M.Tysonas lapkričio mėnesį turėjo dalyvauti Naujojoje Zelandijoje vyksiančiame „Čempionų dienos“ renginyje, kurį vis dar organizuoja bendrovė „Markson Sparks“. Ji yra įsikūrusi Sidnėjuje (Australija) ir savo renginius planavo Ouklende bei penkiuose Australijos miestuose. M.Tysonas turėjo parodomajame mače kautis su buvusiomis bokso žvaigždėmis.
M.Tysonas į Naująją Zelandiją negali atvykti nuo 1992 metų, nes tais metais buvo nuteistas už moters išprievartavimą.
Iš pradžių Naujosios Zelandijos emigracijos ministras Kate'as Wilkinsonas sutiko išduoti vizą M.Tysonui, nes vietos labdaros organizacija „Life Education Trust“ tvirtino, jog renginio metu surinkti pinigai bus skirti sunkiai sergančių vaikų gydymui.
Tačiau spalio 2-ąją šiai labdaringai bendrovei atsisakius laiduoti už boksininką, viza pastarajam buvo anuliuota.
Tačiau bilietai į renginį vis dar parduodami ir kainuoja 71–305 JAV dolerius. „Markson Sparks“ tikina, kad neįvykus varžyboms ji kompensuos žiūrovams bilietų kainą, tačiau aiškina, jog ieško kitos labdaros organizacijos, kuri galėtų laiduoti už 46-erių boksininką.
M.Tysonas aplankyti Naująją Zelandiją troško ir dėl galimybės susipažinti su maorių kultūra: būtent šios tautos gyvenimo būdas ir papročiai pastūmėjo M.Tysoną pasidaryti tatuiruotę ant veido.
„Jis bus blaivus, jis veganas, jis atvažiuoja su žmona ir dviem mažamečiais vaikais bei uošviene. Ką jis gali blogo nuveikti per 20 valandų, kuriuos jis praleis Naujojoje Zelandijoje“, – retoriškai klausė „Markson Sparks“ atstovai.
Maoriai jau oficialiai pareiškė, jog sutiktų pakviesti į šalį M.Tysoną, jei šis sutiktų pabendrauti su jaunimu iš pietinės Ouklendo miesto dalies. Ten gyvena didžioji dalis maorių.
Australija taip pat dar neapsisprendė, ar įleisti į šalį praeityje ne tik titulais ringe, bet ir skandalais bei prievartavimu išgarsėjusį boksininką