Asmeniniai Europos gimnastikos čempionatai rengiami nuo 2005 metų kas dvejus metus. Šis R.Guščino pasiekimas tokio formato čempionate – geriausias Lietuvos istorijoje. Iki šiol daugiakovės varžybose aukščiausią vietą buvo užėmusi Jelena Zanevskaja, 2007-aisiais buvusi 22-a.
Ironiška – lygiai prieš metus R.Guščinas laiką leido Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, kur jam buvo atlikta peties operacija. Traumos ir operacijos Londono olimpinių žaidynių dalyviui tapo kone kasdienybe.
„Kai dalyvavau kvalifikacijoje, sukako lygiai metai po peties operacijos. Tiek laiko reikėjo atsistatyti, nors ir dabar dar nėra idealiai gerai. Traumų esu patyręs daug: ir kelis buvo išoperuotas prieš Londono olimpiadą, ir petys, ir riešas, taip pat yra išvaržų nugaroje, – vardijo R.Guščinas. – Dabar mano sportavimas yra kitoks nei prieš trejus metus, kai galėjau arti salėje. Viską darau protingiau, su poilsiu, kitaip prieinu prie krūvių.“
R.Guščinas: „Traumų esu patyręs daug: ir kelis buvo išoperuotas prieš Londono olimpiadą, ir petys, ir riešas, taip pat yra išvaržų nugaroje.“
Pasirodymą Europos čempionate R.Guščinas, kaip ir dar trys lietuviai – Tomas Kuzmickas, Robertas Tvorogalas bei Vladislavas Jesaulovas, pradėjo kvalifikacinėse varžybose. Iš 68 gimnastų teisę startuoti finale iškovojo 24, tarp kurių buvo net du mūsiškiai – 12 vietą kvalifikacijoje užėmęs R.Guščinas (83,222 balo) bei Europos jaunimo olimpinio festivalio prizininkas T.Kuzmickas (20 vieta, 82,098 balo). Finale abiem lietuviams sekėsi kiek prasčiau: R.Guščinas surinko 82,906 balo, o 23-ias likęs T.Kuzmickas – 79,698 balo.
„Planai tikrai įvykdyti, iki šiol niekada nebuvau patekęs į finalą. Žinoma, galėjau būti keliomis vietomis aukščiau, bet vis tiek esu labai patenkintas – tikrai geras rezultatas, – nenusivylė R.Guščinas. – Atlikdamas pratimus ant skersinio kritau. Skersinis buvo priešpaskutinis prietaisas, o aš nepratęs dvi dienas iš eilės dalyvauti daugiakovės varžybose. Neišlaikė rankos, nuovargis padarė savo.“
Finalą R.Guščinas pradėjo įspūdingai: už atliktus pratimus ant arklio lietuvis gavo 14,766 balo ir po pirmosios rotacijos užėmė trečią vietą. Aukštesnį įvertinimą už šiuos pratimus gavo tik Europos čempionu tapęs ukrainietis Olegas Verniajevas (15,000 b.). Pasak sportininko, jis orientavosi į daugiakovės varžybas, todėl nusivylimo, kad nepateko į pratimų ant arklio rungties finalą, nėra.
Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodžiusiam R.Guščinui taip pat atiteko vienintelis Lietuvai skirtas kelialapis į pirmąsias Europos žaidynes, kurios birželio 12–28 dienomis vyks Azerbaidžane. Kovą dėl teisės dalyvauti kitų metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse gimnastai pradės rudenį, kai vyks pasaulio čempionatas.
Aritmetika kovojant dėl olimpinių kelialapių paprasta: teisę startuoti olimpinėse žaidynėse gali pelnyti komandos (iš penkių gimnastų) arba individualūs sportininkai (ne daugiau kaip po vieną iš šalies). Lietuviai pilnos komandos neturi, tad vyrų sportinės gimnastikos varžybose Rio de Žaneire galėtų varžytis nebent vienas atletas iš Lietuvos.
„Norint patekti į olimpiadą ant atskirų prietaisų, reikia būti geriausiųjų trejetuke pasaulio čempionate, o tai – neįmanoma. Daugiakovėje atranka į olimpines žaidynes yra paprastesnė. Baimė,kad galiu nepatekti į olimpines žaidynes, yra“, – teigė R.Guščinas.
Pasaulio sportinės gimnastikos čempionatas spalio 23 – lapkričio 1 dienomis vyks Glazge, Škotijoje.