2019 04 09

Vilniuje laukia pasaulio šaudymo legendos: „Mums jis – tarsi Chuckas Norrisas“

Jau netrukus Vilniuje bus galima išvysti gyvą pasaulio šaudymo legendą. FITASC pasaulio taurės etape dalyvaus George’as Digweedas, daugkartinis pasaulio ir Europos šaudymo į skriejančius taikinius čempionas, Britų imperijos ordino kavalierius.
George'as Digweedas
George'as Digweedas / Organizatorių nuotr.

„Tai – fantastiška naujiena ir neįkainojamas mūsų, kaip organizatorių, įvertinimas. Be to, kad Lietuvoje pirmąsyk vyks šaudymo pasaulio taurės etapas, garbė priimti gyvą šaudymo legendą, yra istorinis įvykis. Šauliams jis – tarsi Chuckas Norrisas”, – sakė varžybas organizuojančios Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos prezidentas Virgilijus Grybė, neseniai laimėjęs pasaulio taurės etapą Kipre.

Lietuvos Didžiojo prizo („Grand Prix”) varžybos vyks Lietuvos olimpinio centro šaudykloje Vilniuje balandžio 13-14 dienomis. Jose dalyvaus per 140 šaulių iš 17 pasaulio valstybių. Tai – pirmos tokio rango šaudymo į skriejančius taikinius varžybos Lietuvoje.

G.Digweedas, pirmąsyk paėmęs šautuvą į rankas varžybose būdamas 12 metų, yra pelnęs 26 pasaulio čempiono titulus, keturis kartus tapo Europos čempionu ir iškovojo 12 pasaulio taurių. Jam priklauso daugybė nuotolių ir iš eilės numuštų taikinių rekordų. Anglas buvo pirmasis šaulys, sugebėjęs tapti pasaulio čempionu keturiais skirtingais dešimtmečiais: devintajame ir dešimtajame praėjusio amžiaus ir pirmuosiuose dviejuose šio amžiaus.

Britų imperijos riterio turintis šaulys nuolat keliauja po pasaulį mokydamas šaudyti į skriejančius taikinius ir medžioklės paslapčių.

Jis dalyvauja beveik dešimtyje labdaros projektų ir turi savo vardo šampaną „George Digweed Rose”.

Teisė rengti FITASC (tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius federacijos) pasaulio taurės etapą Lietuva gavo po trejų metų intensyvių pastangų. V.Grybės nuomone, prie to prisidėjo ir sėkmingi Lietuvos šaulių pasirodymai tarptautinėse varžybose, ir nuolatinės tarptautinės varžybos Lietuvoje.

Sportinio šaudymo ekspertų teigimu, ypač didelį susidomėjimą Lietuvos Didžiojo prizo varžybomis sukėlė būtent V.Grybės pasirodymas Kipro „Grand Prix” varžybose, kurias lietuvis laimėjo, per antrąją varžybų dieną numušęs visus 100 taikinių ir pasiekęs geriausią rezultatą pasaulyje.

„Mūsų rengiamose Lietuvos varžybose nuolat atvykta šaulių bent iš šešių arba septynių valstybių. Jau seniai mus labai teigiamai vertina latviai, kurių įmonės net ėmė remti Lietuvos varžybas, baltarusiai, rusai, norvegai, prancūzai. Tačiau tai, kad atvyks tokių garbingų dalyvių, kad dalyvaus net 17 valstybių šaulių, laikau ypač aukštu įvertinimu”.

Varžybos Vilniuje vyks pagal tarptautines „Compak Sporting” taisykles. Tai – šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF).

Užsienyje šis sportas yra labai populiarus. Į varžybas suvažiuoja po 1000 ir daugiau šaulių, nuolat vyksta Europos ir pasaulio čempionatai. Tai yra labai demokratiškas sportas, kuriuo gali užsiimti visi – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.

VIDEO: Vilnius rengiasi priimti šaudymo FITASC pasaulio taurės varžybas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai