Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rita Pivoriūnaitė apie pasaulio čempionatą: „Turėsiu progą pabandyti visus nustebinti“

Iki 2015 metų pasaulio kiokušin karatė absoliučios svorio kategorijos čempionato, kuris vyksta kas ketverius metus ir dar yra vadinamas karatė olimpiada, liko vos mėnuo. Lietuvos rinktinės narė Rita Pivoriūnaitė svarbiausios varžyboms rengiasi itin aktyviai ir svajoja pagerinti prieš ketverius metus pasiektą rezultatą.
Rita Pivoriūnaitė
Rita Pivoriūnaitė / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Vilnietė pasaulio čempionato pirmajame etape susitiks su japone Momoka Obe.

„Apie ją žinau mažai. Pirmiausia todėl, kad ji yra iš kitos organizacijos (KWU). Antra priežastis – daug informacijos apie ją niekur nėra, tik mačiau jos kovos įrašą. Galiu pasakyti, kad ji nėra standartinė japonė, kuri vien eina į priekį ir daug smūgiuoja. Pavadinčiau ją europietiška japone, kuri juda, smūgiuoja rečiau ir konkrečiau. Su ja reikėtų pasirinkti europietišką taktiką, kovoti panašiai kaip Europos čempionate“, – apie pirmąja varžovę pasakojo Lietuvos kovotoja.

R.Pivoriūnaitės ir M.Obe dvikovos laimėtoja susitiks su vengre Csenge Szepesi. Iki šiol mūsų sportininkės keliai su šia vengre nebuvo susikirtę.

Galiu pasakyti, kad ji nėra standartinė japonė, kuri vien eina į priekį ir daug smūgiuoja. Pavadinčiau ją europietiška japone, kuri juda, smūgiuoja rečiau ir konkrečiau.

„Su ja niekada nekovojau, nes Europos čempionatuose dalyvaujame skirtingose svorio kategorijose: aš – iki 55 kg, ji – virš 65 kg. Japonai reklaminiame pasaulio čempionato klipe vengrę įvardina kaip vieną iš trijų lyderių tarp moterų, bet ji nėra nenugalima.

C.Szepesi yra pralaimėjusi, ir ne vieną kartą. Jai ypač neparankios yra japonės kovotojos, tad reikėtų pasirinkti panašią taktiką, įjungti judėjimą. Mūsų kovoje daugelio akyse ji būtų favoritė, bet man nuo to tik geriau, turėčiau progą pabandyti visus nustebinti“, – teigė R.Pivoriūnaitė.

Moterų čempionate dalyvaus 44 sportininkės, tačiau toliau gilintis į varžybų tinklelį vilnietė nebandė.

„Neaišku, kaip susiklostys kovos kitoms sportininkėms, tačiau spėčiau, kad toliau manęs lauktų kelios japonės, – svarstė sportininkė. – Išskirti kažkurios vienos kovotojos negalėčiau, šį kartą nėra vienos aiškios lyderės, tokios, kokia būdavo Margarita Čiuplytė. Yra keletas gerų japonių, kazachė, rumunė,  lietuvaitės...“

Dabar R.Pivoriūnaitė su treneriu Pauliumi Klapatausku kiekvieną savaitę surengia po 10 tikslingų ir intensyvių treniruočių, aktyviai rengia taktinius sprendimus. Be to, sportininkė 2-3 kartus per savaitę dar individualiai dirba su Muaythai treneriu Žydrūnu Jasiūnu.

Prieš kiekvienas varžybas sportininkams tenka kalbėti apie keliamus tikslus. R.Pivoriūnaitė į šį klausimą atsakė su šypsena.

„Žinau, kad pats blogiausias atsakymas yra „tikslai – maksimalūs“. Pasakysiu taip: prieš 4 metus Japonijoje patekau į aštuntuką, o rezultatus visada norisi tik gerinti“, – užbaigė vilnietė.

Pasaulio čempionatas šiemet Tokijuje vyks spalio 31 – lapkričio 1 dienomis, o Lietuvos delegacija jame bus gausiausia per visą istoriją.

Čempionate dalyvaus net 17 mūsų sportininkų – 7 moterys ir 10 vyrų: Inga Mikštaitė, Diana Mačiūtė, Rita Pivoriūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Nora Vaznelytė, Diana Balsytė, Gabija Gudeliauskaitė, Vytautas Cėpla, Valdemaras Gudauskas, Andrius Draugelis, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis, Kęstutis Radvila, Juras Sokolovas, Antanas Klibavičius, Justinas Kvietka ir Lukas Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos