Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tris pasaulio čempionų medalius žadėję Lietuvos karate meistrai Kazachstane liko be aukso

Kazachstano sostinėje Astanoje šiandien baigėsi 2017 metų pasaulio kiokušin karatė čempionatas. Jame Lietuvos atstovai iškovojo du bronzos apdovanojimus.
Vladimiras Silvaško ir Lukas Kubilius
Vladimiras Silvaško ir Lukas Kubilius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Karatė

Pirmoji medalį dar išvakarėse užsitikrino Inga Mikštaitė, tačiau tituluotos kaunietės ambicijos svorio kategorijos iki 60 kg varžybose buvo gerokai didesnės. Vis dėlto pusfinalyje Lietuvos sportininkė po itin lygios kovos teisėjų sprendimu turėjo užleisti kelią į finalą čempionato šeimininkų atstovei Jekaterinai Gurovai.

Pagrindinį kovos laiką abi priešininkės pradėjo intensyviai, pradžioje Kazachstano atstovė buvo labai aktyvi, tačiau jau po pirmosios minutės ji akivaizdžiai sulėtėjo, o I.Mikštaitė ją stipriai lenkė smūgių skaičiumi. Kas neįprasta, Lietuvos sportininkė atakavo daugiausia intensyviais rankų smūgiais, beveik nenaudodama savo įspūdingos kojų technikos. Po pagrindinio kovos laiko buvo matomas kaunietės pranašumas, du teisėjai skyrė pergalę jai, tačiau kiti trys parodė lygiąsias.

Pratęsimą abi kovotojos vėl pradėjo aktyviai, tačiau jau kovos pradžioje šeimininkė padarė neleistiną smūgį ranka į galvą ir gavo įspėjimą. Vėliau kova nebuvo stabdoma ir iki pat pratęsimo pabaigos lietuvė ir kazachė rodė valią smūgiuodamos rankomis bei žemais kojų smūgiais. Nuovargis buvo akivaizdžiai matomas, tačiau kova buvo visiškai lygi. I.Mikštaitė aktyviai judėjo į šonus, o Kazachstano atstovė bandė įgyti pranašumą spausdama varžovę. Kova buvo lygi, o teisėjų nuomonės po pratęsimo stipriai išsiskyrė. Vienas šoninis teisėjas parodė lygiąsias, vienas skyrė pergalę lietuvei, o du pakėlė vėliavėlę Kazachstano atstovės naudai. Lemtingas tapo pagrindinio tatamio teisėjo sprendimas skirti pergalę J.Gurovai.

Antrąjį apdovanojimą Lietuvai pelnė Lukas Kubilius. Turnyro ketvirtfinalyje tituluotas lietuvis, susitikęs su japonu Kazuya Yamamoto, dominavo nuo pirmos kovos minutės ir net du kartus sėkmingai atliko įspūdingą smūgį alkūne žemyn. Po antrojo japonas buvo nokautuotas.

Pusfinalyje klaipėdiečio laukė kitas Japonijos atstovas, vienas geriausių pasaulio kovotojų Yuji Shimamoto. Ši kova buvo nebūdinga L.Kubiliui, kuris pasirinko pasyvią taktiką, tikėdamasis taupyti jėgas. Japonas tuo pasinaudojo atakuodamas su papildoma energija ir teisėjai vienbalsiai jį paskelbė kovos nugalėtoju.

Kitiems lietuviams nepavyko perkopti ketvirtfinalio barjero.

Svorio kategorijos iki 85 kg kovoje dėl kelialapio į pusfinalį Valdemaras Gudauskas susitiko su šeimininkų numylėtiniu Vladimiru Artiušinu. Lietuvis kovos pradžioje pataikė tiesius smūgius kojomis ir antrąją kovos minutę stipriais rankų smūgiais perėmė tatamio centro kontrolę. Deja, to neužteko pergalei per pagrindinį kovos laiką – teisėjai paskelbė lygiąsias. Pratęsimo metu Kazachstano atstovo smūgiai į krūtinę teisėjams pasirodė stipresni ir V.Artiušinas buvo pripažintas nugalėtoju.

Kiti du lietuviai – abu sunkiasvoriai – krito kovose su Japonijos atstovais. Eventas Gužauskas ketvirtfinalyje susitiko su L.Kubilių vėliau sustabdžiusiu Y.Shimamoto. Permainingoje kovoje iniciatyvą turėjo tai vienas, tai kitas sportininkas, bet nei vienam jos nepavykdavo išsaugoti. Antrojo pratęsimo metu E.Gužauskas atliko neleistiną smūgį kumščiu į varžovo veidą ir buvo įspėtas. Šio įspėjimo užteko, kad Y.Shimamoto būtų pripažintas kovos laimėtoju.

Tuo metu Edgardas Sečinskis su Kembu Iriki kovą vedė tolimoje distancijoje, demonstravo įvairią atakuojančią techniką grasindamas savo oponentui aukštais smūgiais kojomis. Keletas tokių spyrių praskriejo šalia tvirtai sudėto japono galvos. Atlaikęs E.Sečinskio smūgius japonų atletas agresyviai atakavo lietuvio kojas žemais akcentuotais smūgiais, kurie padarė stiprų įspūdį teisėjams. Jų sprendimu pergalę ir iškovojo K.Iriki.

„Rezultatas – prastas, reikia daugiau sportuoti, – taip čempionato rezultatus apibendrino Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės prezidentas Romas Vitkauskas. – Įtakos tokiai baigčiai turėjo ir didelės vietų kvotos japonams bei kazachams, jų gausa neleido pasireikšti kitoms šalims. Taip mes su vienu bronzos medaliu tarp moterų užėmėme trečiąją vietą, o tarp vyrų – šeštąją.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais