Lietuvai atstovavo Šiaulių miesto sporto mokyklos „Atžalynas“ ir Vijolių vidurinės mokyklos sporto klasių auklėtinės Danutė Domikaitytė, Kristina Domikaitytė bei Šiaulių universiteto studentė Giedrė Blekaitytė.
Ant šešių treniruočių salėje patiestų kilimų merginos buvo paskirstytos į dvi grupes – vienoje plušėjo merginos, sveriančios iki 55 kilogramų, o kitoje sunkesnės. Taigi, pratybų metu plušėjo po pusšimtį merginų. Skandinavai iš anksto atsiuntė treniruočių planą, kuriame smulkiai ir aiškiai buvo išdėstytas ne tik treniruočių procesas, bet ir dienotvarkė. Kai planą pamatė viena iš Lietuvos komandos imtynininkių Danutė Domikaitytė, ji su šypsena ištarė: „Tai mes tik valgysime ir treniruosimės“. Bet, pasibaigus stovyklai merginos su malonumu būtų prasitęsusios komandiruotę, nes surado daug bendraminčių, nuoširdžiai skatino ir padėjo. „Tokia atmosfera nuteikia teigiamai ir sunkiausiose treniruotėse“, – kalbėjo Danutė.
Stovykloje buvo daug tituluotų sportininkių, pasaulio ar Europos čempionatų nugalėtojų bei prizininkių. Lietuvaitės išbandė save pratybose su jomis ir jau po poros dienų nebematė tos prarajos, kokią jos įsivaizdavo prieš tai. Merginos atrado paprastą tiesą – varžovė, kokia ji bebūtų, taipogi yra pažeidžiama ir nugalima. Kad ir Europos čempionė. Merginos akivaizdžiai per Švedijoje praleistas dienas sutvirtėjo psichologiškai, todėl dabar, prieš kovas oficialiose varžybose, akys nepadidės, kai sužinos, kad teks grumtis, tarkim, su pasaulio čempionato prizininke.
Stovykla tiko ne tik technikos bei taktikos įsisavinimui, bet ir savęs įvertinimo prasme. Aiškiai buvo matyti kuriose momentuose ir kokios šalies sportininkes lenkiame, kur esame lygūs ir ko trūksta. Prieš išvykstant buvau informuotas, kad pasiruoščiau vienai tikslingai treniruotei, kurią reikės pravesti. Teko atlaikyti nemažą psichologinį krūvį ir man, treneriui, nes reikėjo vadovauti dešimties šalių sportininkėms ir jų treneriams.
Merginos akivaizdžiai per Švedijoje praleistas dienas sutvirtėjo psichologiškai. Dabar prieš kovas oficialiose varžybose akys nepadidės, kai sužinos, kad teks grumtis su pasaulio čempionato prizininke
Dar treniruotes vedė Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos treneriai, savo imtynių techniką visų švedų vedamų treniruočių metu pasidalino daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė švedė Johhana Matsson. Po treniruočių vakare visada skirdavom laiką aptarimams ir dalijomės dienos įspūdžiais.
Man, kaip Lietuvos moterų imtynių rinktinės treneriui, ši stovykla davė daug peno tolimesniam darbui. Aš seniai norėjau nuvykti į būtent Švedijos moterų imtynių sporto stovyklą ir pamatyti tą „virtuvę“ iš vidaus. Juk tai šalis, turinti visų amžiaus grupių planetos ir žemyno kelias dešimtis medalininkių. Be visų pratybų ir treniruočių pamačiau, kaip auga mažosios imtynininkės. Įspūdį paliko buitiniai klausimai – dešimties šalių sportininkėms maistą tris kartus per dieną ruošė tų pačių imtynininkių tėvai bei trenerių žmonos. Susiformavusi palaikymo grupė stebėjo treniruočių procesą, skatino savo atžalas, nešiojo kavą ar arbatą treneriams ir po kiekvienos treniruotės rūpinosi, kad atvykusios imtynininkės iškart gautų vaisių ar gaiviųjų gėrimų.
Šeimininkams rūpėjo, kad svečiai nuolatos būtų puikios formos – tuomet ir Švedijos imtynininkės turės puikias treniruočių partneres.
Švedijoje šv. Velykos taip pat švenčiamos, bet treniruotės vyko pagal planą, ir tik vakare, padarę savo darbą, visi susėdo prie šventinio stalo. Lietuvos imtynininkės mažosioms „Vikingų palikuonėms“ padovanojo atsivežtus margučius.
Viso stovykloje dalyvavo 96 imtynininkės.