Pakilo Europos pirmenybių uždanga: Lietuvos kovotojams – legendinio bulgaro liaupsės

„Niekada nemačiau lietuvio, kuris pralaimėtų kovą dėl išgąsčio“, - tokius žodžius mūsų šalies sportininkų atžvilgiu išsakė Valerijus Dimitrovas. Bulgaras, kovojantis 75-85 kg svorio kategorijoje, yra net 18 kartų Europos ir 3 kartus pasaulio čempionas. Jis – vienas iš daugelio kiokušin karatė meistrų, kuriuos žiūrovai išvys šį savaitgalį „Siemens“ arenoje vyksiančiame Europos čempionate.
Valerijus Dimitrovas
Valerijus Dimitrovas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Karatė

Legendinis bulgaras žarstė komplimentus

V.Dimitrovas bus ryškiausia pirmenybių žvaigždė. Šiemet 38-ąjį gimtadienį švęsiančiam sportininkui tai yra jau penktasis vizitas Lietuvoje.

Itin ramaus būdo kovotojas, bendraudamas su 15min, negailėjo pagyrimų mūsų šalyje vykstančių čempionatų organizatoriams: „Lietuviai yra labai geri organizacine prasme. Arenos visada būna pilnos, žiūrovai intensyviai palaiko ne tik saviškius, bet ir užsieniečius. Tai labai svarbu, nes suteikia papildomų jėgų kovai. Paskutinį kartą čia kovojau prieš penkerius metus. Lygis Lietuvoje kyla, tai suteikia man vilties, kad kitos Europos šalys, įskaitant Bulgariją, gali pasitempti ir pasiekti tokį lygį.“

Per ilgą karjerą, prasidėjusią dar 2001-siais, V.Dimitrovas susikovė su daugybe sportininkų iš Lietuvos.

„Lietuviai visada yra aukščiausiame lygyje. Dabar jauna karta yra labai pajėgi. Jūsų sportininkai visada puikiai pasiruošę fiziškai, visada didžiausi vaikinai visose kategorijose (šypsosi). Jie pasižymi gera technika ir itin stipria psichologija. Niekada nemačiau lietuvio, kuris pralaimėtų kovą dėl išgąsčio. Jie visada kovoja iki paskutinio momento. Manau, prie to labai prisideda ir geri treneriai, ir turtinga praeitis“, – 15min sakė legendinis bulgaras.

Jūsų sportininkai visada puikiai pasiruošę fiziškai, visada didžiausi vaikinai visose kategorijose

V.Dimitrovas išskyrė, kad giliausiomis tradicijomis ir skambiausiais pasiekimais Europoje išsiskiria rytų valstybės. Jo nuomone, tai yra dėl alkio, kuris į priekį veda šių šalių kovotojus.

„Šių šalių sportininkai vis dar yra alkani. Su gyvenimo lygio pagerėjimu mes prarandame norą kovoti, – filosofiškai žvelgė V.Dimitrovas. – Į pirmą planą iškyla materialūs dalykai. Manau, didžioji kova yra nugalėti tą daiktiškąjį troškimą ir išlaikyti alkį tobulėti, vaikytis savo svajonių.

Dabar didžiausiu tikslu tampa naujas telefonas ar automobilis, bet tai tave daro laimingą vienai valandai. Bet tikiu, kad stipri svajonė, sujungta su dvasios stiprybe, daro žmogų geresnį. Ir tai yra svarbu. To reikia mokyti jaunąją kartą.“

Tikiu, kad stipri svajonė, sujungta su dvasios stiprybe, daro žmogų geresnį

Namų sienos – ir spaudimas, ir motyvacija

Lietuvė Inga Mikštaitė yra laikoma favorite 55-60 kg svorio kategorijoje. 15min sportininkė pripažino, kad kova savo šalyje turi ir pliusų, ir minusų.

„Man gal daugiau įtampos, atsakomybės, sunkiau susikoncentruoti, bet smagiau, nes palaikymas bus didesnis. Išorinė motyvacija, salės energija ateina į mus ir tai yra didelis pliusas“, – sakė I.Mikštaitė.

Algimanto Barzdžiaus nuotr./Inga Mikštaitė
Algimanto Barzdžiaus nuotr./Inga Mikštaitė

Sportininkė iš Lietuvos yra net 10 kartų tapusi Europos čempione, kartą yra triumfavusi pasaulio pirmenybėse.

Ją nukarūnuoti Vilniuje bandys revanšo už pralaimėjimą finale prieš metus sieksianti lenkė Marta Luboš.

„Nuotaikos darbinės, entuziazmo daug. Svarbiausia – susidėlioti mintis ir gerai nusiteikus išeiti ant tatamio“, – kalbėjo I.Mikštaitė.

Paklausta, kaip tiek titulų iškovojusi dar semiasi motyvacijos ateinantiems turnyrams, I.Mikštaitė akcentavo, jog visus sunkumus kompensuoja pergalės euforija.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė

„Čia, kaip ir gyvenime, yra viršūnių ir nuosmukių. Sporte taip pat atsiranda ir nenoras, ir apatija, bet kiekvienas išsikeltas tikslas, kiekvienas čempionatas yra kitoks. Ta euforija, pergalės jausmas yra neapsakomas. Tas ir veža į priekį“, – 15min sakė kovotoja.

Sudėtis nebus pajėgiausia

Buvęs pasaulio čempionas Paulius Klapatauskas dabar yra vienas iš Lietuvos rinktinės trenerių.

Jis spaudos konferencijoje pasakojo, kad pasiruošimas turnyrui vyksta pagal planą: „Stengiamės išsaugoti ramybę, ilsėtis ir ruoštis kovoms.“

Nors treneris pasidžiaugė, kad turnyre pasiruošę startuoti 99 procentai pajėgiausių lietuvių, vėliau kiek pakeitė šią mintį, mat dėl lūžusios rankos Europos čempionate nestartuos Eventas Gužauskas, taip pat turnyrą praleis Rūta Braždžionytė ir Lukas Kubilius.

„Bet turime eilę kitų sportininkų, kurie yra pasiruošę kovoti dėl titulų“, – tikino P.Klapatauskas.

Turime eilę kitų sportininkų, kurie yra pasiruošę kovoti dėl titulų

Konkrečių tikslų 44-rių treneris sportininkams kelti nebuvo linkęs.

„Visada norime aukščiausios vietos, sportininkas niekada nepasakys, kad siekia, pavyzdžiui, trečios vietos. Čia yra turnyras ir negali nieko prognozuoti. Visi tikisi medalių, jaunesni tikisi lipti ant prizininkų pakylos. Lūkesčiai yra realūs, o kiek jie realūs, tai pačios kovos parodys“, – kalbėjo P.Klapatauskas.

Tradicinė vakarienė bus gausi

Lietuvoje Europos čempionatas bus organizuojamas šeštą kartą, pastarosios senojo žemyno pirmenybės mūsų šalyje vyko prieš šešerius metus.

Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės prezidentas ir organizacinio komiteto pirmininkas Romas Vitkauskas akcentavo, kad į Europos čempionatą savo auklėtinius delegavo net 15 Lietuvos trenerių.

„Paprastai būdavo keturi arba penki treneriai“, – pabrėžė R.Vitkauskas.

Tam yra dvi priežastys. Pirma, šeimininkų teisėmis Lietuvai atiteko daugiau vietų kiekvienoje svorio kategorijoje, antra, kaip sakė R.Vitkauskas, užaugo nauja trenerių karta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romas Vitkauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romas Vitkauskas

Iš viso į čempionatą sugužėjo net 500 žmonių, tad tradicinė vakarienė po pirmenybių finišo nusimato itin gausi.

Europos čempionatas Vilniuje prasidės balandžio 13-ąją, kai vyks katos, moterų svorio kategorijų iki 50 kg, 50-55 kg ir 55-60 kg bei vyrų svorio kategorijų iki 65 kg ir 65-75 kg varžybos. Čempionato atidarymo ceremonija, parodomosios kovos, pusfinaliai bei finalai prasidės 16.30 val.

Balandžio 14-ąją rungsis moterų 60-65 kg ir virš 65 kg bei vyrų 75-85 kg, 85-95 kg ir virš 95 kg svorio kategorijų dalyviai. Čempionato atidarymo ceremonija, parodomosios kovos, pusfinaliai bei finalai prasidės 15 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai