„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 06 04

Šuolininkai į vandenį: „Viešpatie, atstovaujame Lietuvai, bet turime mokėti net už treniruotes“

Lietuvos šuolių į vandenį atstovai nenori garsiai skųstis, tačiau svarbiausiems sezono startams jie ruošiasi itin sudėtingomis sąlygomis. Nepaisant to, kad sportininkai iš savo kišenės moka už treniruotes, tai neatbaido nuo noro varžytis su šuolininkų elitu ir atstovauti Lietuvos vardą Europos bei pasaulio čempionatuose.
Lietuvos šuolių į vandenį rinktinės nariai
Šuoliai į vandenį / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Beveik 7 tūkstančiai mūsų sporto grupės „Facebook“ gerbėjų kasdien seka įdomiausią informaciją iš sporto pasaulio, dalyvauja diskusijose ir konkursuose. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

„Dažnai sulaukiame klausimų, ar mūsų sporto šaka dar apskritai gyvuoja Lietuvoje“, - juokiasi Lietuvos šuolių į vandenį treneris Kęstutis Autukas. 

Šuoliai į vandenį tikrai gyvuoja, o stipriausi mūsų šalies atstovai dalyvauja Europos bei planetos pirmenybėse. Nors suaugusiųjų čempionatuose prasimušti į finalus lietuviams dar nė sykio nėra pavykę, jie pasiryžę istorinį puslapį atversti šią vasarą. 

„Pamiršta ta mūsų sporto šaka, nors ir dalyvaujame didžiausiuose čempionatuose. Nesame autsaideriai, maždaug per viduriuką. Europos čempionate norime patekti į finalą, kuriame varžosi dvylika stipriausių šuolininkų“, - viliasi treneris.

Tokie pat ir vyriausio, bet patyrusio šuolininko 29-erių Sergejaus Baziuko tikslai: „Papulti į finalą pagrindinis tikslas. Bus matyt. Tokie ir planai. Aukštesnių tikslų nenumatome, nes trūksta pasiruošimo. Ir įrangos.“

Į Europos čempionatą, kuris prasidės birželio 18 dieną vyks trys Lietuvos atstovai – S.Baziukas, 19-metė Modesta Kaminskytė bei Ignas Barkauskas.

Visi jie varžysis individualiai, šiemet rinktinė atsisakė planų dalyvauti sinchroniniuose šuoliuose į vandenį. 

„Skurdžios mūsų bazės, bet skųstis nenorime. Štai įrangą turime dvidešimties metų senumo (šypsojosi žiūrėdami vieni į kitus). Sportininkai man dažnai sako: „Viešpatie, aš už šalį atstovauju, bet turiu mokėti po 180 litų per mėnesį.“ 

Kaip už būrelį. Naujasis Kauno Girstučio baseinas mums netinka, nes jis negilus, todėl tenka dirbti čia Vaikų ir jaunimo centre. 

Jis orientuotas į užimtumą, o ne aukšto meistriškumo sportininkus. Kada galėsime dirbti sporto mokykloje, tuomet ir treniruočių procesas galės keistis“, - pasakojo  K.Autukas.

Jo teigimu, šuoliai į vandenį labai populiari sporto šaka užsienyje, tačiau Lietuvoje ji didelio dėmesio nesulaukia. 
„Mūsų sporto šaka subjektyvi – teisėjai vertina, tad tai panašu į šokius ant ledo, dailųjį čiuožimą. Mūsų sporto šakoje svarbiausia technika, meistriškumas, bet turi įtakos ir tai, kaip tu atrodai, kokia tavo šukuosena, kiek esi stebimas, matomas prieš varžybas“, - sakė treneris. 

Po surengtos spaudos konferencijos rinktinė pakvietė žiniasklaidos atstovus į baseiną, kuriame Sergejus ir Modesta demonstravo savo šuolius į vandenį.

Kaip visa tai atrodė, galite pamatyti čia:

VIDEO: Šuoliai į vandenį

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“