Anykščiuose surengtas seniausias šalyje „Puntuko bėgimas“

Anykščiuose po daugiau nei dvejų metų pertraukos surengtas išskirtinis renginys – seniausias šalyje „Puntuko bėgimas“.
Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionė Ieva Serepinaitė užėmė 2 vietą.
Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionė Ieva Serepinaitė užėmė 2 vietą. / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Jau 58-ąjį kartą vykusi sporto šventė į mūsų miestą priviliojo nemažai bėgikų iš visos šalies, o susirinkusius entuziastus sveikino olimpiečiai Sergejus Jovaiša, Arnas Šidiškis ir Mindaugas Mizgaitis.

Į renginį susirinko apie 350 bėgikų, kuriuos džiugino puikus oras, rašoma pranešime spaudai.

Pirmieji šventę pradėjo mažiausieji bėgikai, kurie rungėsi 300 m „Puntukėlio“ distancijoje. Bendrai vaikai finišo liniją kirto daugiau nei 120 kartų.

Vėliau į 3 km trasą išbėgo mokyklinio amžiaus vaikai ir nuotolį sėkmingai įveikė 58 dalyviai.

Pagrindinis startas 6 ir 11 km distancijoms buvo duotas 12 valandą.

Greičiausi 6 km vyrai:

1. Mažvydas Peleckas – (be klubo) – 22:53 min.

2. Valdas Rubel – „Skraidantys akmenys“ – 23:33 min.

3. Viktoras Laucius – Kauno BMK – 24:25 min.

Greičiausios 6 km moterys:

1. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė – „Swim&Fun“ – 28:15 min.

2. Renata Lauciuvienė – – 29:12 min.

3. Monika Miliauskaitė – – 29:42 min.

Viso 6 km įveikė 31 dalyvis.

Organizatorių nuotr./„Puntuko bėgimas“

Daugiausia dalyvių rungėsi pagrindinėje 11 km trasoje (finišavo 83 dalyviai), kur bėgikai apsisukimą darė jau prie Puntuko akmens.

Greičiausi 11 km vyrai:

1. Jaunius Strazdas – BTT Cloud – 36:28 min.

2. Modestas Dirsė – „TopExchange“ – 36:40 min.

3. Justinas Čekanauskas – „Maratonas“ – 37:48 min.

Greičiausios 11 km moterys:

1. Vilmantė Stašauskaitė – „Maratonas“ – 43:28 min.

2. Ieva Serapinaite – „Lietuvos šiuolaikinė penkiakovė“ – 45:08 min.

3. Dalia Lukošienė – „Lukas“ – 46:03 min.

Šios distancijos nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos ne tik taurės, medaliai ir dovanos, bet ir ypatingi prizai: už pirmą vietą atiteko 300 eurų, 2 vieta garantavo 150 eurų dovanų čekį, trečia vieta – 100 eurų dovanų čekį.

Visiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, startiniame pakete buvo gėrimai ir užkandžiai, o po finišo visi sportininkai buvo vaišinami koše.

„Kiekvienas save gerbiantis anykštėnas privalo įveikti „Puntuko bėgimą“ – pradedant nuo 300 m ir baigiant 11 km nuotoliu. Man labai malonu, kad šiandien bėgo ir, pavyzdžiui, Palangos atstovai, kurie atvyko iš kitos Lietuvos pusės bei taip parodė pagarbą Anykščiams. Dėkoju visiems dalyviams – nesvarbu, kokioje distancijoje dalyvavote ir kokį laiką parodėte. Svarbiausia, kad palaikėte mūsų bėgimą ir kviečiu jus po greičiau nei po metų įvyksiantį jau 59-ąjį bėgimą. Rezultatas yra ne laike, o dalyvavime“, – sakė Anykščių KKSC direktorius Arvydas Krikščiūnas, kuris pats įveikė 11 kilometrų ir savo amžiaus grupėje užėmė trečią vietą.