„Didelio meistriškumo graikų-romėnų imtynininkų širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinių rodiklių kaita metiniame treniruotės cikle“, – toks disertacijos pavadinimas.
M.Ežerskio mokslinis vadovas buvo Kineziologijos laboratorijos vedėjas profesorius habilituotas daktaras Jonas Poderys. Disertaciją oponavo doc. dr. (HP) Aleksas Stanislovaitis (LKKA) ir prof. dr. (HP) Audronius Vilkas (VPU).
Darbe įvertintos didelio meistriškumo graikų-romėnų imtynininkų centrinių ir periferinių širdies ir kraujagyslių sistemos reakcijų ypatybės atliekant kartotinius dozuotus krūvius. Parodyta, kad šios reakcijos reikšmingai susijusios su adaptacijos prie fizinių krūvių pobūdžiu.
Darbe dar vertinta raumenų darbingumo ir ŠKS funkcinių rodiklių kaita metiniame treniruotės cikle. Atlikti tyrimai leido parodyti, kad ryškiausi ŠKS ir raumenų darbingumo rodiklių pokyčiai būna pagrindinio rengimosi, taip pat jėgos greitumo ugdymo etapais.
Naudojant naują funkcinių rodiklių kaitos sąsajų vertinimo metodą parodyta, kad sportininko organizmas, kaip sudėtingoji dinaminė sistema, pasižymi individualia įvairių funkcinių lygmenų rodiklių ir šių rodiklių sąsajų kaita atliekant fizinius krūvius, dėl to individualaus fraktalo vertinimas ir jo kaitos stebėjimas yra tinkamas ir perspektyvus būdas treniruotės proceso sukeltiems pokyčiams vertinti.
M.Ežerskis su bendraautoriais yra paskelbęs disertacijos tematika šešis mokslinius straipsnius Lietuvos ir užsienio mokslo leidiniuose bei pristatęs savo tyrimus keturiose tarptautinėse konferencijose.