Praeitame straipsnyje jau rašėme, kad kovos menuose paskutinį kartą profesionalų kategorijoje pasaulio čempioną turėjome 1932 metais, kai pasaulio bokso čempionu tapo lietuvių kilmės Juozas Žukauskas (dar žinomas kaip Jackas Sharkey). Beveik po šimtmečio pertraukos S.Maslobojevas turės galimybę perrašyti šalies kovinio sporto istoriją.
Suprasti akimirksniu
- Šeštadienį „Glory“ organizacijos metų renginyje „Collision 4“ vakaro vinimi bus kikbokso legendų Badro Hari ir Alistairo Overeemo kova.
- Prieš pagrindinį vakaro mūšį bus kovojama net dėl keturių titulų. S.Maslobojevas ir Tarikas Khbabezas kovos dėl šiuo metu laisvo pussunkio svorio kategorijos čempiono titulo.
Priešistorė
Prieš pradedant būsimos kovos svarbiausių akcentų analizę svarbu teisingai suvokti, kodėl ji apskritai vyksta.
„Glory“ organizacija yra pirmaujanti kikbokso pasaulyje, ji jungia geriausius kikboksininkus žemėje, yra lyg mišrių kovos menų rengėjo UFC analogas.
S.Maslobojevo ir T.Khabezo kova vyks dėl pussunkio (Light Heavyweight – anglų k.) svorio kategorijos pasaulio čempiono vardo. Ilgametis šios kategorijos čempionas Artiomas Vachitovas (Rusija) turėjo metų pradžioje ginti titulą prieš Luisą Tavaresą (Olandija), tačiau po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pastarasis atsisakė lipti į vieną ringą su rusu.
Netrukus „Glory“ organizatoriai pašalino A.Vachitovą iš savo kovotojų sąrašo ir atėmė čempiono titulą.
Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą „Glory“ atėmė iš ruso A.Vachitovo titulą ir pašalino iš organizacijos
Tuomet dėl atsilaisvinusio titulo turėjo kovoti aukščiausiai reitinge esantys S.Maslobojevas ir L.Tavaresas. Vis dėlto kova paskutinę akimirką buvo atšaukta, olandui pranešus, kad jis negali kovoti.Tik kiek vėliau sužinojome, kad L.Tavaresas buvo pagautas vartojant draudžiamus preparatus.
Visą sunkų pasiruošimo ciklą turėjęs išgyventi S.Maslobojevas liko be, atrodo, jau ranka pasiekiamos titulinės kovos. Tuomet lietuviui buvo pasiūlyta dėl titulo varžytis su didžiąją dalį gyvenimo aukštesnėje – sunkaus svorio – kategorijoje kovojusiu Tariku Khbabezu.
T.Khbabezo braižas
T.Khbabezo dosjė
- Šalis: Marokas
- Amžius: 30 metų.
- Kovų rezultatas: 47-9-1 (27 nokautai).
T.Khbabezas yra labai neparankus varžovas. Marokietis žino tik vieną kryptį – eiti pirmyn ir nuolat spausti varžovą. Dėl tokio stiliaus jis pravardžiuojamas „tanku“.
S.Maslobojevo varžovas mėgsta kovoti artimoje distancijoje, priversti varžovą ne boksuotis, o murkdytis jo primestoje gatvės stiliaus kovoje. Apsikeičiant smūgiais artimoje distancijoje labai sutrumpėja laiko tarpas, per kurį gali pasiruošti pasitikti smūgius, juos taip pat daug sunkiau pastebėti.
T.Khbabezas mėgsta įvelti varžovus į gatvės stiliaus grumtynes
Dėl savo agresyvaus stiliaus T.Khbabezas kikbokso pasaulyje net lyginamas su bokso legenda Mike‘u Tysonu. Marokietis taip pat kaip ir garsusis amerikietis dažnai keičia lygius, į kuriuos smūgiuoja (pavyzdžiui, pora smūgių į korpusą ir vienas į galvą, kombinacija užbaigiama smūgiu koja).
T.Khbabezas vengia pavienių atakų ir nuolat naudoja kombinacijas. Jis labai daug dėmesio skiria smūgiams į priešininko kūną, ypač krūtinės ląstą (šonkaulius, plaučių sritį). Taip kovos metu kikboksininkas vargina varžovą bei riboja jo judėjimą, nors pats pasižymi puikia ištverme.
S.Maslobojevo keliai į pergalę
Vienas intelektualiausių kovotojų mūsų šalyje S.Maslobojevas garsėja tuo, kad su savo trenerių štabu labai atsakingai išanalizuoja priešininkus ieškodamas jų silpnų vietų. Kovotojas geba labai efektyviai adaptuoti savo stilių prie varžovo.
Kad ir koks neparankus S.Maslobojevui būtų „marokietiškasis Tysonas“, T.Khbabezas turi silpnybių. Ukrainietis Romanas Kryklia 2019 m. puikiai parodė, kaip jomis pasinaudoti: pavyzdingai laikė distanciją ir savo nuolatiniu judėjimu neleido T.Khbabezui primesti jam patogios artimos kovos. Taip ukrainietis neutralizavo marokietį.
Norėdamas laimėti, S.Maslobojevas turėtų laikytis keleto principų:
1 . Nesivelti ringe į karą
Tai bus pats svarbiausias uždavinys. „Marokietiškasis Tysonas“ geriausiai veikia kovą pavertęs savotišku chaosu, laukinių apsikeitimų smūgiais metu jis jaučiasi geriausiai. Kadangi varžovas labai gerai atlaiko smūgius, S.Maslobojevui bus svarbu išlaikyti šaltą protą ir neįsivelti į neprognozuojamus apsikeitimus smūgiais. Varžovą reikės apžaisti taktiškai, įveikti sumanumu.
2. Pasitikti varžovą priekiniu tiesiu smūgiu (Jab – anglų k.)
Prieš tokio stiliaus kovotojus, kurie lyg nesuvaldomas bulius visą laiką žygiuoja tik viena kryptimi (pirmyn), yra vienas efektyvus priešnuodis – priekinis tiesus smūgis ranka. Praeityje esame ne kartą matę, kaip T.Khbabezo varžovai jį efektyviai pasitikdavo šiuo smūgiu. Marokietį lietuvis galės sustabdyti tik privertęs už kiekvieną žingsnį pirmyn sumokėti praleistu tokiu skaudžiu smūgiu.
3. Išlaikyti distanciją
Norint laimėti kovą, bus svarbu neleisti varžovui primesti jam patogios kovos. Marokietis yra visiškas artimos kovos kikboksininkas, jo visas stilius paremtas nuolatiniu varžovo spaudimu ir atakavimu priėjus prie pat jo. Norint neutralizuoti jo pačią didžiausią stiprybę, visai kaip aukščiau minėtam R.Krykliai, S.Maslobojevui reikės visais būdais stengtis laikyti kuo didesnę distanciją.
Tai bus galima padaryti dviem būdais. Pirmasis – jau anksčiau minėtas nuolatinis pasitikimas priekiniu tiesiu smūgiu. Antrasis – nuolatinis judėjimas, ypač ratu. S.Maslobojevas turės kiek įmanoma daugiau judėti ringe, pageidautina nė sekundės nestovėti toje pačioje vietoje. Jis, lyg su buliumi kovojantis matadoras koridoje, turės nuolat keisti savo judėjimo kryptį, sukti tai į vieną, tai į kitą pusę ir taip neleisti varžovui prie savęs priartėti. Reikės vis atlikti smūgių kombinaciją ir vėl atsitraukti. Tai kartoti vėl ir vėl.
Sergejus su marokiečiu turės kovoti tarsi matadoras su buliumi
4. Pertraukti varžovo smūgius
Jei kada nors gyvenime esate šokę, žinote, kad šokyje „vesti” (tai yra diktuoti ritmą) gali tik vienas iš partnerių. Taip pat yra ir kikbokse – tas, kuris kontroliuoja ritmą kovoje, dažniausiai laimi. Kikboksininkai visada juda tam tikrais ciklais (pavyzdžiui, spyruokliuoja pirmyn-atgal lyg švytuoklė), o jei sugebi varžovą išmušti iš jo ritmo, jį beveik neutralizuoji.
Sergejus turės stengtis nuolat varžovą pertraukti jam bandant atlikti smūgių kombinacijas (taip diktuojant kovos ritmą). Geriausia tai daryti kombinacijos viduryje arba iškart po jos, taip neleidžiant varžovui vystyti savo suplanuotų veiksmų ar efektyviai kontratakuoti.
T.Khbabezas yra gana nuspėjamas. Stebėdamas jo kombinacijas, netrukus pamatai, kad jos vis kartojasi. Jas išanalizavęs, S.Maslobojevas turės rasti būdą, kaip varžovo veiksmus pertraukti.
Kovą paprastai laimi tas, kuris diktuoja tempą
5. Naudoti kuo įvairesnio diapazono smūgius
S.Maslobojevas praeityje yra sakęs, kad varžovus į nokautą siunčia ne stipriausias smūgis, o tas, kurio varžovas nesitiki. Būdamas nenuspėjamas įgauni didžiulį pranašumą.
T.Khbabezas, prieš pradėdamas apsikeitimus smūgiais, mėgsta nuleisti galvą žemyn. Bet kuris pasaulio treneris tokiu atveju patartų ieškoti galimybės atlikti smūgį keliu, kuris gali išversti iš koto ir patį tvirčiausią vyrą.
Taip pat prieš varžovą, kuris puldamas yra linkęs nuleisti galvą žemyn, galima sėkmingai kontratakuoti smūgiuojant ranka iš apačios.
Šaltą protą išlaiko tik čempionai
Labai lengva ruoštis kovoms, kai į jas pačiam nereikia žengti. Net ir žinant konkrečius varžovo trūkumus, kovoje jais nebūtinai pavyks pasinaudoti. Kai žmogus kitame ringo kampe nori tave perplėšti pusiau, išlaikyti šaltą protą ir veikti pagal planą geba tik čempionai.
Vis dėlto optimistiškai nuteikia tai, kad T.Khbabezas neseniai triuškinamai pralaimėjo kroatų vunderkindui Antonio Plazibatui, kurį S.Maslobojevas yra įveikęs net du kartus! Todėl T.Khabezas lietuviui tikrai yra įveikiamas.