Praėjusiais metais Europos uždarų patalpų čempionate Serbijoje A.Palšytė iškovojo Lietuvai auksą ir dukart gerino Lietuvos rekordą. Tiesa, dėl nelemtos traumos pasirodymas pasaulio čempionate Londone baigėsi septintąja vieta.
Sezoną lengvaatletė pabaigė Universiadoje, kur iškovojo bronzą. Tiesa, rezultatas (1,91 m) buvo toli nuo jai priklausančio Lietuvos rekordo (2,01).
Po šio pasirodymo tęsiasi jau devynių mėnesių varžybų pauzė. A.Palšytė nusprendė praleisti uždarų patalpų sezoną, bet jau įsibėgėja ir atvirojo sezono kovos.
Antradienį surengtame naujovės „Jump Vilnius“ pristatyme A.Palšytė atsakė į visus klausimus ir patikino, kad jau greitai sugrįš į varžybų ritmą.
„Tiesiog pajutau skausmus ir nusprendėme nerizikuoti. Tikrai niekur nedingau. Dar prieš pasaulio uždarų patalpų čempionatą Birmingame tikėjausi dalyvauti ir sausio mėnesį treniruotėse šokinėjau tiek, kad būtų užtekę medaliui. Buvo apmaudu, bet nusprendėme, kad kantrybė turi atsipirkti. Su komanda manome, kad svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Dėl to vis dar nedalyvavau nei viename Deimantinės lygos etape, nors manęs organizatoriai labai laukia“, – aiškino sportininkė.
Kol kas mano norai ir lūkesčiai yra didesni nei aš galiu įgyvendinti
A.Palšytė planuoja savo sezono startą liepos mėnesio viduryje. Šuolininkė turi kvietimus į Deimantinės lygos etapus Rabate ir Londone, o liepos 27-28 dienomis laukia Lietuvos čempionatas.
Šis varžybų maratonas turėtų padėti pasirengti svarbiausiam sezono startui – Europos čempionatui Berlyne, kuris prasidės rugpjūčio 6 dieną.
Taikosi į pasaulį
Tiesa, A.Palšytė tikina, kad viskas priklausys nuo rezultatų, o šiuo metu jos pagrindinis tikslas yra pasaulinio masto, o ne Europos čempionatai.
„Visgi Europos čempionatuose jau turiu medalius – sidabrą Amsterdame ir auksą Belgrade. Norėtųsi orientuotis į pasaulinę areną. Nors pagrindinės konkurentės visos yra europietės. Galvoju apie pasaulio čempionės titulą ar bent prizininkės vietą ir Tokijo olimpines žaidynes.
Kai būsiu pasirengusi šokti padorų rezultatą, tada ir dalyvausiu varžybose. Šokti 190-195 cm, tai nėra mano tikslas. Norisi ir vasarą pagaliau peršokti 2 metrų kartelę. Kol kas tai padariau tik uždarose patalpose. Taigi, kol kas mano norai ir lūkesčiai yra didesni nei aš galiu įgyvendinti“, – didesnių tikslų priežastis aiškino pati sportininkė.
Kvies pažinti sporto karalienę
Sportininkė pristatė pramoginį ir sportinį projektą „Jump Vilnius“, kurio metu birželio 30 dieną Vilniaus Gedimino prospektas virs sprinto, šuolio į tolį, šuolio į aukštį aikštynu.
Tai – pačios A.Palšytės idėja, kuri turėtų ne tik populiarinti sporto karaliene vadinamą lengvąją atletiką, bet ir sportiškai leisti laiką Vilniaus šeimoms.
Norime žmones sudominti lengvąja atletika ir parodyti, kad tai yra gražu.
„Norėjosi padaryti kažką kitokio miesto centre. Ir mano ši idėja iškart sulaukė pritarimo. Žinojome, kad tokios idėjos kainuoja, bet sulaukėme paramos ir pavyko šią idėją įgyvendinti. To Lietuvoje dar nebuvo ir pasaulyje būna retai, bet tai tikrai yra patrauklu. Norime žmones sudominti lengvąja atletika ir parodyti, kad tai yra gražu. Galbūt toje minioje atsiras keli vaikai, kurie nuo rugsėjo jau ateis į maniežą ir sakys, kad nori būti, kaip tie sportininkai“, – vylėsi geriausia praėjusių metų Lietuvos sportininkė.
Kartu su A.Palšyte, paramą pirmą kartą Lietuvoje organizuojamam renginiui taip pat išreiškė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis, Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius ir rėmėjo „Sportland“ direktorius Juras Vėželis.
Dominuoja rusė
Kol tęsiasi A.Palšytės varžybų pauzė, moterų šuolių į aukštį sektoriuje per devynis mėnesius lyderė nepasikeitė. Galingai naują sezoną pradėjo neutraliu statusu besivaržanti rusė Marija Lasickienė, kuri jau laimėjo net 41 varžybas iš eilės.
„Tai yra labai stipri sportininkė. Ji tituluočiausia Rusijos sportininkė per visą šalies istoriją. Ji dar nepagerino Rusijos rekordo, bet jai nedaug trūksta. Ji demonstruoja nuostabų stabilumą ir yra verta pagarbos“, – Rusijos šuolininkei pagyrų negailėjo A.Palšytė.
Tiesa, lietuvė pabrėžė ir atotrūkį, kuris šiuo metu egzistuoja šuolininkių sektoriuje: „Marija šoka 2 metrus, o visos kitos tarp 190-195 cm. Sunku pasakyti, kodėl nei viena negali jai pasipriešinti. Bet manau, kad nenugalimų nėra. Ji yra labai gerai pasirengusi, jie su treneriu dirba labai įvairiais metodais – naudoja ir psichoterapijos kursus, hipnozes. Jai tai padeda. Bet būna ir jai sunkesnių dienų. Šiuo metu ji yra numeris vienas, bet ji nėra nenugalima.“