Lietuvos karatė meistrai varžysis ir dėl kelialapių, ir dėl deimantų

Fantastiškai pavasarį Valensijoje vykusiame Europos čempionate pasirodę mūsų šalies sportininkai apsukų nemažina. Artėjantį savaitgalį Antverpene, Belgijoje vyksiančioje antrankoje lietuviai sieks iškovoti dar vieną kraitį kelialapių į prestižinį turnyrą, kuriame jėgas surems meistrai iš viso pasaulio.
Europos kiokušin karatė čempionatas.
Europos kiokušin karatė čempionatas. / Edvino Ivanovo nuotr.

Patekti į kiokušin karatė pasaulio čempionatą galima dvejais būdais: iškovojant aukso medalį Europos čempionate arba tiesioginėje atrankoje užlipant ant prizininkų pakylos.

Pirmąją ir antrąją vietą Antverpene užėmę karatistai gaus tiesioginį kelialapį, trečiosios vietos nugalėtojai taps atsarginiais kovotojais ir turės galimybę dalyvauti WFKO pasaulio čempionate tuo atveju, jei kuris nors iš jau kvalifikuotų dalyvių patirtų traumą arba Europos kovotojams būtų suteikta papildoma vieta.

1966 metais pastatytoje ir 2100 žmonių talpinančioje „Sporthal“ arenoje bus išdalinta 30 kelialapių – 15 vyrams ir 15 moterims. Belgijos uostamiestyje bilieto į savotišką karatė olimpiadą sieks 36 Lietuvos meistrai, tarp kurių 13 vyrų ir 23 moterys.

Edvino Ivanovo nuotr./Lietuvos kiokušin karatė rinktinė rengiasi Europos čempionatui.
Edvino Ivanovo nuotr./Lietuvos kiokušin karatė rinktinė rengiasi Europos čempionatui.

Valensijoje užsitikrintas solidus kelialapių kraitis

Įspūdingi mūsų meistrų pasirodymai gegužę Valensijoje vykusiame Europos čempionate lėmė tai, jog kelialapius į Tokiją jau yra užsitikrinę trys auksu pasidabinę lietuviai:

Brigita Svinkūnaitė (svorio iki 50 kilogramų kategorija);

Brigita Gustaitytė (svorio nuo 65 kilogramų kategorija);

Eventas Gužauskas (svorio nuo 90 kilogramų kategorija).

Edvino Ivanovo nuotr./Eventas Gužauskas ir Paulius Žimantas
Edvino Ivanovo nuotr./Eventas Gužauskas ir Paulius Žimantas

Saulėtoje Ispanijoje Europos čempionato suaugusiųjų varžybose kovose lietuviai iškovojo 4 aukso, vieną sidabro ir 7 bronzos medalius, o pridėjus jaunimo kraitį – triumfavo galutinėje apdovanojimų įskaitoje.

Suprasti akimirksniu

  • Pasaulio pilno kontakto karatė čempionatas gegužę vyks Tokijuje
  • Europos čempionatuose lietuviai jau užsitikrino 4 vietas
  • Kelialapių Antverpene sieks 36 šalies sportininkai

Dar vienas bilietas iškovotas Lenkijoje

Vroclave, Lenkijoje vykusiame Europos absoliučios svorio kategorijos čempionate kelialapį iškovojo ir klaipėdietė Marija Sekunda.

Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato akimirka. Marija Sekunda
Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato akimirka. Marija Sekunda

Luko Kubiliaus auklėtinė pirmuosiuose etapuose nugalėjo ukrainietę Jelizavetą Čuiko, vengrę Bertą Szalay, ispanę Uxue Lopez De Aldą ir pateko į pusfinalį, kuriame krito prieš tituluotą bulgarę, būsimą čempionę Ivanką Popovą.


Nepaisant to, 20-metė kovotoja bilietą į Tokiją pelnė, nes abi į finalą patekusios sportininkės jau anksčiau buvo užsitikrinusios vietas pasaulio pirmenybėse. Tai lėmė, kad M.Sekundai teko stoti į papildomą kovą su kitame pusfinalyje vengrei Lili Mezo pralaimėjusia švede Mirjam Bjorklund. Šią dvikovą lietuvė laimėjo be pratęsimų.

Absoliučios svorio kategorijos čempionatas skiriasi tuo, jog šiame turnyre svoris yra neribojamas. Visi kovotojai kovoja be svorio kategorijų apribojimo.

Atrankoje – eilė prizininkų

Bilieto į pasaulio pilno kontakto karatė čempionatą sieks eilė Europos čempionato prizininkų ir daugkartinių pasaulio čempionato dalyvių.

Tarp vyrų galima išskirti Paulių Žimantą (90 kilogramų ir daugiau svorio kategorija), taip pat toje pačioje svorio kategorijoje kovosiantį Antaną Klibavičių. Žemesnėje svorio kategorijoje iki 90 kilogramų pasirodys Europos čempionato bronzos laimėtojas Orestas Abazorius. Paminėjimo verti ir kiti patyrę meistrai – Laurynas Vaičikauskas bei Justinas Kvietka.

Algimanto Barzdžiaus nuotr./Justinas Kvietka
Algimanto Barzdžiaus nuotr./Justinas Kvietka

Moterų atrankoje bilieto į Tokiją sieks ir 2022 metais kiokušin karatė metų sportininke išrinkta, svorio iki 65 kilogramų kategorijoje kovojanti Aneta Meškauskienė, daugkartinė Europos čempionė Julija Balčiūtė.

Žemesnėje, svorio iki 59 kilogramų kategorijoje kovos ir Europos čempionato prizininkė, geriausia jaunoji kovotoja Meda Balionytė, taip pat Evelina Bidžanova, Ieva Budrytė bei Valentyna Kurmin.

Svorio kategorijoje iki 54 kilogramų ant tatamio žengs ir Europos čempionato bronzos nugalėtoja Justyna Vabalis.

Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato akimirka. Justyna Vabalis
Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato akimirka. Justyna Vabalis

Kalbėdamas apie moterų delegaciją, Lietuvos kiokušin karatė prezidentas Romas Vitkauskas teigė, jog ji šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Rinktinė pasiekimus skina tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų tarpe.

„Moterų rinktinė pastaruosius trejus metus Europoje tiesiog dominuoja. Per visą, daugiau nei 40-ies metų federacijos istoriją niekad nėra buvę, kad turėtume tiek daug stiprių sportininkių“, – sakė R.Vitkauskas.

Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato kata rungtis. Romas Vitkauskas (viduryje)
Edvino Ivanovo nuotr./Kiokušin karatė Europos čempionato kata rungtis. Romas Vitkauskas (viduryje)

Antverpene tarp suaugusiųjų įrodyti savo vertę sieks ir jaunieji karatistai, kurie fiksavo puikius pasiekimus jaunimo čempionatuose. Tarp jų – ir 65+ kilogramų svorio kategorijoje U18 čempione tapusi Miglė Sabaliauskaitė.

„Sportininkai yra atėję iš jaunimo čempionatų, kur jau yra kažką nuveikę, turi patirties ir perspektyvų. Ir jie, be abejo, bandys patekti“, – kalbėjo Lietuvos kiokušin karate federacijos prezidentas.

Kiekvienam pirmosios vietos laimėtojui – po deimantą

Antverpenas, antrasis pagal dydį Belgijos miestas yra pagrindinis šalies verslo centras, turintis vieną didžiausių uostų visame pasaulyje.

Miestas garsėja ir kaip tarptautinės prekybos deimantais centras. Per pusę milijono gyventojų turinčiame mieste įvyksta apie 70 proc. pasaulio deimantų pirkimo/pardavimo sandorių.

123RF.com nuotr./Antverpenas, Belgija
123RF.com nuotr./Antverpenas, Belgija

Dėl šios priežasties Antverpeno deimantų gamykla kiekvienam pirmąją vietą užėmusiam sportininkui padovanos po deimantą.

Shutterstock nuotr./Deimantas
Shutterstock nuotr./Deimantas

Šeštadienį po atidarymo ceremonijos vyrai jėgas surems iki ketvirtfinalio kovų, moterys – iki pusfinalio.

Sekmadienį sportininkai varžysis tolimesniuose etapuose. Paaiškėjus visiems nugalėtojams, įvyks ir apdovanojimų ceremonija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs