E.Petrausko pirmasis varžovas: vyresnis, aukštesnis ir į olimpinį traukinį įšokęs paskutinę akimirką

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku kovas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pradės 2012 metų Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas.
Manoj Kumaras
Manoj Kumaras / „Scanpix“ nuotr.

Pirmame rate 24 metų Lietuvos boksininkas susitiks su 29 metų indu Manoj Kumaru. Šįkart 163 cm ūgio E.Petrauskui neteks kovoti su daug aukštesniu varžovu, indas – vos keleriais centimetrais aukštesnis už lietuvį.

„Su M.Kumaru iki šiol nėra tekę susitikti ringe. Varžovą matėme kovojantį pasaulio čempionate, žiūrėjom ir analizavom jo dvikovų vaizdo įrašus. Varžovas yra penkeriais metais vyresnis ir labiau patyręs, bet Evaldas yra pasiekęs gerą sportinę formą ir nusiteikęs labai kovingai. Esam pasiruošę ir su nekantrumu laukiam pirmos kovos olimpiadoje“, – prieš kovą sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Abiems boksininkams tai antroji olimpiada. Londone geriau sekėsi E.Petrauskui, kuris svorio kategorijoje iki 60 kg iškovojo tris pergales ir suklupęs tik pusfinalyje laimėjo bronzos medalį. M.Kumaras svorio kategorijoje iki 64 kg iškovojo vieną pergalę ir suklupo antrame rate.

Praėjusių metų Europos čempionato prizininkas E.Petrauskas kelialapį į Rio iškovojo olimpiniame Europos zonos atrankos turnyre patekęs į finalą. Tuo tarpu lietuvio varžovui M.Kumarui vietą olimpiadoje pavyko užsitikrinti tik paskutiniame atrankos turnyre – šių metų birželio mėnesį Baku vykusiame pasauliniame atrankos turnyre indas užėmė 3 vietą.

VIDEO: Rio ritmu! E.Petrausko ūgio privalumai ringe ir olimpinio bokso ypatumai

Per savo karjerą indas dalyvavo keturiuose pasaulio čempionatuose, tačiau medalį yra iškovojęs tik Azijos čempionate. 2015 metų Azijos čempionate M.Kumaras užėmė 6 vietą ir pateko į pasaulio čempionatą, tačiau čia pralaimėjo jau pirmą kovą. Sėkmingesni M.Kumarui buvo 2013 metai – Azijos čempionate jis laimėjo bronzos medalį, pasaulio čempionate jis iškovojo dvi pergales, tačiau ketvirtfinalyje indą sustabdė trijų pasaulio čempionatų prizininkas kubietis Yasnieras Toledo.

2011 metų pasaulio čempionate M.Kumaras užėmė 7 vietą – iškovojo tris pergales ir suklupo ketvirtfinalyje. 2009 metų pasaulio čempionate indas pralaimėjo jau pirmą kovą. Ryškiausia M.Kumaro pergalė – 2010 metais laimėtos Geros valios žaidynės gimtojoje Indijoje.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Evaldas Petrauskas
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Evaldas Petrauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų