Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 08 30

Vilniuje – ambicingas maratonų kolekcionierius su kilniu tikslu

Per penkerius metus įveikti 28 maratonus – tokį ambicingą tikslą išsikėlė britas Michealas Harley. Maža to, kiekviena distancija – skirtingoje Europos Sąjungos valstybėje. Rugsėjį vyksiantis „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – dvyliktasis vyro žemėlapyje.
Michaelas Harley
Michaelas Harley / Asmeninio archyvo nuotr.

Rugsėjo 10 dieną vyksiančiame didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje tūkstančiai dalyvių varžysis šešiose distancijose: maratono (42 km 195 m), „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 0975 m), EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.

34-erių M.Harley dar vadinamas maratonų kolekcionieriumi. Jo tikslas – iki 2020-ųjų nubėgti šią distanciją visose Europos Sąjungos valstybėse.

Didžiojoje Britanijoje bėgimas tampa vis populiaresniu lėšų rinkimo kilniam tikslui (angl. fundraising) būdų. Tokį pasirinko ir būsimasis „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvis.

Britas bėga siekdamas surinkti lėšų tyrimams ir skleisti žinią apie lėtinio nuovargio sindromą.

„Manau, šiai ligai nėra skiriama pakankamai dėmesio. Noriu, kad žmonės visoje ES apie tai išgirstų ir suprastų, kaip tai rimta.Vaistų nuo šios ligos, kol kas, nėra, tad mano tikslas – bent šiek tiek prisidėti prie jų atsiradimo. Projekto metu surinkti pinigai bus skirti tyrimams“, – pasakojo M.Harley.

Projektą vyras pradėjo 2015-aisiais ir jau nubėgo 11 maratonų Anglijoje, Čekijoje, Suomijoje, Airijoje, Graikijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Liuksemburge. Iki 2020-ųjų dar liko 17 maratono trasų.

Apie savo projektą jis skelbia ir aukoti prašo interneto platformoje justgiving.com. Iki misijos pabaigos jis tikisi surinkti 26 tūkst. svarų sterlingų (apie 29 tūkst. eurų).

„Paaukoti pinigai iškart keliauja organizacijoms, besirūpinančioms šios ligos tyrimais. Ką darysiu, jei nepavyks surinkti visų? Bėgsiu toliau“, – nusišypsojo britas.

Lėtinio nuovargio sindromu jis pradėjo domėtis, kai šia liga susirgo artimas jo draugas.

„Tai prasidėjo prieš dešimtmetį, o šiuo metu jis gyvena su tėvais, negali nei dirbti, nei ilgam palikti namų. Labai greitai pavargsta. Taip bandau jam padėti“, – pasakojo jis.

Pasaulyje šia liga serga daugiau nei 17 mln. žmonių. Manoma, kad Lietuvoje sergančiųjų gali būti apie 10 tūkst.

Sergantieji lėtinio nuovargio sindromu kenčia nuo didžiulio nuovargio, kurio atsikratyti nepadeda nei poilsis, nei miegas. Juos vargina atminties sutrikimai, sąnarių, galvos, gerklės skausmai. Maždaug ketvirtadalis sergančiųjų yra prikaustyti prie lovos ir negali palikti namų.

„Kiekvienoje šalyje, kurioje bėgu, stengiuosi susipažinti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie serga šia liga. Jų būklę apsunkina ir aplinkinių požiūris, esą, tai nerimta liga, labiau fizinis, o ne psichologinis sutrikimas. Bendrauju ir su vienu sergančiu lietuviu, tikiuosi, kad dar prieš „Danske Bank Vilniaus maratoną“ pavyks susisiekti ir su daugiau tokių žmonių Lietuvoje“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos