Tačiau pokeris nuo senų laikų visuomet buvo tiesiogiai susijęs su pinigniais laimėjimais, tad nieko keisto, jog vienas svarbiausių rodiklių yra pokerio žvaidžių karjeros laimėjimai gyvuose turnyruose. Interneto tiklapiswww.hendonmob.com sukaupė didžiausią gyvų turnyrų rezultatų duomenų bazę ir būtent čia galima peržvelgti ir įvertinti žaidėjų pasiekimus.
Be abejo, čia pateikiamos tik laimėtos sumos, neskaičiuojant, kiek žaidėjas išleido turnyrų įpirkoms, tačiau visgi, galima susidaryti nuomonę apie pastoviai dideles sumas laiminčius geriausius iš geriausiųjų. Nutarėme savo skaitytojams pristatyti per karjerą daugiausiai gyvuose turnyruose laimėjusių žaidėjų dešimtuką. Pirmoje straipsnio dalyje pažvelgsime į apatinę dešimtuko dalį.
10. Allenas Cunninghamas (JAV) – 11 224 125 JAV doleriai
JAV pokerio profesionalas Allenas Cunninghamas – puikus pavyzdys žaidėjo, kuris daug metų nuosekliai demonstuoja aukščiausio lygio žaidimą ir nuolat pasiekia įsimintinų rezultatų. Gyvų turnyrų padangėje jis pasirodė dar 1996-aisiais, tačiau tarp geriausiųjų įsitvirtino apie 1999 metus. Nuo tada tik vienais metais A.Cunninghamo turnyriniai laimėjimai buvo mažiau nei 100 tūkst. JAV dolerių.
Na, o pirmąją išties skambią pergalę amerikietis pasiekė 2001-ųjų metų Pasaulio pokerio serijoje (WSOP), kai laimėjo 5000 dolerių įpirkos 7 kortų Stud pokerio turnyrą ir daugiau nei 200 tūkst. dolerių. Karjeros viršūnėje A.Cunninghamas buvo 2005-2007 metais. Šiuos tris metus jo laimėjimai kaskart viršijo milijono dolerių ribą.
2006 metais A.Cunninghamas pasiekė WSOP pagrindinio turnyro finalinį stalą, užėmė ketvirtą vietą ir laimėjo 3 milijonus 628 tūkst. dolerių. Įdomu tai, jog šis laimėjimas – buvo vienintelis septynženklis skaičius ilgoje A.Cunninghamo karjeroje – likusius 7,5 milijono dolerių jis sukaupė nuolatiniais mažesniais rezultatais.
9. Joe Hachemas (Australija) – 11 339 302 JAV doleriai
Australas Joe Hachemas yra vienas keturių į daugiausiai gyvuose turnyruose laimėjusių žaidėjų dešimtuką patenkančių Pasaulio čempionų. Nieko nuostabaus, kad didžiausią jo laimėtą sumą ir pelnė pergalė 2005 metų WSOP pagrindiniame turnyre. Triumfas Las Vegase uždirbo australui pusaštunto milijono dolerių ir buvo pirmas rimtas jo laimėjimas.
Visgi, vadinti J.Hachemą vienadiene žvaigžde būtų tikrai neteisinga. Jau po metų, 2006-aisiais, jis pademonstravo savo sugebėjimus, kai 2500 dolerių įpirkos WSOP turnyre liko antras ir susižėrė 256 tūkst. dolerių, o tų pačių metų gruodį buvo nesustabdomas Pasaulio pokerio turo (WPT) “Doyle Brunson Poker Classic” turnyre ir iškovojo antrą didžiausią savo laimėjimą – 2,2 milijono dolerių.
2008 metų balandį jis vėl iškovojo šešiaženklį prizą, kai liko 11 vietoje Europos pokerio turo (EPT) Didžiajame finale Monte Karle. Australas iki šiol demonstruoja puikią formą – 2011 m. kovą Los Andžele vykusiame “The Big Event” turnyre jis tik lemiamoje dvikovoje nusileido „PokerStars Pro“ komandos kolegai Victorui Ramdinui ir laimėjo dar 300 tūkst. dolerių, o viso per savo karjerą australas įvairių turnyrų prizininku tapo daugiau nei 60 kartų ir nuo 2005-ųjų kismet jo laimėjimai viršijo 100 tūkst. dolerių ribą.
8. Scotty Nguyenas (JAV) – 11 424 602 JAV doleriai
Scotty Nguyenas – viena kontraversiškiausių pokerio superžvaigždžių. Jis garsėja ne tik gausiomis savo pergalėmis, tačiau ir pomėgiui išgerti – turnyrų pertraukų metu, o kartais ir prie pokerio stalo. Tiesa, nepaisant kontraversijos, paneigti S.Nguyeno talento negalėtų niekas.
Pirmus laimėjimus į savo dosjė iš Vietnamo į JAV perbėgęs žaidėjas įsirašė dar 1991-aisiais, o 1996 metais iškovojo pirmą savo WSOP auksinę apyrankę, kai buvo nesustabdomas 2000 dolerių įpirkos Omahos Hi/Lo turnyre ir susižėrė beveik 157 tūkst. dolerių. Tačiau didysis triumfas jo laukė dar po metų, kai S.Nguyenas įveikęs 350 priešininkų tapo WSOP pagrindinio turnyro nugalėtoju ir laimėjo apvalų 1 milijoną dolerių.
Paradoksalu, tačiau kartu su Pasaulio čempiono titulu iškovotas prizas nebuvo didžiausias jo karjeroje. 2008 metais amerikietis triumfavo WSOP 50 tūkst. dolerių įpirkos H.O.R.S.E. turnyre, dar vadinamame „Pokerio žaidėjo čempionatu“ ir savo sąskaitą papidė beveik 2 milijonais dolerių. Jis dar kartą buvo visai priartėjęs prie septynženklio laimėjimo, kai nugalėjo 2006 metų WPT čempionate ir laimėjo 969 421 dolerio prizą, o 2007 metų WSOP pagrindiniame turnyre pasiekta itin solidi 11 vieta garantavo jam 477 tūkst. dolerių.
Net ir sudėjus šiuos keturis didžiausius S.Nguyeno karjeros laimėjimus susidaro tik 4,45 milijono. Tai kur gi jis uždirbo dar septynis milijonus? Per ilgą savo karjerą šis profesionalas net 24 kartus laimėjo 100 tūkst. dolerių viršijančias sumas. Jo sąskaitoje viso penkios WSOP auksinės apyrankės ir nesuskaičiuojamas kiekis įvairiausių turnyrų titulų bei pasiektų finalinių stalų.
7. Johnas Juanda (JAV) – 11 871 382 JAV doleriai
Septintoje pozicijoje įsitaisęs dar vienas iš Azijos kilęs amerikietis Johnas Juanda. Iš Idonezijos kilęs pokerio profesionalas atvykęs į JAV studijuoti pradžioje duoną užsidirbinėjo vaikščiodamas po namus ir pardavinėdamas biblijas, tačiau viską pakeitė susižavėjimas pokeriu ir nuo 1997 metų J.Juanda tapo neatsiejama pokerio pasaulio dalimi.
Tiesa, pirmosios didelės pergalės neatėjo išsyk. Į šešiaženklę zoną J.Juanda pirmą kartą įžengė 2000-aisiais, kai užėmė 2 vietą Atlantik Sityje vykusiame JAV pokerio čempionate. Kartu su sidabro medaliu jam atiteko 159 tūkst. dolerių. Na, o po metų amerikietis iškovojo ir pirmą rimtą titulą, kai triumfavo Jacko Biniono atvirosiose pasaulio pirmenybėse ir susižėrė 283 tūkst. dolerių.
2003 metais J.Juanda įspūdingai pasirodė WSOP serijoje. Jis šešiuose turnyruose pasiekė apmokamas vietas, keturi iš jų buvo finaliniai stalai ir dusyk tapo nugalėtoju, per vieną vasarą iškovodamas dvi prestižines WSOP apyrankes. Viso 2003 metų WSOP laimėjimai J.Juandos sąskaitą papidė 369 tūkst. dolerių. Nuo tada šešiaženkliai laimėjimai tapo profesionalo kasdienybe. Jis dar tris kartus triumfavo WSOP turnyruose (paskutinė pergalė iškovota 2011 m. WSOP), šešis kartus pasiekė WPT finalinius stalus.
