Dano Pozniako atminimo turnyre daugiausia medalių iškovojo Lietuvos boksininkai

Sostinėje baigėsi VII-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui. Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įrašytame turnyre dešimties svorio kategorijose šiemet kovojo daugiau nei 100 boksininkų iš 19 šalių.
Bokso turnyras Vilniuje
Bokso turnyras Vilniuje / Alfredo Pliadžio nuotr.

Daugiausia apdovanojimų atiteko Lietuvos boksininkams. Varžybų šeimininkai iškovojo 8 medalius – 1 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos. 3 aukso medalius pelnė ukrainiečiai, du – prancūzai, po vieną – Rusijos, Lenkijos, Slovakijos ir Gruzijos boksininkai. Iš viso apdovanojimai įteikti 17 valstybių atstovams.

Vienintelį aukso medalį Lietuvai pelnė Eimantas Stanionis. Čempiono titulą apgynęs E. Stanionis svorio kategorijos iki 64 kg finale taškais 13:7 įveikė ukrainietį Artiomą Soloviovą.

„Apginti čempiono titulą buvo sunkiau nei iškovoti. Pernai buvau jauniausias turnyre, neslėgė įtampa. Šiais metais jau buvo didesnė atsakomybė, nes visi tikėjosi pergalės. Šiais metais dalyvavo daugiau boksininkų, todėl buvo daugiau kovų. Man burtai lėmė stiprius varžovus, todėl visos kovos buvo sunkios“, – sakė E. Stanionis.

Kiti trys finale kovoję lietuviai patyrė pralaimėjimus. Svorio kategorijoje iki 52 kg Viktoras Komkovas 13:16 pralaimėjo prancūzui Samveliui Kistohurry.

Svorio kategorijoje iki 69 kg sirguliuodamas kovojęs Artūras Filipovičius 7:11 turėjo pripažinti ukrainiečio Aleksejaus Kazymo-Zade pranašumą.

Svorio kategorijoje virš 91 kg ukrainietis Bogdanas Blazhko aiškiai persvara įveikė lietuvį Danielį Makarevičių.

Alfredo Pliadžio nuotr./Bokso turnyras Vilniuje
Alfredo Pliadžio nuotr./Aukso medalį pelnęs Eimantas Stanionis

2012 metų D. Pozniako atminimo jaunimo bokso turnyro nugalėtojai ir prizininkai: