Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 02 23

Treke netikėtai sužibusios čempionės venomis teka lietuviškas kraujas

Rebecca Wiasak vardas ir pavardė mums taip mielai kaip Simona Krupeckaitė, tačiau 32 metų pasaulio dviračių treko čempionė yra vilkėjusi tautinį kostiumą. Istorija apie Australijos lietuvę R.Wiasak lietuviuzaidynes.lt pradeda skelbti straipsnių ciklą, kuriame bus pristatyti įvairūs lietuvių kilmės sportininkai, pasiekę didelių laimėjimų atstovaudami kitų šalių komandoms.
Rebecca Wiasak (dešinėje)
Rebecca Wiasak (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tituluota dviratininkė yra lietuvės Simonettos Visockis ir Alexo Wiasako (jo tėtis – lenkas, mama – rusė), jau 20 metų einančio Džilongo sporto klubo „Vytis“ prezidento pareigas ir 2017-aisiais atvyksiančio į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes Kaune, dukra.

Tad nieko keisto, kad vaikystėje R.Wiasak žaidė krepšinį, pasipuošusi tautiniu kostiumu nuolat dalyvaudavo įvairiose lietuvių bendruomenės šventėse, o 2009 metais su Australijos lietuvių moterų komanda dalyvavo ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse.

Rebecca Wiasak
J.Belkaus nuotr. Rebecca Wiasak (sėdi tarp vėliavą laikančių merginų) 2009 m. pasaulio lietuvių sporto žaidynėse.

Jaunystėje sportininkė taip pat išbandė jėgas krepšinio atmainos netbolo žaidime, lengvojoje atletikoje ir triatlone. Be to, R.Wiasak ragavo ir sporto žurnalistės duoną – 2005-aisiais dirbo leidinyje „The Canberra Times“.

Į dviračių sportą Australijos lietuvės kelias pasuko 2010-aisiais, o į treką – 2011-ųjų pabaigoje.

2012 m. lapkritį sportininkė buvo pakviesta į Australijos rinktinę ir jau po keleto mėnesių dalyvavo savo pirmajame pasaulio taurės etape Meksikoje. Ten R. Wiasak asmeninėse persekiojimo lenktynėse užėmė trečiąją vietą.

2013-2014 m. sezone ši dviratininkė pasaulio taurės 1-ajame etape Anglijoje buvo antra, 2-ajame etape Meksikoje – pirma ir to užteko, kad taptų pasaulio taurės laimėtoja asmeninių persekiojimo lenktynių bendrojoje įskaitoje.

2015-aisiais savo debiuto pasaulio čempionate metu Paryžiuje R.Wiasak iš karto tapo pasaulio čempione, o po metų Londone apgynė titulą.

2016-aisiais R. Wiasak rimtai pretendavo į Australijos olimpinę komandinės persekiojimo rungties ekipą, tačiau tarp 12 kandidačių į 5 vietas liko 6-ta.

2017 m. pradžioje lietuvių kilmės sportininkė vis dėlto sulaukė galimybės prisijungti prie komandinės rungties ekipos ir vasario 19 d. Kali (Kolumbija) su kolegėmis tapo 2016-2017 m. pasaulio taurės 3-iojo etapo laimėtoja.

VIDEO: #TrackWorlds - Behind the scenes with Bec Wiasak as she wows the world in Paris

Garsi dviratininkė mažai kalba lietuviškai, tačiau apie savo kilmę pasakoja dažnai. Po pergalės 2015 m. pasaulio čempionate R.Wiasak leidiniui „Geelong Advertiser“ teigė, kad Džilongo lietuviai labai prisidėjo prie jos sėkmės.

„Lietuvių bendruomenė buvo didžioji mano palaikytoja kelyje nuo Džilongo iki pasaulio čempionato. Jie buvo neįtikėtini aistruoliai ir dar prisidėjo finansiškai. Mane parėmė ir „Vytis“, ir lietuvių bendruomenė, o visa tai kartu buvo labai naudinga“, – sakė dukart pasaulio čempionė.

R.Wiasak pergalė 2015 m. pasaulio čempionate:

VIDEO: Womens Individual Pursuit Finals - 2015 UCI Track Cycling World Championships

R.Wiasak pergalė 2016 m. pasaulio čempionate:

VIDEO: #TWC2016 - Wiasak wows world championships

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?