Per 24 dienas apie 1200 kilometrų nubėgusį ugniagesį plojimais ir gėlėmis pasitiko šeimos nariai bei kolegos.
„Jaučiuosi, gerai, nepavargau. Čia tik pradžia“, – atgavęs kvapą žurnalistams sakė A.Ardzijauskas.
Kitąmet jis planuoja apibėgti Baltijos jūrą. Jeigu vyras ryšis šiam išbandymui, jam teks įveikti 3,8 tūkst. kilometrų.
Tiesa, viskas priklausys nuo to, ar pavyks rasti rėmėjų. Ugniagesys pridūrė, jog vasarą daugiau nebėgs, nes šios kelionės metu jį labai kamavo karštis. „Sako, Lietuvoje nėra vasarų, bet žinokite, buvo labai karšta. Daugiau neberizikuosiu“, – pridūrė jis.
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas kasdien įveikdavo po 27, 40, 50 ar net 85 kilometrus.
„Buvo tik vienas sunkesnis momentas bėgant link Zarasų. Ten kalnuota trąsa, buvo karšta, tuo metu kilo įvairių minčių. Kelionės nutraukti nenorėjau, bet buvo labai sunku“, – pasakojo ultramaratoninkas.
Jo teigimu, vienas pagrindinių šio bėgimo tikslų – populiarinti ugniagesio profesiją. „Matau, kad jaunimas nenori imtis šios profesijos, nes ji reikalauja daug pasiaukojimo. Reikia turėti specifinių žinių, ištvermės. Nuo tavęs priklauso kolegos gyvybė. Tai atsakingas darbas“, – kalbėjo jis.
Skaičiavo ne tik kilometrus
Ugniagesys ultramaratoninkas prisijungė prie visame pasaulyje ir Lietuvoje „Samsung“ vykdomos socialinės iniciatyvos – „Samsung“ bėgimo „Hope Relay“.
Kasdien jo įveikiamą atstumą skaičiavo telefone įdiegta „Samsung Hope Relay“ programėlė.
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas A.Ardzijauskas per 24 dienas nubėgo apie 1200 kilometrų.
„Bėgimas itin sparčiai populiarėja. Įvairūs projektai atrasti sveiką gyvenseną padeda ir tiems, kurie iki šiol nesportavo aktyviai. Manau, kad “Samsung„ suteikta galimybė bėgant ne tik rūpinantis savo sveikata, bet ir rinkti lėšas SOS vaikų kaimuose gyvenantiems vaikams, yra puiki proga varžymosi azartą panaudoti kilniais tikslais“, – anksčiau yra sakęs jis.
Lėšas SOS vaikų kaimams galima rinkti į mobilųjį telefoną parsisiuntus nemokamą „Hope Relay“ programėlę. Ją reikia įsijungti kaskart, ruošiantis eiti pabėgioti ar pasivaikščioti. Kiekvienas, neviršijant vidutinio 40 km/val. greičio, įveiktas 3 kilometrų atstumas yra vertas 1 euro.