Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 04 04

Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius: savivaldybės požiūris į sporto svarbą miestui pasikeitė

Pirmadienį Vilniaus savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje buvo aptartas miesto sporto reikmėms 2011 m. skirtas biudžetas, jau pradėti įgyvendinti ir perspektyviniai sporto infrastruktūros projektai sostinėje, tradiciniai tarptautiniai ir masiniai sporto renginiai, sporto mokyklų klausimai.
Gintautas Babravičius
Gintautas Babravičius / vilnius.lt nuotr.

Kaip sakė sportą kuruojantis mero pavaduotojas Gintautas Babravičius, pastaraisiais metais pradėta vykdyti aktyvi nauja miesto sporto politika, o miesto valdžios požiūris į sportą, jo svarbą miesto įvaizdžiui ir gyventojams yra pasikeitęs.

Tai, pasak G.Babravičiaus, rodo ir lėšų paskirstymas. „Nors šių metų miesto bendras biudžetas mažesnis nei pernai, sportui skiriamos lėšos išaugo – jei pernai buvo skirta apie 15 mln. litų, tai šiemet beveik 24 mln. litų“, – sakė vicemeras.

Po daugelio metų iš „mirties taško“ pajudėjo miesto sporto infrastruktūros projektai – miesto svarbiausių objektų statybai ir rekonstrukcijai iš Savivaldybės biudžeto šiemet skirta apie 3 mln. litų – tai yra beveik 2 kartus daugiau nei pernai: 2 sporto aikštelių prie švietimo įstaigų (Viršuliškių ir Gerosios Vilties vidurinių mokyklų) renovacijai (400 tūkst. Lt), VšĮ Vilniaus futbolo akademijos administracinių pastatų, futbolo aikštynų projektavimui ir statybai (300 tūkst.Lt), Jamanto parko Vilniuje kompleksiniam sutvarkymui, įrengiant futbolo aikštę ir pritaikymą aktyviam poilsiui (daugiau nei 380 tūkst. Lt), Lazdynų baseino rekonstrukcijai (30 tūkst. Lt), sporto mokyklos „Tauras“ esamos bazės rekonstrukcijai ir priestato statybai (1 mln. 800 tūkst. Lt), Vilniaus miesto krepšinio mokyklos sporto salės Birželio 23-osios g. renovacijai (100 tūkst. lt), taip pat Vilniaus miesto viešųjų sporto ir aktyvaus poilsio trasų Neries pakrantėje įrengimui (300 tūkst. Lt).

Nubrėžtos perspektyvinių projektų – Vingio parko stadiono renovacijos, Vilniaus Pedagoginio universiteto (VPU) stadiono rekonstrukcijos, Lengvosios atletikos komplekso Kaukysos g. 18 statybos, Grigiškių stadiono renovacijos – gairės.

Pagal statistinius duomenis, atsigauna ir tampa vis populiaresni įvairūs tradiciniai masiniai miesto renginiai, atsiranda vis naujų tarptautinių sporto renginių, sulaukiančių didelio susidomėjimo tiek tarp profesionalų, tiek tarp sporto mėgėjų, tiek tarp užsienio svečių

„Turizmo pajamų infrastruktūroje miesto sporto renginiai sudaro apie 10 proc. pajamų. Vadinas, tradiciniais tapę tarptautiniai renginiai labais svarbūs miestui – jie rodo pasauliui, kad esame sportiškas, aktyvus, sveikas miestas, pritraukia į miesto biudžetą atvykusiųjų pinigus, užkrečia jaunimą aktyviam sportui“, – sakė mero pavaduotojas.

Pasak G. Babravičiaus, per paskutinius metus pasikeitė miesto valdžios požiūris į mažesnių mastelių sporto renginius. „Augant tokių renginių masiškumui po truputį „auginsime“ ir jų finansavimą“, – žada G.Babravičius.

Jau surinkta informacija apie Vilniaus seniūnijoms priklausančius sporto įrenginius ir sporto aikšteles, esančias bendrosiose zonose. Šio darbo tikslas – objektus įteisinti Savivaldybės nuosavybe, parengti tarybos sprendimo projektą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sporto aikštelių ir aikštynų teritorijų preliminarių ribų schemų patvirtinimo, sukurti kultūros ir sporto infrastruktūros sklaidos duomenų bazę geografinės informacinės sistemos (GIS) programoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos