Izraelietis Oras Sassonas nugalėjo egiptietį Islamą El Shehaby pirmojo etapo kovoje svorio kategorijoje virš 100 kilogramų.
Po kovos I.El Shehabis trumpai pasimeldė, o tada atsikėlė, nenoriai nusilenkė oponentui bei greitai paliko kilimą (nusilenkimas – sena dziudo kovotojų tradicija). Mačo teisėjai paskatino jį grįžti.
O.Sassonas tada prisiartino prie I.El Shehaby su ištiesta ranka, bet jis tiesiog atsitraukė.
Mačo metu varžovai vienas kitam nusilenkė ne kartą, kaip ir visose dziudo kovose. Atsisakyti paspausti ištiestą ranką – labai šiurkštus dziudo etiketo pažeidimas.
„Dziudo taip nutinka labai retai. Toks elgesys ypač nepagarbus, turint omenyje, kad pergalę izraelietis iškovojo taisyklingu permetimu sąžiningoje kovoje. Egiptietis pasielgė negarbingai ir visiškai nesportiškai“, – sakė JAV olimpinės dziudo rinktinės treneris Jimmy Pedro.
Dziudo federacijos atstovas spaudai elektroniniame laiške, atsiųstame „Associated Press“ agentūrai, rašė, kad nusilenkimas buvo privalomas, bet rankos paspaudimas – ne. Jo teigimu, I.El Shehabio „elgesys bus įvertintas po žaidynių ir nuspręsta, ar reikia imtis veiksmų“.
Prieš kovąI.El Shehabis socialiniuose tinkluose buvo spaudžiamas apskritai atsisakyti kautis. „Pralaimėjimas izraeliečiui – nepagarba islamui. Kaip galima bendradarbiauti su žudikais?“ – tokie ir panašūs pasisakymai pasirodė internete.
Tai jau ne pirmas konfliktas, įvykstantis tarp Izraelio ir kitų Artimųjų Rytų valstybių delegacijų per šias olimpines žaidynes.
Prieš atidarymo ceremoniją Izraelio ir Libano sportininkai įsivėlė į konfliktą, kai turėjo keliauti tuo pačiu autobusu. Libaniečiai prisipažino neįsileidę Izraelio sportininkų į autobusą, tačiau teigė, kad taip elgėsi, nes autobusas buvo rezervuotas Libano atletams.
Antradienį dziudo kovotoja iš Saudo Arabijos neišėjo kovoti. Oficialiai buvo pranešta, kad taip ji pasielgė dėl traumos, tačiau Izraelio naujienų portalai teigė, kad tai susiję su tuo, jog pergalės atveju ji būtų kovojusi su izraeliete.