Atidarymo ceremonijoje 14-18 metų sportininkus vedė ir Lietuvos vėliavą nešė lengvaatletė Agnė Jonkutė. Tai buvo pirmas kartas, kai mūsų šalies delegacijos kapitone buvo paskirta mergina.
Ceremonijoje buvo pateikti Gruzijos istorijos epizodai, pristatyti tradiciniais šokiais ir muzikiniais pasirodymais. Buvo šokami tradiciniai šokiai ir pristatyti skirtingi įvairiaspalvės tautos regionai – nuo Tbilisio iki Gorio ir kitų šalies kampelių. Atidarymą stebėjo 23 tūkst. žiūrovų.
Stadione olimpinę ugnį nešė buvę olimpiniai čempionai, tačiau jiems nepavyko uždegti pagrindinės ugnies. Tiesa, didžiausia iš jų buvo uždegta Tbilisio kalnuose. Ją organizatoriai ir rodė.
Gruzija surengti olimpiniam festivaliui išleido 65 mln. eurų, už kuriuos pastatė septynias naujas sporto bazes.
Medalius Lietuvos delegacijos iškovojo vienuolikoje festivalių ir tik iš pirmojo festivalio grįžo be apdovanojimų.
Daugiausia, net dešimt, apdovanojimų Lietuvos jaunimas 2011 m. parvežė iš Turkijos uostamiesčio Trabzono, kuriame visų spalvų medalius iškovojo Rūta Meilutytė, auksą laimėjo lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir krepšinio rinktinė, sidabras sužibo plaukiko Dano Rapšio, lengvaatletės Livetos Jasiūnaitės ir gimnasto Roberto Tvorogalo rankose, bronza pasipuošė lengvaatletis Povilas Dabašinskas bei dvi tenisininkės – Justina Mikulskytė ir Ugnė Paražinskaitė.
Tryliktame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje rungtyniaus apie 3,5 tūkst. 14-18 metų sportininkų iš 50 valstybių.
Lietuvai atstovaus 45 sportininkai, kurie rungsis šešiose sporto šakose (lengvoji atletika, dviračiai, dziudo, gimnastika, tenisas ir plaukimas).
Festivalį organizuoja Europos olimpiniai komitetai (EOC). LTOK sportininkų pasirengimui ir dalyvavimui festivalyje skyrė 170 tūkst. eurų.