Alinančios 100 kilometrų bėgimo lenktynės Vilniuje: Gediminui Griniui nepavyko pagerinti Lietuvos rekordo

Žmogaus galimybės beribės. Tokios mintys užplūdo ne vieną, lietingą šeštadienį Vingio parke stebėjusį bėgikus, kurie įveikė 100 kilometrų distanciją.
Varžybų nugalėtojas Gediminas Grinius
Varžybų nugalėtojas Gediminas Grinius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ultramaratono varžybos Lietuvoje vyko jau šeštą kartą, tačiau šiemet iš Nidos buvo perkeltos į Vilnių. Įveikti 100 kilometrų distanciją ryžosi 28 bėgikai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šeši iš jų dėl nuovargio varžybų nebaigė, o nugalėtojais tiek vyrų, tiek moterų kategorijose tapo atstovai iš mūsų šalies.

Startavę 7 valandą ryto, 2 km ratą sportininkai turėjo įveikti net 50 kartų.

Nuo pat varžybų pradžios į lyderių gretas įsiveržęs Gediminas Grinius siekė ne tik pergalės, bet ir Lietuvos rekordo. Iki jo pritrūko visai nedaug – vos 43 sekundžių. Nugalėtoju tapęs G.Grinius distanciją įveikė per 7 val. 21 min. ir 25 sek.

Lietuvos 100 km rekordo autoriumi išliko Rimas Jakilaitis. 1995 metais jis šį atsumą įveikė per 7 val. 20 min. ir 42 sek.

Antrąją vietą tarp vyrų iškovojo lietuvis Ruslanas Seitkalijevas (7:46:26), trečiasis atbėgo latvis Janis Actins (7:51:43).

Čempionui atiteko 500 eurų vertės piniginis prizas, antrosios vietos laimėtojui – 300 eurų, trečiosios – 200 eurų.

Moterų kategorijoje varžėsi tik trys dalyvės. Viena iš Lietuvos ir dvi iš Latvijos. Nugalėjo mūsų šalies atstovė Sada Bukšnienė, kuri 100 kilometrų įveikė per devynias valandas, 23 minutes ir 43 sekundes.

Faktai:

Pasaulio vyrų 100 km bėgimo rekordas priklauso japonui Takahiro Sunadai – 6:13:33 (1998 m. birželio 21 d.).

Pasaulio moterų 100 km bėgimo rekordą pasiekė taip pat japonė Tomoe Abe – 6:33:11 (2000 m. birželio 25 d.)