Ypatingi sentimentai amerikietį sieja su Londonu. 2008 metais čia jis trumfavo WSOP Europoje pagrindiniame turnyre ir susižėrė 868,800 svarų sterlingų. Praėjus vos savaitei tos pačios serijos metu J.Juanda užėmė antrą vietą „High Roller“ turnyre ir laimėjo dar 327 tūkst. svarų. Po dviejų metų, 2010-aisiais, prestižiniame EPT Londono etape jis sėkmingai kovojo pagrindiniame turnyre ir nužengė net iki finalinės dvikovos. Tiesa, finišo tiesiojoje amerikietis į priekį praleido škotą Davidą Vamplew ir turėjo pasitenkinti 545 tūkst. svarų sterlingų antros vietos prizu.
Pergalė WSOP Europos pagrindiniame turnyre buvo vienintelis J.Juandos karjeros rezultatas, viršijęs milijono dolerių ribą, tačiau nuo 2000 m. kasmet jo laimėjimai buvo didesni nei 200 tūkst. dolerių, o net penkis metus jis laimėjo virš milijono. To rezultatas paprastas – beveik 12 milijonų karjeros laimėjimu.
6. Michaelas Mizrachi (JAV) – 12 083 661 JAV doleris
„Grinderio“ pravardę turinčiam Michaelui Mizrachi dar tik 31-eri ir jis yra jauniausias šio dešimtuko narys. 2004 metais pokerio profesionalo karjerą pradėjęs vyras netruko patekti į pokerio žiniasklaidos akiratį – dar tais pačiais metais jis triumfavo prestižinio WPT „Five Diamond Classic“ etapo šalutiniame 2000 dolerių įpirkos turnyre ir iškovojo 273 tūkst. dolerių pirmos vietos prizą.
2005 metų WSOP serijoje jis pasiekė prizines vietas net septyniuose turnyruose, tačiau nė karto neprasibrovė iki finalinio stalo. 2006 metus M.Mizrachi pradėjo įspūdingais rezultatais dviejų WPT etapų pagrindiniuose turnyruose. Sausio viduryje WPT „Gold Strike“ atvirosiose pirmenybėse jis liko antras, o po poros savaičių WPT Borgatos žiemos atvirosiose pirmenybėse lygių Floridos gyventojui neatsirado. Jis iškovojo WPT titulą ir 1 173 373 dolerių prizą – pirmą milijoninį savo laimėjimą.
2008 metais M.Mizrachi penkis kartus nužengė giliai WSOP serijos turnyruose, bendroje sumoje laimėdamas 465 tūkst. dolerių. Didžiąją dalį šios sumos sudarė prizas už trečią vietą WSOP banko limito Omaha čempionate (331 tūkst.), tačiau pagrindinio tikslo – WSOP apyrankės – vyrui laimėti vis dar nepavyko.
Po kiek blankesnių 2009 metų kai kurie skeptikai „nurašė“ M.Mizrachi, tačiau jie klydo. Amerikietis 2010 metais sudrebino WSOP seriją, kai pasiekė keturis finalinius stalus. Jis triumfavo 50 tūkst. dolerių įpirkos Pokerio žaidėjo čempionate, laimėdamas 1,56 milijono dolerių, o po to užsitikrino vietą „Lapkričio devintuke“, kai prasibrovė prie WSOP pagrindinio turnyro finalinio stalo. Lapkritį sužaidus lemiamą Pasaulio čempionato kovą jis užėmė 5 vietą ir pelnė 2,333 milijono dolerių prizą, kartu tapdamas viena ryškiausiu šiuolaikinio pokerio žvaigždžių.
Tokia buvo daugiausiai laimėjimų gyvuose turnyruose turinčių pokerio žaidėjų sąrašo pirmoji dalis. Rytoj būtinai pažvelgsime į tuos, kas yra užsidirbę vietą stipriausiųjų penketuke.