Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 24

Sportuoti vėl galima, tačiau kokios naujosios taisyklės profesionalams ir mėgėjams?

Vyriausybė po trečiadienio posėdžio paskelbė geras žinias sporto išsiilgusiems piliečiams ir profesionaliems atletams – karantino sąlygos švelninamos, tačiau kokios naujosios taisyklės?
Vyriausybė nustatė sportavimo taisykles profesionalams ir mėgėjams
Vyriausybė nustatė sportavimo taisykles profesionalams ir mėgėjams / nuotr. fkzalgiris.lt ir 15min

Kaip treniruosis profesionalai?

Nuo balandžio 27 dienos, laikantis nustatytų atstumo reikalavimų, leidžiamos kai kurių sporto šakų treniruotės uždarose ir visų sportininkų – atvirose sporto erdvėse, tačiau su sąlyga, kad būtų išlaikytas bent 10 metrų atstumas tarp sportininkų, o vienam sportininkui tektų ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas.

Treneriams, dirbančiam, aptarnaujančiam personalui, medicinos ar kitiems darbuotojams bus privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), taip pat apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius sportavimo vietose bei išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą.

fkriteriai.lt nuotr./Mindaugas Čepas
fkriteriai.lt nuotr./Mindaugas Čepas

Naudoti asmens apsaugos priemones turės ir sportininkai, jeigu nepavyks išlaikyti numatytojo 10 metrų atstumo, esant būtinybei, pvz., teikiant pagalbą įvykus traumai, esant būtinybei atlikti masažą ir pan.

Pašaliniai žmonės į sportavimo vietas nebus įleidžiami.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, galimybė vėl sportuoti suteikiama su sąlyga saugoti save ir kitus, ypač tuos, kurie yra rizikos grupėje.

„Sakoma, kad sportas – sveikata. Šių dienų kontekste šis posakis privalės būti suprantamas dar ir kita prasme: sportuoti bus leidžiama, tačiau užtikrinant, kad bus apsaugota tiek sportininkų, tiek trenerių, o tuo pačiu ir jų artimųjų sveikata. Todėl pirmiausia primygtinai siūlau nesportuoti, netreniruoti ir nedirbti sportavimo vietoje žmonėms, kurie priklauso rizikos grupei, t. y. yra vyresni nei 60 metų amžiaus arba serga lėtinėmis ligomis“, – sako ministras A.Veryga.

Sportuoti bus leidžiama, tačiau užtikrinant, kad bus apsaugota tiek sportininkų, tiek trenerių, o tuo pačiu ir jų artimųjų sveikata

Pasak jo, tuo atveju, jeigu sportininkui ar kitam personalo nariui būtų nustatyta koronaviruso infekcija, nustačius sąlytį turėjusius žmones, jiems būtų taikoma 14 dienų izoliacija. Tad ministras A.Veryga ragina itin atsakingai vertinti savo sveikatos būklę, prieš vykstant į sportavimo vietas.

„Šis sušvelninimas yra žingsnis pirmyn, galimybė pradėti treniruotes sporto bazėse, kur to anksčiau nebuvo galima daryti. Tačiau saugumo priemonės išlieka. Visi suprantame, kad sporto pasiekimai yra svarbu, tačiau prioritetas – sportininkų, trenerių ir jų artimųjų sveikata“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Uždarose salėse, sporto bazėse nuo pirmadienio galės treniruotis atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdę sportininkai, olimpinių rinktinių kandidatai, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiantys sportininkai.

„Scanpix“/AP nuotr./Laura Asadauskaitė
„Scanpix“/AP nuotr./Laura Asadauskaitė

Stadionai atviri visiems sportininkams, tik svarbu laikytis atstumo bei kitų reikalavimų. Turi būti parinkta tokia treniruočių metodika, kad stadione, nors ir esant keliems sportininkams, jie dirbtų saugiomis nustatytomis sąlygomis.

Prie įėjimo į sporto bazes turi būti pateikta informacija apie higienos laikymąsi, o sportavimo vietoje sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai, taip pat būtų matuojama temperatūra iškart atvykus. Po treniruočių visas panaudotas inventorius turi būti valomas ir dezinfekuojamas, vadovaujantis patvirtintomis rekomendacijomis. Taip pat siūloma pagal galimybes sportavimo vietoje naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ar sporto inventoriumi.

Sportavimo vietose galima lankytis tik sveikiems, karščiavimo ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų neturinčių požymių sportininkams, treneriams ir kitam personalui. Jeigu pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant privaloma palikti sportavimo vietą, rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Kaip žaisime tenisą golfą, lankysimės kartodrome ar šaudykloje?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatė reikalavimus, pagal kuriuos turi būti organizuojamos veiklos golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose bei vandenlenčių parkuose.

Visų pirma, visoms šias paslaugas teikiančioms įstaigoms teks reguliuoti lankytojų srautus, taip pat turi būti užtikrintas ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių. Gali būti įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėms nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas, artimus giminaičius.

Paslaugas teikiantys asmenys prie įėjimo privalės pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita), sudaryti galimybę tinkamai lankytojų rankų higienai, dezinfekcijai (prie įėjimo gerai matomoje vietoje pakabinti lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę ir vienkartines pirštines).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apsaugos priemonės nuo koronaviruso
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apsaugos priemonės nuo koronaviruso

Be to, laisvalaikio teikimo vietos administracijos įpareigotos prie įėjimo pateikti informaciją, kad juose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų kaip, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kitos.

Lankytojai eilėse prie kasų turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito, paslaugas skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Taip pat rekomenduojama organizuoti bilietų prekybą internetu.

Taip pat į laisvalaikio organizavimo vietą negali būti įleidžiami lankytojai, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių – pavyzdžiui, karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Nustatyta, kad turėtų būti matuojama darbuotojų, iškart jiems atvykus į darbą, kūno temperatūra.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Topo centre“ pirkėjams matuojama temperatūra
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Topo centre“ pirkėjams matuojama temperatūra

Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Be to, visi darbuotojai turi būti aprūpinti apsaugos priemonėmis.

Golfo ir lauko teniso aikštynuose turi būti užtikrinta, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines sporto priemones ir drabužius. Dažnai liečiami įrenginių paviršiai privalo būtų valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo.

Taip pat kartodromuose, vandenlenčių parkuose bei šaudyklose būtina užtikrinti, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines apsaugos priemones ir specialius drabužius. Jei naudojama bendra įranga, po kiekvieno panaudojimo ji turi būti valoma ir dezinfekuojama. Taip pat šaudyklose būtina užtikrinti kiekvienam lankytojui atskirą šaudymo sektorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai