Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tekvondo federacijos vadovas apie Anapilin iškeliavusį jaunąjį talentą: „Jis buvo pavyzdys, kad ir Lietuvoje galima kažką pasiekti“

„Aurimas buvo žmogus, kurio dėka tekvondo buvo įtraukta į strateginių sporto šakų sąrašą. Tai tikras talentas“, – apie 19-metį Aurimą Klemą, kuris penktadienį netikėtai mirė po varžybų Las Vegase, JAV, kalbėjo Lietuvos tekvondo federacijos (LTF) generalinis sekretorius Žymantas Bražiūnas.
Aurimas Klemas
Aurimas Klemas / Facebook.com nuotr.
Temos: 1 Tekvondo

Tragedija įvyko po „US Open“ varžybų. Pernai Aurimas tapo šių varžybų nugalėtoju, šiemet po dviejų pergalių kovą dėl medalio pralaimėjo.

Pasak Lietuvoje likusio Ž.Bražiūno, komanda sportininko pasigedo po pusryčių. Aurimas rastas sukniubęs viešbučio kambaryje.

Teigiama, kad sportininkui sustojo širdis, tačiau detalesnio paaiškinimo, kodėl tragedija įvyko, A.Bražiūnas kol kas neturi.

„Aurimas prieš pat išvykdamas perėjo medicininę patikrą. Rezultatai buvo teigiami, viskas buvo gerai, jis galėjo dalyvauti varžybose. Paskutiniu metu jam buvo atlikti keturi dopingo testai – visi buvo neigiami. Šioje vietoje irgi viskas tvarkoje“, – 15min kalbėjo A.Bražiūnas.

Jis neturėjo informacijos, kada sportininko kūnas bus pargabentas į Lietuvą. „Viskas priklausys nuo dialogo su draudimo kompanija. Manau, dar bus atliekami tyrimai“, – sakė LTF generalinis sekretorius.

Prieš pat išvykdamas perėjo medicininę patikrą. Rezultatai buvo teigiami, viskas buvo gerai, galėjo dalyvauti varžybose. Paskutiniu metu jam buvo atlikti keturi dopingo testai – visi buvo neigiami.

Po varžybų nuotaika buvo puiki

A.Bražiūnas teigia dar vakar, penktadienį, bendravęs su Aurimu.

„Susirašėme, nes Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jam skyrė stipendiją ir klausė duomenų – socialinio draudimo numerio ir panašiai. Susirašėme ir apie varžybas, kuriose jis iškovojo dvi pergales“, – kalbėjo A.Bražiūnas.

„Medalio neiškovojo, bet dabar tas medalis nebuvo labai svarbus, nes Aurimas pagal pasaulinį reitingą buvo labai arti, kad būtų patekęs į „Grand Prix“ turnyrus. Tai varžybos, kuriose iškovojami patys didžiausi taškai ir kuriose dalyvauja olimpiečiai, patys pajėgiausi sportininkai. O taškai reikalingi kovojant dėl patekimo į olimpines žaidynes. Aurimas buvo labai šalia, jam trūko kelių taškų, o kiekviena laimėta kova B klasės turnyre, koks ir buvo Las Vegase, jau prideda taškų. Todėl nusivylimo dėl neiškovoto medalio nebuvo“.

„Nuotaikos buvo kuo geriausios. Pasakiau, kad viskas labai gerai – taškai iškovoti. Ir dar paprašiau, kad informuotų, kaip seksis kovoti mūsų merginai. Po to stebėjau jį facebook‘e, Aurimas rašė, kad viskas gerai, sportininkai iš viso pasaulio su juo kalbėjo, bendravo. Nuotaika buvo puiki“.

„Komanda jo pasigedo po pusryčių, kai Aurimas nuėjo į dušą. Taip ir rado...“, – atsiduso LTF vadovas.

Draudžiamų preparatų galimybę atmetė

A.Bražiūnas tikino, kad visi LTF sportininkai privalo tikrintis sveikatą prieš visas varžybas, treniruočių sezoną. „Puikiai žinome, kad Aurimo treneris Romualdas Montvydas į tai žiūri labai rimtai ir neprileidžia sportininkų be medicininės apžiūros. Ir niekada nebuvo jokių kabliukų, niekas niekada neužkliuvo“, – teigė jis.

LTF nuotr./Aurimas Klemas
LTF nuotr./Aurimas Klemas

Federacijos vadovas atmetė versiją, kad mirtį galėjo lemti draudžiamą preparatų vartojimas.

„Praėjusiais metais dopingo kontrolieriai Aurimą keturis kartus tikrino. Nes jo rezultatų kreivė pradėjo kilti ir tai matė visas pasaulis, daug žmonių buvo nustebę. Bet tai tikras talentas. Talentas!“, – kalbėjo A.Bražiūnas.

„Tekvondo – tokia sporto šaka, kuri nereikalauja ypatingos ištvermės. Čia labiau veikia taktika ir sprogstamoji jėga“, – pridūrė jis.

Jis tiesiog gyveno šia sporto šaka. Jis buvo pats didžiausias pavyzdys, kaip jaunuolis, gyvendamas Lietuvoje, gali siekti ir kažką pasiekti.

Pavyzdinis, tikslo siekęs jaunuolis

A.Bražiūnas Aurimą apibūdino kaip pavyzdinį, tikslo siekusį jaunuolį.

„Aurimą pažįstu nuo pat vaikystės, pats Šiauliuose daug dirbau su ta komanda. Apie jį tik geriausi atsiliepimai gali būti. Nė karto nematėme, kad jis būtų pasidavęs kažkokioms pagundoms. Jis buvo visiškai atsidavęs sportui. Čempionatai baigdavosi, būdavo vakarėliai, bet niekad nemačiau, kad jis eitų į kažkokį vakarėlį ar panašiai elgtųsi“.

Pasak LTF vadovo, Aurimas buvo labai atsidavęs komandai ir turėjo labai artimą ryšį su vyresniu broliu Andriumi, kuris taip pat sportuoja tekvondo. „Jie buvo sparingo partneriai, daug sportavo kartu. Pavyzdžiui, Europos čempionate Bulgarijoje netgi kelis kadrus esu užfiksavęs, kaip jie rūpinasi vienas kitu, kaip Trispalvę vienas kitam deda“, – kalbėjo A.Bražiūnas.

Pasak jo, Aurimas žinojo visus savo priešininkus – nesvarbu, iš Amerikos ar Irano. „Aurimas visus juos mintinai žinojo, jis labai domėjosi, jis tiesiog gyveno šia sporto šaka. Jis buvo pats didžiausias pavyzdys, kaip jaunuolis, gyvendamas Lietuvoje, gali siekti ir kažką pasiekti“.

Jis buvo pasiekęs piką, ir būtent Aurimo dėka tekvondo Lietuvoje tapo strategine sporto šaka – 14-ta strategine sporto šaka

Olimpinės viltys buvo realios

Gruodį Bulgarijoje A.Klemas iškovojo Europos čempionato bronzą ir tapo pirmuoju medalininku Lietuvos tekvondo istorijoje.

Šiaulietis buvo įtrauktas į Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą ir ruošėsi 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių atrankai.

Pasauliniame reitinge, kuriame kvalifikuojami 1500 tekvondo kovotojų, A.Klemas užėmė 17 poziciją.

„Olimpinės viltys buvo labai realios. Manau, jis buvo pats realiausias pretendentas į Tokijo olimpines žaidynes“, – kalbėjo A.Bražiūnas.

„Tekvondo sporto šakoje į olimpiadą patenkama pagal reitingą arba specialiame atrankos turnyre. Šiame atrankos turnyre jis netgi prieš Rio olimpines žaidynes buvo per žingsnį nuo patekimo“.

Facebook.com nuotr./Aurimas Klemas
Facebook.com nuotr./Aurimas Klemas

„Jam buvo skirta olimpinė stipendija, finansavimas iš LTOK. Buvome labai dėkingi, nes LTOK finansavimą skyrė dar prieš ateinant visiems rezultatams. Tuos rezultatus ir pasiekė LTOK finansavimo dėka, nes buvo įžvelgta perspektyva. Labai liūdna, kad dabar taip įvyko...

Jis buvo pasiekęs piką, ir būtent Aurimo dėka tekvondo Lietuvoje tapo strategine sporto šaka – 14-ta strategine sporto šaka. Kai daugumai sporto federacijų buvo sumažintas finansavimas, Aurimo dėka tekvondo finansavimas išliko toks pats“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?