2023 07 23

„Tour de France“ titulą antrus metus iškovojo Jonas Vingegaardas

Danijos dviratininkas Jonas Vingegaardas antrus metus iš eilės triumfavo „Tour de France“ varžybose. Daugiadienių lenktynių paskutinę dieną jis ramiai finišavo, o etapą laimėjo belgas Jordi Meeusas.
Jonas Vingegaardas triumfavo "Tour de France" lenktynėse.
Jonas Vingegaardas triumfavo "Tour de France" lenktynėse. / „Scanpix“ nuotr.

Kol vieni dviratininkai varžėsi dėl etapo nugalėtojo vardo fotofiniše, Jonas Vingegaardas galėjo ramiai gurkšnoti šampaną mindamas pedalus.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Vingegaardas triumfavo "Tour de France" lenktynėse.

Pagal „Tour de France“ tradicijas, paskutinę dieną dėl titulo bendroje įskaitoje nebesivaržoma, nes visa kova vyko prieš tai tris savaites.

J.Vingegaardas iškovojo titulą 7 min. ir 29 sek. aplenkęs artimiausią varžovą, dukart lenktynių čempioną slovėną Tadejų Pogočarą.

Trečia vietą užėmė britas Adamas Yatesas, viena pozicija aplenkęs savo dvynį brolį Simoną.

„Aš esu laimingas, žinoma – mes laimėjome antrą kartą, o tai yra beprotiška, – sakė 26 metų J.Vinegaardas. – Buvo super sunkios lenktynės ir super kova tarp manęs ir Tadejaus. Žinoma, aš tikiuosi sugrįžti kitais metais ir pažiūrėsime, ar pavyks pasiekti trečią pergalę.“

„Scanpix“ nuotr./Jonas Vingegaardas triumfavo "Tour de France" lenktynėse. Džiaugiasi su žmona ir dukra.

Nors J.Vingegaardas laimėjo įtikinama persvara, lemiamą pranašumą jis įgijo lenktynėms persisvėrus į antrąją dalį.

Po 15 etapų dano pranašumas tesiekė 10 sekundžių, bet tada J.Vingegaardas perėmė kontrolę lenktynėms pasukus į Alpes paskutinę savaitę.

Jis padidino persvarą beveik dviem minutėmis ypač puikiai nuvažiavęs asmenines lenktynes laikui antradienį, o tada atlaikė T.Pogočaro šturmą trečiadienį sunkiausiame varžybų etape.

T.Pogočaras, kurio pasirengimą sujaukė balandį per griūtį lūžęs riešas, kertiniame etape palūžo likus 15 km dviratininkams kopiant į kalną. „Man viskas, aš miręs“, – tada pasakė 24 metų slovėnas per komandos radiją, pripažinęs, kad kova dėl titulo baigta ir pakartoti savo 2020 ir 2021 metų triumfo prestižinėse lenktynėse nepavyks.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Vingegaardas triumfavo "Tour de France" lenktynėse. Tadejus Pogačaras (kairėje) buvo antras.

J.Vingegaardas geltonuosius lyderio marškinėlius vilkėjo nuo septintojo etapo, trečiadienį sugebėjo dar labiau padidinti persvarą ir užsitikrinti pergalę bendroje įskaitoje.

Italas Gulio Ciccone laimėjo lenktynių prizą kaip geriausias dviratininkas kalnuose, o belgas Jasperas Philipsenas iškovojo žaliuosius marškinėlius už tai, kad surinko daugiausiai taškų – jis laimėjo net keturis etapus.

Legendinis Markas Cavendishas siekė pagerinti rekordą, bet 38 metų britas krito lenktynėse ir jų pasitraukė. Žinant, kad jis ketina pasitraukti iš sporto sezono pabaigoje, laimėtų etapų rekordas – 34 – turbūt liks padalintas tarp jo ir Belgijos dviračių sporto legendos Eddy Meckxo.