„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 12 12

Sprogimai Turkijoje verčia krūpčioti ten rungtyniaujančius lietuvius

Krepšininkui Gediminui Orelikui pastarosios rungtynės Stambule prasidėjo tylos minute. Futbolo vartininkui Žydrūnui Karčemarskui yra ne kartą tekę žaisti toje Stambulo vietoje, kur šeštadienį nugriaudėjo sprogimas.
Neramumai Turkijoje
turkijoje / „Scanpix“ nuotr.

Per šeštadienį vakare įvykdytą išpuolį prie futbolo klubo „Bešiktaš“ stadiono buvo susprogdintas automobilis su sprogmenimis, o mažiau nei po minutės netoliese esančiame parke prie policininkų grupės susisprogdino mirtininkas.

36 policijos pareigūnai ir aštuoni civiliai žuvo, o dar 166 žmonės buvo sužeisti per išpuolį, už kurį atsakomybę prisiėmė grupuotė „Kurdistano laisvės sakalai“, laikoma radikalia uždraustos Kurdistano darbininkų partijos atšaka.

Bandirmos „Banvit“ komandos krepšininkas G.Orelikas tądien kaip tik viešėjo su komanda Stambule, kur sekmadienį laukė rungtynės su vietos „Fenerbahče“ klubu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prie Stambulo „Besiktas“ sporto arenos vėlų šeštadienio vakarą nugriaudėjo du sprogimai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prie Stambulo „Besiktas“ sporto arenos vėlų šeštadienio vakarą nugriaudėjo du sprogimai.

Įprato prie policijos ekipažų

Mačo išvakarėse „Banvit“ apsigyveno viešbutyje kitoje Stambulo pusėje nei įvyko sprogimas.

„Man svarbiausia, kad mano šeima – kitame mieste. Kadangi ji liko Bandirmoje, tai laikiausi ramiai, – sakė G.Orelikas. – Aišku, sekmadienį prieš rungtynes visi žaidėjai prie pusryčių stalo apie tai kalbėjo. Kažkurie komandos nariai planavo po rungtynių pasilikti Stambule, bet pakeitė planus“.

Turkijos krepšinio lygos rungtynės nebuvo atšauktos, tik prasidėjo tylos minute. Po to G.Orelikas pelnė 22 taškus. „Žaidimui tai reikšmės neturi. Mano darbas toks“, – sakė G.Orelikas.

Vasarą jis paliko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir su šeima – žmona bei pusantrų metų sūnumi – iškeliavo į Turkiją, kuri pastaraisiais metais kraujuoja nuo teroro atakų.

G.Orelikas jau įprato prie policijos ekipažų palydos pakeliui į kiekvienas rungtynes. „Tokios yra taisyklės. Ir Bandirmoje mūsų varžovus lydi vienas arba du ekipažai, – pasakojo G.Orelikas. – Vienas policijos ekipažas lydėjo komandos autobusą ir savaitgalį Stambule“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gediminas Orelikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

Iš Turkijos keltis nežada

Prie sustiprinto saugumo įpratęs ir Ž.Karčemarskas.

„Tačiau ar policija padėtų, jei kur nors sprogtų bomba?“, – klausė septintus metus Turkijoje rungtyniaujantis lietuvis.

Ar policija padėtų, jei kur nors sprogtų bomba?

33 metų vartininkas iki šiol gynė Gaziantepo komandos vartus, bet savo geru žaidimu nusipelnė geresnio kontrakto ir vasarą persikėlė į Ankarą – Turkijos sostinėje pavasarį irgi susisprogdino mirtininkė, nusinešusi drauge 37 žmonių gyvybes ir dar 125 sužeidusi.

Dar daugiau žmonių – net 86 – Ankaroje žuvo pernai spalį per dvigubą sprogimą.

„Kažkokios panikos bent jau mano komandos aplinkoje nesijaučia. Kol tavęs paties nepaliečia, stengiesi žvelgti paprasčiau. Aišku, niekam nebūtų smagu būti tokioje situacijoje. Kai esi toje pačioje šalyje, tai dar geriau jauti“, – bandė paaiškinti Ž.Karčemarskas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Karčemarskas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Karčemarskas

Jis ne kartą yra žaidęs rungtynes toje Stambulo dalyje, kur praėjusį savaitgalį nugriaudėjo sprogimas – tik vietoje seno stadiono pernai toje pačioje vietoje vartus atvėrė naujas. Ž.Karčemarskas pastebėjo, jog apsaugos darbuotojų kasmet vis daugiau sukiojasi stadionuose ir aplink futbolininkus.

Vokietijos futbolo rinktinės puolėjas Mario Gomezas praėjusią vasarą atsisakė sugrįžti į Stambulo „Bešiktaš“ klubą, socialiniuose tinkluose savo sprendimą argumentavęs nestabilia politine situacija Turkijoje.

Šiais metais ten vos nebuvo nuverstas prezidentas, o iš viso per teroro atakas žuvo per 300 žmonių.

„Žinote, nesmagu, bet turiu darbą, turiu sutartį. Tai nėra vaikiškas dalykas, kad panorėjau – ir sugrįžau namo, – sakė Ž.Karčemarskas. – Nuo manęs niekas nepriklauso. Nieko pakeisti negaliu“.

Mažame Turkijos mieste – ramiau

Ir Ž.Karčemarskas, Ankaroje gyvenantis su žmona ir pusantrų metų dukra, ir G.Orelikas pabrėžė: svarbiausia, kad gerai jaustųsi artimieji.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Orelikas su žmona Virginija
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Orelikas su žmona Virginija

„Vis dėlto, stengiuosi neišgyventi, – tvirtino G.Orelikas. – Didžiausia rūpestis būtų šeimos kelionės. Bet artimieji ramiai būna Bandirmoje. Tai mažas miestelis (122 tūkst. gyventojų) – nelabai įdomus teroristams“.

4,5 mln. gyventojų Ankaroje gyvenantis Ž.Karčemarskas to paties pasakyti negali, bet ir jis stengiasi išlaikyti ramybę.

„Esame girdėję patarimų nevaikščioti per toli, bet patys jaučiame, jog gyvename ramioje vietoje, panikos nėra, – teigė „Osmanlispor“ vartininkas. – Aš ramiau žiūriu į tai. Stengiuosi nuraminti šeimą. Vis stengiuosi įtikinti, kad kažkada šie dalykai pasibaigs“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“