošęs ir 44-erių garliaviškis.
Darius Labanauskas
Darius Labanauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Alexandra rūmuose vyksianti smiginio šventė tęsis iki pat sausio 3-iosios dienos.

Tuomet paaiškės, kas perims pajėgiausio planetos strėlyčių meistro sostą iš pernai triumfavusio ekscentriškojo škoto Peterio Wrighto.

Prizinis turnyro fondas šiemet sudarys 2,5 mln. svaro sterlingų. Nugalėtojui atiteks 500 tūkst. svarų.

„Guru Josh Project“ kūrinys „Infinity 2008“, pagal kurį į sceną žengia D.Labanauskas, pirmą kartą Londono rūmuose šiemet nuskambės gruodžio 18-ąją.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Darius Labanauskas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Darius Labanauskas

Tuomet lietuvis stos į pirmojo rato akistatą su nereitinguotu kinu Liu Chenganu. Burtai „Lucky D“ šiemet buvo ypač palankūs. Pirmasis oponentas yra mažai pažįstamas ir planetos pirmenybėse žais po 15 metų pertraukos.

Prieš penkiolika metų debiutavęs pirmenybėse L.Chenganas pralaimėjo jau pirmąją kovą kanadiečiui Johnui Partui ir baigė pasirodymą.

46-ąjį PDC reitingą turinčiam D.Labanauskui tai bus trečiasis startas svarbiausiame smiginio turnyre. 2018-aisiais jis pasiekė trečią ratą, o pernai nužingsniavo net iki ketvirtfinalio.

D.Labanauskas 2019-ųjų PDC pasaulio čempionate
Etapas Varžovas (reitingas) Rezultatas Taškų vidurkis
Pirmas England Matthew Edgaras 3:1 93.57
Antras Netherlands Raymondas van Barneveldas (17) 3:2 86.81
Trečias England Adrianas Lewisas (16) 0:4 89.74
D.Labanauskas 2020-ųjų PDC pasaulio čempionate
Etapas Varžovas (reitingas) Rezultatas Taškų vidurkis
Pirmas England Matthew Edgaras 3:0 94.73
Antras England Ianas White'as (9) 3:1 96.31
Trečias Germany Maxas Hoppas (24) 4:2 91.03
Ketvirtas England Steve'as Beatonas (25) 4:2 94.25
Ketvirtfinalis Netherlands Michaelas van Gerwenas (1) 2:5 90.25

Pergalė pirmajame etape garliaviškiui garantuotų 15 tūkst. svaro sterlingų ir kelialapį į antrąjį etapą ir akistatą su australu Simonu Whitlocku (PDC-18).

– Ar šiemetinis čempionatas pandeminiu laikotarpiu labai skirsis nuo ankstesnių?15min pradėjo pokalbį su pajėgiausiu šalies smiginio žaidėju.

– Viskas bus žymiai sudėtingiau ir jau net nekalbant apie tuos dalykus, kurie vyks ant scenos. Pavyzdžiui, mano pirmoji kova bus gruodžio 18-ąją. Įprastai į čempionatą vykčiau likus maždaug dviem paroms iki starto, reikėtų šiek tiek laiko pajusti atmosferą ir tada startuoti. Dabar viskas kur kas sudėtingiau. Šiemet visiems žaidėjams bus privaloma atlikti COVID-19 testą. Šį testą reikia būti pasidarius bent porą dienų prieš varžybas, juos varžybų organizatoriai darys tik neporinėmis dienomis. 17 dieną darytis testą man per vėlu, tad turiu Londone būti bent jau 15 dieną. Skrydžių yra likę nedaug, tad nuskristi šios dienos rytą nėra galimybės. Vadinasi, reikės keliauti 14 dienos vakarą.

Pats čempionatas gal ir labai nesiskirs nuo ankstesnių. Žinoma, atmosfera Alexandra rūmuose bus kitokia, nes bus įleidžiama tik iki 1 tūkst. sirgalių.

„Scanpix“ nuotr./Pasaulio smiginio čempionatas
„Scanpix“ nuotr./Pasaulio smiginio čempionatas

Taip pat yra apribojimų dėl lydinčių asmenų. Kiekvienam dalyviui, kaip įprasta, leidžiama atsivežti vieną pagalbininką, tačiau jis turi daryti testus už savo lėšas. Be to, reikia vengti bet kokio kontakto, tad negalima gyventi viename viešbučio kambaryje. Treniruojantis kartu vėlgi iškyla grėsmė užsikrėsti, nes tokiu būdu iš čempionato būtų šalinamas tiek sportininkas, tiek jo asistentas. Be to, nebūtų galima grįžti namo, o tektų izoliuotis pagal Didžiosios Britanijos įstatymus.

Įprastai visuose pasaulio čempionatuose man padėdavo kolega Mindaugas Skarbalius, bet šiemet dėl visų šių priežasčių į Londoną keliausiu vienas.

Dviem visuomet būna lengviau – labai gerai, kai šalia yra draugas, su kuriuo gimtąja kalba gali pasišnekėti apie nusiteikimą, rezultatus ir panašius dalykus.

Bilietą skrydžiui atgal turiu 23 dieną, nes iki 27 dienos čempionate bus pertrauka. Visgi jei pavyktų įveikti antrą etapą, net nežinau, ar grįšiu namo, nes pandeminė situacija Lietuvoje irgi keičiasi kiekvieną dieną. Grįžti keturioms dienoms ir vėl skristi atgal bei dar sykį atlikti testavimą taip pat didelio noro nėra, juolab kad ir skrydžių metu gali apsikrėsti. Baisu, kad sugrįžęs išvis gali neišskristi.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Labanauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Labanauskas

– Pastarieji du pasaulio čempionatai jums susiklostė labai sėkmingai. Su kokiais lūkesčiais į Londoną keliaujate šiemet?

– Visada esu sakęs, kad kiekviename pasaulio čempionate noriu parodyti bent jau tą patį rezultatą arba pakilti vienu laipteliu aukščiau. Tos pačios nuostatos laikausi ir šiemet. Pernai patekau tarp aštuonių stipriausiųjų, o šiemet norėtųsi būti ketvirtuke. Žinoma, bus labai sunku, bet tikiu, kad galiu.

– Šis smiginio sezonas buvo kiek neįprastas. Ar pasikeitusiomis aplinkybėms ir sumažėjus varžybų ruoštis pasaulio čempionatui nebuvo sunkiau?

– Man dabartinė sistema netgi patiko. Pagal pasikeitusią sistemą dabar per pavasario, vasaros ar rudens sesijas tekdavo sužaisti ir po penkis turnyrus per savaitę. Mums, atvykstantiems į Angliją, tai yra labai gerai, nes nereikia nuolat gyventi „ant lagaminų“. Žymiai paprasčiau viską sužaisti per savaitę ir keliauti atgal namo. Visgi, žinoma, įtampa dėl COVID-19 ir testavimo visuomet jaučiasi. Atvažiuoji ir iki paskutinės akimirkos nežinai, ar galėsi žaisti. Skrydžiai taip pat šiuo pandeminiu laikotarpiu yra labai pabrangę.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Darius Labanauskas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Darius Labanauskas

Šiemet turėjome tik 23 PDC Pro turus iš 30 bei keturis Euro turus iš 13. Tapo daug sunkiau visur kvalifikuotis.

Be to šį sezoną buvau paskyręs bandymams, šiek tiek keičiau metimo techniką. Visgi dažnai eksperimentuoti net nebūdavo kada, nes tekdavo rimtai kautis dėl aukštesnių pozicijų prieš pasaulio čempionatą.

Iš kitos pusės, smagu, kad patekti į Europos čempionatą man pavyko sėkmingai sužaidus vos vieną Euro turą.

– Prasitarėte apie bandymus keisti metimą. Ar pasaulio čempionate jau išvysime „Lucky D“ metant strėlytes kiek kitaip?

– Iš tiesų tai neturiu dar tikslaus atsakymo, ar tie pasikeitimai yra teisingas kelias. Stabilumo ir užtikrintumo trūksta. Tai iš tiesų kelia šiokį tokį nerimą ir gali būti, kad teks staigiai grįžti prie savo seno metimo. Tačiau šiemet pakeičiau strėlyčių sparnelius į kiek didesnius, tad senoji technika man nelabai tinka. Turiu daryti keitimus, bet nesu įsitikinęs, ar judu teisinga linkme. Kuria metimo technika remsiuos pasaulio čempionate, dar nežinau, manau viską lems apšilimas, pažiūrėsiu, kaip mesdamas jo metu jaučiuosi geriausiai.

„Scanpix“ nuotr./Pasaulio smiginio čempionato ketvirtfinalis: Darius Labanauskas
„Scanpix“ nuotr./Pasaulio smiginio čempionato ketvirtfinalis: Darius Labanauskas

– Kaip vertinate pirmąjį savo varžovą pasaulio čempionate Liu Chenganą. Ar kinas jums yra pažįstamas?

– Jei kalbėsime tik apie pavardes, tai galiu pasakyti, kad burtai – superiniai. Jei atvirai, tai tikėjausi gauti kurį nors kiną arba Rusijos atstovą. Antrajame etape taip pat lauktų įveikiamas priešininkas. Su Simonu Whitlocku esame žaidę tris kartus ir du sykius laimėjau aš. Taigi kovoti su juo tikrai galima. Bet, žinoma, reiks viską įrodinėti prie taikinio. Prisimenu, kad 2016-aisiais dalyvaudamas dar BDO pasaulio čempionate labai džiaugiausi gavęs japoną Seigo Asada, tačiau jis sužaidė fantastiškai ir pralaimėjau jam 1:3 jau preliminariame etape. Taigi atsipalaiduoti tikrai negalima

Visgi prisipažinsiu, apie Kinijos sportininką nieko nesu girdėjęs. Žinau tik tiek, kad į pasaulio čempionatą jis grįžta po 15 metų pertraukos. Vadinasi, žaidžia ilgai, patirties turi daug, tikėtina, kad bus elektronikos tipo žaidėjas. Kiek girdėjau Kinijos atrankoje dalyvavo 15 žaidėjų – tai nėra daug.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Strėlytės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Strėlytės

– Ar rėmėjų gretos koronaviruso laikotarpiu nesusitraukė?

– Nėra ką slėpti, rėmėjų ratas tapo kur kas siauresnis. Dauguma akcentuoja pandemiją ir juos galima suprasti. Pavyzdžiui, mano pagrindinis rėmėjas iš Japonijos „Cosmo darts“ dar pavasarį planavo oficialiai išleisti mano strėlyčių sparnelių liniją. Visgi pasaulį įšaldė virusas, stojo gamyba ir šių planų kuriam laikui buvo atsisakyta. Džiaugiuosi, kad net ir tokiu sunkiu laikotarpiu jaučiu stiprią Kauno rajono savivaldybės paramą. Jos sporto skyrius, kaip ir pernai, labai prisidėjo prie to, kad galėčiau išvykti į šį pasaulio čempionatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų