Varžybose buvo kovojama dėl vyrų ir moterų absoliutaus pasaulio čempiono titulo. Pasaulio karatė organizacija (WKO), jungianti 82 šalis, šias varžybas vykdo pagal karatė kiokušin pilno kontakto taisykles.
Vyrų absoliučioje kategorijoje startavo 129 dalyviai iš 53 šalių. Norint tapti pasaulio karatė čempionu, laimėtojui teko įveikti net 7 varžovus (kiekviena kova gali trukti iki 9 min.). Moterų absoliučioje svorio kategorijoje varžėsi 29 dalyvės.
Sėkmingiausiai tarp vyrų kovojo karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojas Lukas Kubilius. Lukas sugebėjo nužengti net iki varžybų pusfinalio ir iškovoti 4 vietą (tai antras rezultatas per visą karatė kiokušin Lietuvos istoriją).
Pirmoje kovoje Lukas per pagrindinį laiką įveikė varžovą iš Danijos Beka Gogiberidze'ą 5-0 teisėjų sprendimu. Antroje kovoje laukė pavojingas varžovas iš Japonijos, šalies vidutinio svorio čempionas Kazuhito Yamada.
Tai buvo labai svarbi kova tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Varžybų šeimininkai, numatydami grėsmę, visada stengiasi pajėgiems varžovams sudėlioti burtus taip, kad jiems kuo sunkiau tektų įveikti kitą etapą. Be to, prieš ketverius metus kaip tik antroje kovoje Lukas nusileido varžovui iš Kazachstano ir pasitraukė iš Pasaulio čempionato.
Bet viskas susiklostė sėkmingai, kartu su treneriu Vladimiru Silvaško pasirinkta taktika puikiai pasiteisino ir japonas buvo įveiktas akivaizdžia persvara per pagrindinį laiką, keturi iš penkių teisėjų skyrė pergalę, o vienas davė lygiąsias 4-0.
Trečia kova taip pat nieko gero nežadėjo, nes joje iš karto burtai suvedė su Pasaulio taurės prizininku Australu Samu Gilbertu. Australas itin gerai žinomas kovotojas tiek pasaulyje, tiek Japonijoje, nepaisant to, kad yra iš Australijos, jis gyvena ir treniruojasi Japonijoje, ten turi savo klubą. Tad Japonijoje jis jautėsi kaip namie. Prasidėjus kovai ji vyko apylygiai, tačiau kovos vidury Lukas sugebėjo atlikti specialiai ruoštą čempionatui kombinaciją ir varžovas buvo užkluptas nepasiruošęs bei pasiųstas į nokdauną. Sėkmingai bei efektyviai buvo įveiktas dar vienas varžybų etapas.
Ketvirtoje kovoje laukė labai grėsmingas varžovas iš Kazachstano, Azijos čempionas, Vladimiras Artiušinas. Vladimiras ne tik Azijos čempionas, bet ir daugelio turnyrų Europoje nugalėtojas, tad buvo gerai visiems žinomas varžovas. Nuo pat kovos pradžios Lukas pradėjo spausti varžovą bei grėsmingai atakuoti, kazachas taip ir nesugebėjo rasti būdų, kaip apsiginti nuo šių atakų. Taktika užklupti varžovą nuo pat pirmų minučių ir dirbti 100 proc. pajėgumu vėl pasiteisino.
Įveikus kovotoją iš Kazachstano, tapo aišku, kad pasiektas rezultatas jau viršijo lūkesčius, kadangi jau patekta tarp 8 stipriausių pasaulio kovotojų. Tai dar labiau įkvėpė ir suteikė jėgų ketvirtfinalio kovai, kurioje teko kovoti su danu Brianu Jakobsenu. Danas prieš tai kovoje pateikė sensaciją įveikdamas praeito pasaulio čempionato nugalėtoją japoną Takajuki Tsukagoshi. Kova su danu buvo pati sunkiausia ir pareikalavo daug jėgų – kadangi tai jau buvo 5 kova, jautėsi išsekimas ir nuovargis, o danas buvo ant bangos po pergalės prieš Pasaulio čempioną. Kova truko net 2 pratęsimus, paskutinio pratęsimo pabaigoje Lukas sugebėjo pademonstruoti charakterį ir surasti jėgų spurtui, tad kovai pasibaigus 3 teisėjai skyrė pergalę Lukui, tai reiškė, kad kova laimėta ir praeitas dar vienas etapas.
Po kovos su danu buvo išeikvoti paskutiniai energijos resursai, taip pat, norint laimėti kovą, teko paaukoti gynybą ir patirti nemenkų sužalojimų – priekinė koja buvo stipriai pamušta ir faktiškai sunkiai galima buvo stovėt ant kojų.
Pusfinalyje laukė Japonijos čempionas Tsutomu Murayama – Japonijos komanda akylai stebėjo Luko kovas ir matė, kur lietuvis buvo patyręs daugiausia sužalojimų, tad pačioje kovos pradžioje varžovas puolė iškarto smūgiuoti į traumuotą koją ir taip laimėjo kovą. Lukui dar teko vienas išbandymas – kova dėl trečios vietos prieš Pasaulio vidutinio svorio čempioną rusą Romaną Nesterenko, rusas buvo įveikiamas varžovas ir jau teko prieš tai su juo kovoti, tačiau, patyrus tokią traumą, kovos baigtis buvo iš anksto aiški. Nepaisant to, lietuvis parodė charakterį ir išėjo kovoti su traumuota koja, rusas ilgai nedelsė ir savo progos nepraleido.
Nepaisant to, kad visai nedaug pritrūko iki dar aukštesnio pasiekimo, karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojo pademonstruotas rezultatas karatė Olimpiadoje yra antras per visą Lietuvos karatė kiokušin 30 metų gyvavimo istoriją. Antrą vietą prieš ketverius metus yra iškovojęs Donatas Imbras, kuris šiame čempionate pralaimėjo jau antrą kovą. Karatė Olimpiadoje, kadangi joje dalyvauja virš 130 dalyvių vienoje absoliučioje svorio kategorijoje, apdovanojamos yra pirmos 8 vietos – jos skaitomos kaip prizinės.
Per visą istoriją tik trims lietuviams pavyko patekti į aštuntuką – vienas iš jų klaipėdietis Lukas Kubilius šiais metais pateko į pusfinalį ir iškovojo 4 vietą.
Varžybas papuošė žymaus Holivudo aktoriaus karatė kiokušin meistro Dolpho Lundgreno parodomoji programa, nors aktoriui jau arti 60, bet jis vis dar puikios fizinės formos ir pavydėtino kūno sudėjimo. Žvaigždė ne tik demonstravo savigynos techniką, bet ir laužė ledo luitų blokus.
Šioms varžyboms Lukas su treneriu Vladimiru Silvaško ruošėsi daugiau nei 6 mėnesius, tačiau tų varžybų link palaipsniui buvo eita net 4 metus.