Lietuvos kiokušin karatė rinktinė ambicingai pasitinka pasaulio čempionatą

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė – pasirengusi naujam egzaminui. Rugsėjo 24-25 dienomis Kielcuose (Lenkija) vyksiančiame pasaulio čempionate aukščiausių vietų sieks 13 ambicingai nusiteikusių kovotojų iš Lietuvos.
Inga Mikštaitė (dešinėje)
Inga Mikštaitė (dešinėje) / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Lietuvai pasaulio čempionate atstovaus Juras Sokolovas (Vilniaus „Saulės Ženklas“; svorio kategorija iki 85 kg), Justinas Kvietka (Kauno „Rifas“; iki 85 kg), Eventas Gužauskas („Shodan“; virš 85 kg), Paulius Žimantas (Akmenės „Energija“; virš 85 kg), Edgardas Sečinskis („Saulės Ženklas“; virš 85 kg), Orestas Abazorius („Saulės Ženklas“; virš 85 kg), Brigita Svinkūnaitė („Rifas“; iki 50 kg), Evelina Bidžanova (Vilniaus „Atemi“; iki 55 kg), Valentyna Kurmin (Vilniaus „Ippon“; iki 55 kg), Rūta Brazdžionytė („Saulės Ženklas“; iki 60 kg), Inga Mikštaitė (Kauno „Kariai“; iki 60 kg), Aneta Meškauskienė (Anykščių „Takas“; virš 60 kg) ir Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“; virš 60 kg).

Pasaulio čempionate dalyvaus virš 180 sportininkų, jie iš viso kovos 8 svorio kategorijose (po 4 vyrų ir moterų).

Lietuvos kiokušin karatė federacijos prezidentas Romas Vitkauskas džiaugiasi, kad besiplečiančioje sporto šakos bendruomenėje aukščiausio lygio atletus parengia vis daugiau trenerių.

„Pirmiausia noriu padėkoti treneriams ir sportininkas už atliktą darbą pasirengimo metu ir palinkėti sėkmės. Visi daug dirbo, vasara buvo juoda, darbinė, tad dabar reikia tik sėkmės. Mano nuomone, Lietuvos rinktinė , kaip visada, yra stipri, o jei sportuoji kovos menus, pilno kontakto karatė, tikslas visada yra patekti į finalus. Tokia yra kovos menų specifika. Mano lūkesčiai yra pamatyti, kad kiekvienas sportininkas padarė maksimumą to, ką gali, kiekvienoje kovoje, – sakė R. Vitkauskas. – Manau, mūsų šių metų rinktinėje yra optimali pusiausvyra tarp patyrusių lyderių, kurie jau yra kovoję pasaulio ir Europos čempionatų finaluose, ir debiutantų. Visai mūsų sporto šakai geras ženklas yra tai, kad vis daugiau trenerių parengia aukšto meistriškumo atletus. Šių metų rinktinei sportininkus parengė net 9 treneriai. Prieš 5 metus turėjome tik 5 trenerių auklėtinius.

Lietuvos kiokušin karatė federacijos klubai puikiai pradėjo naują sezoną, auga ir klubų, ir jų narių skaičius. Dabar turime 268 aktyvius trenerius, netrukus turėsime 100 karatė klubų, rekordinis žmonių skaičius šiemet laikė 1-3 danų juodo diržo egzaminą, dar 15 sieks aukštesnių diržų po pasaulio čempionato Pasaulio karatė organizacijos (WKO) egzamino metu.“

Pasirengimo pasaulio čempionatui metu sportininkai ne tik treniravosi klubuose su savo treneriais, tačiau ir rinkosi į bendras rinktinės treniruočių stovyklas Palangoje, Druskininkuose, Barselonoje, Raganėje, surengta ir speciali stovykla kalnuose Šamoni (Prancūzija). Be to, Druskininkuose buvo surengta bendra stovykla su Ukrainos rinktine.

Vienas Lietuvos rinktinės trenerių Vladimiras Silvaško teigia, kad sportininkai yra gerai pasirengę pasaulio čempionatui ir su nekantrumu laukia jo pradžios.

„Kiek buvo stovyklų, matėsi, kaip kovingai visi yra nusiteikę, buvo akivaizdu, kad darbas vyksta, – sakė vienas labiausiai patyrusių šalies karatė specialistų. – Visas pasirengimo procesas buvo sudėliotas etapais, duotos visos sąlygos. Buvo etapas kalnuose, klubų vasaros stovyklos, po to – bendros treniruotės, buvome ir Ukrainos rinktinę pasikvietę. Mano nuomone, darbas vyksta gerai, visi nusiteikę kovingai.“

Lietuvos sportininkai iki šiol yra iškovoję keturis pasaulio čempionų titulus. Dukart tai padarė Margarita Čiuplytė (2009 ir 2013 m.), po kartą – Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) ir Orestas Procas (2013).

Pasaulio vicečempionų titulus savo kolekcijose turi Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), Inga Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) ir Sandra Stanevičiūtė (2001), o bronzos medalių laimėtojais yra tapę Andrius Miseckas (2013), L.Kubilius (2017), I.Mikštaitė (2009 ir 2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) ir Diana Balsytė (2013).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų