Europos kiokušin karatė čempionatui artėjant: gražios ir stiprios lietuvaitės čempionių titulus gins visose svorio kategorijose

„Tai išties fenomenas – mes turime ir gražias, ir stiprias kovotojas“, – apie Lietuvos kiokušin karatė rinktinės lyderes yra pasakęs Lietuvos kiokušin karatė federacijos Garbės prezidentas ir Pasaulio karatė organizacijos (WKO) prezidiumo narys Romas Vitkauskas.
Iš kairės: R.Brazdžionytė, R.Pivoriūnaitė, I.Mikštaitė ir M.Čiuplytė
Iš kairės: R.Brazdžionytė, R.Pivoriūnaitė, I.Mikštaitė ir M.Čiuplytė / Stasio Petkaus nuotr.

„Nors kiokušin karatė yra vyriška, pilno kontakto sporto šaka, tenka pripažinti, kad pastaraisiais metais pagrindinės Lietuvos kiokušin karatė vėliavnešės yra būtent merginos“, – teigia R.Vitkauskas.

Visose šeštadienį Vilniaus arenoje vyksiančio Europos čempionato svorio kategorijose pagrindinėmis favoritėmis laikomos būtent lietuvaitės. Rita Pivoriūnaitė, Inga Mikštaitė ir Margarita Čiuplytė ant „Siemens“ tatamio gins žemyno čempionių titulus, o pretenzijų į aukso medalius turi ir kitos Lietuvos klubų atstovės.

* * *

SVORIO KATEGORIJA IKI 55 KG

Titulą gins: Rita Pivoriūnaitė (Lietuva)
Pagrindinės varžovės: Diana Mačiūtė (Lietuva), Rūta Brazdžionytė (Lietuva), Isis Pinilla (Ispanija).
Iš viso dalyvių: 14 dalyvių iš Lietuvos, Graikijos, Danijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Faktai:

2011 m. Lietuvos čempione tapo D.Mačiūtė, sausį varžybų Klaipėdoje finale įveikusi R.Pivoriūnaitę. D.Mačiūtei tai buvo pirmoji per karjerą pergalė prieš R.Pivoriūnaitę.

Stasio Petkaus nuotr./Rita Pivoriūnaitė ir treneris Paulius Klapatauskas
Stasio Petkaus nuotr./Rita Pivoriūnaitė ir treneris Paulius Klapatauskas

2010 m. Europos čempionato Ispanijoje finale R.Pivoriūnaitė įveikė R.Brazdžionytę. Rūta prieš R.Pivoriūnaitę oficialiose varžybose dar nėra laimėjusi.

R.Pivoriūnaitei prieš pat čempionatą teko atlikti papildomus „namų darbus“ – numesti svorį. Normaliai 59 kg sveriančiai sportininkei, kad „tilptų“ į lengviausio svorio kategoriją, per labai trumpą laiką reikėjo atsikratyti daugiau nei 4 kg.

Nors 30-metė D.Mačiūtė yra viena vyriausių dalyvių šioje svorio kategorijoje, jos patirtis kovose nėra itin didelė. Klaipėdietė didžiąją sportinio kelio dalį specializavosi kata (kovinių pozų) rungtyje ir tik pastaruosius trejus metus didesnį dėmesį skiria dvikovoms.

Kovą D.Mačiūtė Belgijoje apsigynė 3 DAN‘ą (trečią juodą diržą), tapdama aukščiausią DAN‘ą turinčia kovotoja šioje svorio kategorijoje. R.Pivoriūnaitei, kaip ir dar penkioms čempionato dalyvėms šioje svorio kategorijoje, priklauso 2 DAN‘o, R.Brazdžionytei – 1 DAN‘o juodas diržas.

R.Pivoriūnaitė ir D.Mačiūtė pirmąją varžybų dieną, penktadienį, varžysis ir kata rungtyje.

Rita Pivoriūnaitė: „Ar mokėčiau pralaimėti? Niekada nesimokau pralaimėti. Aš einu laimėti. Negali būti jokių “jeigu”. Suprantu, kad nuopolių sportininko karjeroje būna, tačiau kai pralaimėsiu, tada ir mokinsiuosi su tuo jausmu susitvarkyti. Žinau, kad nebus lengva, ir kuo toliau, tuo sunkiau bus laimėti, nes varžovės pradeda visai kitaip į mane žiūrėti ir ruoštis. Bet aš irgi nemiegu ir stengiuosi kuo geriau pasiruošti. Dar ne laikas mano nuopoliui. Esu pasiruošusi nepralaimėti”.

* * *

SVORIO KATEGORIJA IKI 65 KG

Titulą gins: Inga Mikštaitė (Lietuva)
Pagrindinės varžovės: Osenge Szepesi (Vengrija), Lidia Kormondi (Vengrija), Julita Burczynska (Lenkija).
Iš viso dalyvių: 19 dalyvių iš Lietuvos, Bulgarijos, Danijos, Vengrijos, Latvijos, Moldovos, Norvegijos, Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Faktai:

I.Mikštaitė jau yra užsitikrinusi kelialapį į spalį Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Šioje svorio kategorijoje Lietuvai taip pat atstovaus Eimantė Leliukaitė ir Rosita Megelinskaitė.

Traumų ir ligų kamuota ir netgi ant operacinio stalo gulusi I.Mikštaitė nuo praėjusių metų Europos čempionato, kuris vyko birželį, nėra dalyvavusi jokiose (!) varžybose. 30-metė sportininkė pripažįsta, kad tokio ilgo periodo be varžybų savo karjeroje nebuvo turėjusi.

Stasio Petkaus nuotr./Inga Mikataitė ir Diana Mačiūtė
Stasio Petkaus nuotr./Inga Mikštaitė ir Diana Mačiūtė

Kadangi I.Mikštaitė šių metų Lietuvos pirmenybėse nedalyvavo, šalies čempionės titulą iškovojo E.Leliukaitė, finale įveikusi R.Megelinskaitę.

Inga Mikštaitė: „Negaliu sakyti, kad esu akivaizdi favoritė. Vis dėlto tas periodas be varžybų šiek tiek išbalansavo pasiruošimą čempionatui. Tai nebuvo planuota. Nerimas išties yra pakankamai didelis, nes viduje nesu tikra, ar esu 100 proc. pasiruošusi. Kaip bebūtų, tos tarpinės varžybos, pavyzdžiui, Lietuvos čempionatas, yra pakankamai svarbios ir duoda didelę naudą. Suteikia galimybę patikrinti savo psichologinį ir fizinį pasiruošimą. Tiesa, bent neslegia atsakomybė dėl būtinybės užsitikrinti kelialapį į pasaulio čempionatą, nes tai jau esu padariusi. Aišku, dėl to tikslai Europos čempionate nėra mažesni. Noriu kovoti finale ir apginti čempionės titulą“.

* * *

SVORIO KATEGORIJA VIRŠ 65 KG

Titulą gins: Margarita Čiuplytė (Lietuva)
Pagrindinės varžovės: Edit Abraham (Vengrija), Carolien Brix (Graikija), Viviana Chirila (Rumunija)
Iš viso dalyvių: 15 dalyvių iš Lietuvos, Kroatijos, Danijos, Graikijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Faktai:

M.Čiuplytė yra dabartinė ne tik Europos, bet ir pasaulio čempionė (2009 m.). Praėjusių metų Europos pirmenybių finale M.Čiuplytė įveikė vengrę E.Abraham.

Pasaulio ir Europos čempionatuose M.Čiuplytė yra pasiekusi 8 pergalių iš eilės seriją, kurią galės pratęsti „Siemens“ arenoje.

M.Čiuplytė jau yra užsitikrinusi kelialapį į spalį Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Stasio Petkaus nuotr./Margarita Čiuplytė priea Edit Abraham
Stasio Petkaus nuotr./Margarita Čiuplytė prieš Edit Abraham

M.Čiuplytė ilgą laiką treniravosi Kauno klube „Rifas“, o pagrindiniu jos treneriu buvo Ričardas Poška. Tačiau metusi instruktorės darbą Lietuvos policijos mokymo centre Kaune, sportininkė maždaug prieš metus persikėlė į Vilnių. Dabar Margarita treniruojasi klube „Shin“, o pagrindiniu jos treneriu tapo Lietuvos rinktinės narys Dmitrijus Aleksandrovas. M.Čiuplytė sostinėje taip pat ėmėsi treniruoti vaikus, subūrė moterų savigynos grupę bei ėmė dėstyti kūno kultūros pamokas vienoje Vilniaus gimnazijoje.

Šioje svorio kategorijoje Lietuvai taip pat atstovaus Nora Vaznelytė ir Diana Balsytė.

Margarita Čiuplytė: „Kaune ne visuomet turėjau galimybę treniruotis rytais, nes dirbant valstybiniame darbe reikėjo daug pastangų tai susiderinti. Dabar gyvenu savo ritmu, sportuoju kada ir kiek noriu. Ar treniruotės tapo efektyvesnės, parodys šis čempionatas. Pačios treniruotės taip pat pasikeitė, nes pasikeitė treneris, o kiekvienas treneris turi savo darbo metodiką ir principus. Pasikeitimus savo gyvenime vertinu teigiamai, jaučiu, kad sportinė forma gera, rezultatais varžybose taip pat nebuvau nusivylusi. Bet ar tie pasikeitimai duos vaisių Europos čempionate, pamatysime šeštadienį.

Kartais išties jaučiu įtampą vien dėl to, kad tarsi neturiu teisės pralaimėti. Visi įprato prie mano pergalių, juk pastaruosius ketverius metus beveik nepralaimiu. Visi daug tikisi iš manęs, o aš visada jaučiu tą atsakomybę. Žinoma, kažkiek su ta įtampa esu susitaikiusi. Galima sakyti, net nežinau kitokios būsenos. Bet sporte visko būna, juolab, kad konkurencija mano svoryje pastaruoju metu smarkiai išaugo. Edit Abraham ir Carolien Brix yra labai stiprios varžovės. Nereikia nuvertinti ir jaunimo, kurio paprastai nepastebime. Sportininkų gyvenime dažnai būna lūžis, kai per vieną naktį gali tapti puikiu kovotoju, nes psichologija ir charakteris šiame sporte yra ne mažiau svarbu nei technika ar fizinis pasirengimas”.  

 M.Čiuplytės ir V.Chirilos kova 2009 m. pasaulio čempionato finale: 

VIDEO: Viviana Alexandra Chirila - Margarita Ciuplyte

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai