08 10 /12:45

Kausis dėl medalių: L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė paskutinę akimirką įsiveržė į finalą

Priešpaskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną prasitęsė moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Į dvi grupes išskirstytos sportininkės dalyvauja pusfinalio kovose ir kaunasi dėl patekimo į finalą.

Pirmoji iš lietuvių Versalio rūmų pašonėje varžėsi du olimpinius medalius jau turinti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Jai paskutinę akimirką pavyko užimti 9-ąją vietą tarp 18 sportininkių ir prasibrauti į finalą, kuris vyks sekmadienį.

40-metė lietuvė pirmiausia pasirodė jojimo rungtyje. Burtai jai lėmė žirgą vardu „For Ever Du Fief“, kuris daug problemų čempionei iš Lietuvos nesukėlė.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė numetė tik vieną kartelę, įveikė distanciją per 65,61 sek. ir gavo 291 tašką iš maksimalių 300.

Tarp 18 sportininkių Laura užėmė 10-ąją vietą.

Netrukus mūsiškė varžėsi ir papildomoje fechtavimo rungtyje. Visgi joje neužtruko – pralaimėjusi pirmąją akistatą prieš italę Alice Sotero, lietuvė nepasinaudojo proga uždirbti papildomų taškų.

Kipro Štreimikio/LTOK nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje

Po kurio laiko Londono olimpinė čempionė šoko į baseiną ir varžėsi 200 m plaukime. Distanciją įveikusi per 2 min. 23,71 sek., savajame plaukime L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė penktą vietą tarp šešių plaukikių, o tarp visų 18 sportininkių liko 15-ta.

Už pasirodymą plaukimo rungtyje lietuvė gavo 263 taškus ir prieš paskutinį startą pusfinalyje bendroje rikiuotėje buvo 12-ta.

Galiausiai, lietuvė išbėgo į savo mėgstamiausią rungtį – kombinuotą bėgimą ir šaudymą.

Taškus pavertus į sekundes, ji turėjo startuoti dvylikta ir vytis į finalą pateksiantį devynetuką, Laura 3 km distancijoje likus 600 metrų dar buvo tik 11-ta, tačiau galingai finišavo ir užėmusi 9-ąją vietą bendroje įskaitoje žengė į finalą.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė bėgdama užgaišo 10 min. 0,55 sek. ir buvo pati greičiausia pusfinalyje. Šaudymo taikinius lietuvė eliminavo per 1 min. 10,35 sek. ir tarp 18 penkiakovininkių užėmė 12-ą vietą. Vis dėlto tai jai nesutrukdė būti greičiausiai bendroje bėgimo ir šaudymo rungtyje – 11 min. 10,90 sek.

Bendroje įskaitoje 1389 taškus surinkusi Lietuvos atstovė nuo pusfinalio nugalėtojos britės Kerenzos Bryson atsiliko 13 taškų.

Kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė dalyvaus B pusfinalyje nuo 14.30 val. Jos tikslas taip pat bus prasibrauti tarp 9 stipriausių penkiakovininkių.

Primename, kad šiuolaikinės penkiakovės varžybos ketvirtadienį startavo fechtavimosi rungtimi.

Joje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir G.Venčkauskaitė per 35 kovas iškovojo po 16 pergalių ir pelnė po 205 taškus.

Bendroje įskaitoje po pirmos rungtynės mūsiškės tarp 36 dalyvių dalijosi 19-26 vietas.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?