Bušido turnyro Vilniuje atgarsiai: 5 nudžiuginę ir 5 nuvylę epizodai

Savaitgalį Vilniuje vykęs bušido „KOK 45 World GP“ turnyras buvo kaip niekad spalvingas: netrūko dramatiškų dvikovų, efektingų nokautų bei kvapą gniaužiančių akimirkų. Tiesa, pamatėme ir apmaudžių Lietuvos kovotojų pralaimėjimų bei dviprasmiškų nuomonių sulaukusių teisėjų sprendimų.
Bušido turnyras Vilniuje
Bušido turnyras Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Penki per turnyrą labiausiai nudžiuginę dalykai:

1. Kilnus H.Vikšraičio poelgis

Visiems arenoje susirinkusiems žiūrovams atmintyje išliko charizmatiškojo Henriko Vikšraičio poelgis, kai šis, visiškai dominuodamas prieš Teemu Hellevaarą, užuot sužeisdamas vos ant kojų pastovintį oponentą, sustojo ir savo judesiais pasufleravo teisėjui, jog svečias iš Suomijos jau nebegali gintis ir kad derėtų stabdyti kovą. „Po kovos varžovo treneriai už tai padėkojo“, – sakė kovotojas.

2. Žiūrovų gausa

Ne tik gausa, bet ir puikus kovotojų palaikymas, sukūręs arenoje išties nepaprastą atmosferą. Akivaizdu, jog kovos menai ir toliau sėkmingai skinasi kelią į Lietuvos sporto olimpą, o svarbiausia – griauna stereotipus, kad šis sportas įdomus tik „žemesnės klasės žiūrovui“. Tribūnose buvo galima išvysti daug visuomenės veikėjų, politikos, kultūros ir pramogų pasaulio atstovų. Visuomenės elitas atrado bušido?

3. Permainingos kovos

Daug vakarų kovų buvo itin permainingos, nes mažai jų buvo „į vienus vartus“. Vien ko vertas Tado Jonkaus trileris su svečiu iš Maroko – Y.El Hadami, kai lietuvis, net kelis kartus per plauką buvęs nuo pralaimėjimo, galiausiai baigė kovą skambia pergale, taip pakeldamas ant kojų visą areną.

4. Efektingos pergalės

Džiugino ir kitų lietuvių pasirodymai. Labai gražiu nokautu laimėjo Deivydas Danyla, taip pat itin efektingai kovojo Julius Mocka, maloniai nustebino ir puikiai pasirodę jaunieji bušido kovotojai – Mindaugas Narauskas bei Martynas Jasiūnas.

5. Desertinės MMA kovos

Būtina pasidžiaugti ir suteikta galimybe mūsų šalyje vėl pamatyti Teodorą Aukštuolį, kuris po svaiginančio šuolio į MMA kovotojų elitą kurį laiką kovojo vien Japonijoje. Jo ir Tomo Pakutinsko pasirodymai tapo tikru desertu kovų parteryje gerbėjams, mat visos kitos kovos vyko pagal KOK (stovėsenos) taisykles.

Nors ir renginys tikrai pateisino turėtus lūkesčius, buvo ir kiek slogų įspūdį palikusių momentų.

Penki slogų įspūdį palikę dalykai:

1. Abejotinas teisėjų sprendimas S.Maslobojevo kovoje

Teisėjų sprendimas pagrindinėje vakaro kovoje suteikti papildomą raundą sulaukė dviprasmiškų nuomonių. Yra du dalykai, dėl kurių sutinka visi: tai, jog antrą raundą dėl pasiekto nokdauno S.Maslobojevo varžovas laimėjo rezultatu 10-8; ir tai, kad trečiajame raunde dominavęs lietuvis turėjo iš teisėjų sulaukti 10-9 vertinimo. Taigi kovos rezultatą turėjo lemti tai, kas įvyko pirmajame raunde.

Jį neabejotai aktyviau pradėjęs ir keletą stiprių smūgių atlikęs T.Bridgewateris, ko gero, turėjo būti traktuojamas laimėtoju, tačiau teisėjai vieningai nusprendė S.Maslobojevui suteikti dar vieną šansą, kuriuo publikos numylėtinis per papildomą raundą ir pasinaudojo, laimėdamas kovą. Taip, S.Maslobojevas per papildomą raundą parodė nepaprastai tvirtą charakterį ir tikrai jį laimėjo. Tačiau jo pranašumas pirmajame raunde, lėmęs kovos pratęsimą, buvo gana abejotinas.

2. Į ketverto turnyrą – nepasiruošęs?

Kiek nuvylė Karolio Liaukaičio pasirodymas. Vienintelis „KOK 45 WORLD GP“ finalo ketvertuke kovojęs lietuvis nepateisino į jį dėtų vilčių ir jau pusfinalyje apmaudžiai pralaimėjo D.Forsbergui iš Suomijos. Po kovos psichologiniame pasiruošime pralaimėjimo priežasčių ieškojęs kovotojas apgailestavo dėl prasto pasirodymo ir žadėjo ateityje atsigriebti.

3. Užsienio kovotojų pajėgumas

Vertinant kovotojų, dalyvavusių turnyre, sudėtį, vaizdą kiek apkartino svečių iš užsienio šalių lygis. Iš dvylikos akistatų su lietuviais užsienio kovotojai laimėjo vos dvejas. Kai kurie blankokai pasirodę svečiai buvo mažai patirties tarptautinėse kovos menų arenose sukaupę kovotojai, tad „Siemens“ arenoje tapo gana lengvu grobiu mūsiškiams.

4. Informacijos trūkumas

Nors ir turnyro apipavidalinimas rengėjų internetiniame puslapyje buvo gana neblogas, tiek žiūrovams, tiek žurnalistams itin trūko tikslesnės informacijos apie dalyvaujančius kovotojus. Netgi tokios elementarios, kaip amžius, turėtų kovų skaičius ir jų baigtys, praeityje iškovoti titulai ir kiti pasiekimai.

5. Neįvykusi kova

Gaila ir dėl smarkiai kortas sumaišiusios Dwighto Hariksono traumos, dėl kurios nepamatėme viena iš pagrindinių vakaro vinių laikytos jo dvikovos su lietuvių sunkiasvoriu Juliumi Mocka. Labai konkurencingą kovą žadėjusi pora taip ir nesurėmė pirštinių ringe. O paskutinę minutę į renginį pakviestas pakaitinis kovotojas iš Graikijos nepateikė didesnių netikėtumų ir beviltiškai pralaimėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų