Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2022 01 25

Švediškas stebuklas Budapešte – išsigelbėjo praktiškai pralaimėtose rungtynėse

Švedijos rankinio rinktinė sukūrė tikrą stebuklą Europos čempionate. Beveik visas rungtynes atsilikę pasaulio vicečempionai dramatiškai 24:23 (9:14, 15:9) nugalėjo Norvegiją ir išplėšė bilietą į turnyro pusfinalį.
Švedijos rankininkų triumfas ir norvegų apmaudas
Švedijos rankininkų triumfas ir norvegų apmaudas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Švedai pirmajame kėlinyje atsiliko net šešių įvarčių skirtumu (8:14), o antrajame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei penketui minučių atsiliko 19:23.

Vis dėlto pabaigoje švedai įjungė aukštesnę pavarą ir išlygino rezultatą, o lemiamoje atakoje dar užsidirbo 7 metrų baudinį.

Jį likus 11 sekundžių realizavo Valteris Chrintzas, o norvegams kitoje atakoje išlyginti rezultato nepavyko ir švedai įspūdingai triumfavo, su 8 taškais pagriebdami antrąją vietą grupėje ir bilietą į pusfinalį.

Lygiųjų atveju antrąją vietą grupėje būtų užėmusi Norvegija.

Pirmąją vietą grupėje užėmė taip pat 8 taškus surinkusi Ispanija, paskutinėse rungtynėse 28:27 (14:13, 14:14) įveikusi Lenkiją, o norvegai, pirmajame etape nugalėję ir lietuvius, liko nieko nepešę – praėjusio Europos čempionato bronziniai prizininkai žais tik dėl penktosios vietos turnyre.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Švedai Vengrijoje ir Slovakijoje vykstančiame turnyre siekia penktojo Europos čempionų titulo. Tiesa, pastarąjį kartą stipriausiais žemyne jie tapo dar 2002 metais.

Kitoje grupėje bilietą į pusfinalį jau iškovojo Danija, o dėl antrojo kelialapio į stipriausiųjų ketvertą netiesiogiai kausis Prancūzija ir Islandija.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant