2016 07 02

„Tour de France“ lyderiu tapo M.Cavendishas, A.Contadoras skaudžiai krito

Prancūzijoje startavo legendinės daugiadienės „Tour de France“ dviračių lenktynės, kuriose šiemet ir vėl startuoja vienintelis lietuvis Ramūnas Navardauskas. Pirmąjį varžybų etapą laimėjo britas Markas Cavendishas.
Markas Cavendishas
Markas Cavendishas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame 188 km etape triumfavęs britas pirmą kartą karjeroje užsidėjo geltonus lyderio marškinėlius, nors M.Cavendishui pergalė „Tour de France“ etape buvo jau 27-oji.

Britas neseniai dalyvavo treko varžybose Panevėžyje.

Finiše M.Cavendishas aplenkė vokietį Marcelą Kittelį ir slovaką Piterį Saganą, kurie atitinkamai užėmė antrąją ir trečiąją vietas. Su trimis lyderiais tokį pat laiką užfiksavo ir dar 9 sportininkai.

„Tai fantastiškas pasiekimas. Rytoj bus nuostabi diena, kai į startą išvažiuosiu su geltonais marškinėliais. Šie marškinėliai yra dviračių sporto ikona.

Nėra geresnės vietos pasiekti šią pergalę, kaip Jutos paplūdimys, kur kariai žuvo už mūsų laisvę. Vaikystėje norėjau tarnauti Jungtinės Karalystės karinėse pajėgose. Man labai patiko ceremonija, kurioje buvo pagerbti ir žuvusieji kare“, – po finišo kalbėjo M.Cavendishas.

Lietuvis R.Navardauskas pirmajame etape užėmė 65-ąją vietą iš 198 klasifikuotų sportininkų. Nuo lyderio R.Navardauskas atsiliko 42 sekundėmis.

R.Navardausko atstovaujamoje „Cannondale“ komandoje geriausiai pasirodė 22-ąją vietą užėmęs danas Matti Breschelis, nuo lyderio atsilikęs 16 sek.

Nepasisekė vienam varžybų favoritų, ispanui Alberto Contadorui. Viename posūkių jis pateko į nedidelę griūtį, skaudžiai susižeidė petį, tačiau etapą užbaigė. A.Contadoras užėmė 86-ąją vietą (+55 sek.).