2022 03 25 /12:18

Ministerijai – pinigų negavusios dziudo federacijos ieškinys

Vilniaus apygardos administracinį teismą pasiekė Lietuvos dziudo federacijos ieškinys Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, dėl šios sprendimo neskirti federacijai valstybės lėšų 2022-aisiais. LDF vadovybė įsitikinusi, kad valdininkų išsakyti kaltinimai laužti iš piršto, todėl sieks teisiškai įpareigoti ŠMS ministeriją paneigti kaltinimus bei grąžinti federacijai priklausančias lėšas.
Vigmantas Sinkevičius (kairėje) ir Linas Obcarskas
Vigmantas Sinkevičius (kairėje) ir Linas Obcarskas / 15min ir ŠMSM nuotr.
Temos: 1 Dziudo

„Jei galvočiau vien apie savo ambicijas, kreiptis į teismą nebūtų prasmės. Mano kadencija eina į pabaigą, o tiesos paieškos užtruks ilgai ir kainuos nemažai nervų bei pinigų. Net ŠMS ministerijai pralaimėjus procesą, dabartinė jos valdžia tikriausiai jau bus baigusi savo kadenciją ir prisiglaus kokiame nors kitame šiltame poste. O asmeninė atsakomybė už padarytą sprendimų žalą mūsų šalies valdininkams, deja, netaikoma. Tačiau mes vis tiek pasiryžome nueiti šį teisinį maratoną dėl visų nuskriaustų LDF sportininkų, trenerių, teisėjų bei darbuotojų. Jie labiausiai kenčia dėl asmeninių kai kurių politikų ambicijų“, – LDF išplatintame pranešime cituojamas šios organizacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Jo nuomone, ŠMS ministerijos sprendimą neskirti lėšų dziudo federacijai dėl esą padarytų veiklos pažeidimų lėmė galimai tyčia klaidingai interpretuoti faktai. Federacijos vadovo įsitikinimu, už tai atsakomybę pirmiausia turėtų prisiimti ŠMS viceministras Linas Obcarskas.

„Spręskite patys – pernai sausį Linas Obcarskas buvo paskirtas už sportą atsakingu ŠMS viceministru, o jau po kelių dienų gavome pranešimą dėl paskirto LDF audito. Tada maždaug po mėnesio gavome pranešimą, kad yra nustatyti keli pažeidimai, kuriuos rekomenduojama ištaisyti. Norėdami objektyvai ir kvalifikuotai įvertinti šias pretenzijas, kreipėmės į teisininkus. Jie, remdamiesi įstatymine baze, pateikė argumentuotus atsakymus į kiekvieną punktą. Gavę šiuos atsakymus, parašėme išsamų raštą ŠMS ministerijai, kad su jų pretenzijomis dėl neva padarytų pažeidimų mes nesutinkame, taip pat nurodėme kokiais įstatymų punktais remiamės. Tačiau nesulaukėme jokios reakcijos, o praėjus beveik metams gavome drastišką sprendimą visą olimpinę sporto šaką palikti be finansavimo“, – cituojamas LDF prezidentas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sureagavo į šiuos LDF teiginius ir 15min atsiuntė savo komentarą.

„Šįmet nuspręsta valstybės finansavimo neskirti Lietuvos dziudo federacijos vykdomai aukštojo meistriškumo programai. ŠMSM Vidaus audito skyriui atlikus Dziudo federacijos valstybės biudžeto lėšų naudojimo patikrinimą (atliktas lėšų, skirtų 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programai įgyventi, skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jų panaudojimą auditas), rasta esminių pažeidimų, prieštaraujančių lėšų naudojimo skaidrumui.

Ministerijos pareiga stebėti visų federacijų veiklos ir lėšų naudojimo skaidrumą ir skirti lėšas tik toms federacijoms, dėl kurių veiklos skaidrumo nekyla abejonių.

Dziudo federacija buvo supažindinta su išvadomis ir rekomendacijomis. Ji 2021 m. gruodį buvo raštu įspėta, jog ministerijoje bus svarstomas klausimas dėl valstybės biudžeto lėšų neskyrimo Lietuvos dziudo federacijos parengtai 2022 metų aukšto meistriškumo sporto programai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sporto įstatymo 20 straipsnyje numatytu pagrindu (2022 m. sausio 26 d. posėdžio protokolas skelbiamas viešai https://bit.ly/3g2GXT8). Pažeidimų federacija nesutiko ištaisyti.

Kaip jau ne sykį minėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, visoms sporto organizacijoms taikomi griežti skaidrumo reikalavimai. Visoms federacijoms jie vienodi. Jeigu nesilaikoma reikalavimų, federacija turi susitaikyti su pasekmėmis. Visuomenė turi teisę žinoti, kur naudojamos sporto federacijoms skirtos lėšos ir kad jos naudojamos pagal paskirtį“, – rašoma ŠMSM komentare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai