2018 04 08

Staigmena: Žydrūnas Savickas Europos galiūnų čempionate liko be medalio

Netikėtai Lidse pasibaigė Europos galiūnų čempionatas, kuriame dalyvavo ir du mūsų šalies atstovai Žydrūnas Savickas bei Vytautas Lalas.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / organizatorių nuotr.

Be jokio apdovanojimo iš Didžiosios Britanijos sugrįš stipriausias visų laikų planetos žmogus Ž.Savickas.

Prieš paskutinę rungtį biržietis dar buvo trečias ir galėjo iškovoti sidabrą, bet galiausiai liko už prizininkų pakylos.

Paskutinėje rungtyje lietuvis užkėlė tik 4 akmenis iš penkių ir buvo penktas.

Galutinėje įskaitoje jis su surinko 33 taškus ir užėmė 4 vietą. V.Lalas čempionatą baigė po trijų rungčių patyręs blauzdos traumą.

Žemyno čempionu užtikrintai tapo islandas Hafthoras Bjornssonas (44 taškai), aplenkęs gruziną Konstantiną Janašiją (36) ir lenką Mateuszą Kieliszkowskį (35).

Sportininkai varžėsi penkiose rungtyse – maksimalaus svorio rąsto kėlime, 360 kg ašies atkėlime (per 1 min., keliant kuo daugiau kartų), svarmenų (po 160 kg kiekvienoje rankoje, 40 metrų distancija) nešime, automobilio (450 kg, 20 metrų) nešime ir akmenų (nuo 120 kg iki 200 kg) sukėlime.