Sprinteris jau pradėjo pasirengimą žiemos sezonui ir kiek trumpesnei, 60 metrų distancijai. Praėjusiame pasaulio čempionate jis distanciją įveikė per 6,54 sekundės ir tai yra jo šalies rekordas.
Dviejų olimpinių žaidynių dalyvis D.Bailey tik šiemet pateko į pasaulinį sprinto elitą, net 6 kartus sezone įveikęs distanciją greičiau nei per 10 sekundžių. Taip pat jis tapo pirmuoju pasaulio sprinteriu, kuris 100 metrų greičiau nei per 10 sekundžių nubėgo Pietų Amerikoje – Brazilijos „Grand Prix” jis pasiekė 9,99 sekundžių laiką. O asmeninį rekordą D.Bailey pasiekė liepos 17 dieną, „Aukso Lygos” etape Paryžiuje – 9,91 sekundės.
„Praėjusiame sezone pasiekiau geriausią savo karjeros rezultatą. Pradėjau sezoną nuo 9,93 sekundės – lygiai nuo tokio paties laiko kaip mano treniruočių partneris ir Usainas Boltas.”
Tarp Karibų regiono sprinterių tik 4 atletams yra pavykę įveikti 100 metrų greičiau nei per 10 sekundžių, nei D.Bailey. Rokordininkas šioje kategorijoje yra Asafa Powellas – 60 kartų, Usainui Boltui tai yra pavykę 16 kartų. Trinidado ir Tobago atstovai Ato Boldonas ir Richardas Thompsonas savo sąskaitoje turi atitinkamai 43 ir 7 rezultatus, geresnius nei 10 sekundžių.
Po puikaus pasirodymo Berlyne D.Bailey buvo suteiktas specialaus Antigua salos pasiuntinio titulas. Šioje saloje gyvena maždaug 68 000 gyventojų, salos ilgis – vos 14, plotios – vos 14 mylių, plotas 108 kvadratinės mylios.
Sporto žemėlapiuose šią salą labiausiai išgarsino kriketo legenda – seras Vivianas Richardsas. Sprinteris irgi pradžioje bandė būtent kriketą, o į lengvąją atletiką galutinai perėjo tik būdamas 16.
Pirmoje savo Olimpiadoje Atėnuose jis startavo būdamas tik 17, tad jis dar nejautė atsakomybės už rezultatą, tačiau Pekine D.Bailey jau visiškai suprato, kad atstovauja savo šalai. Tad Antigua pasiuntinio statusas jam reiškia labai daug. „Tikiuosi, kad vaikai užsimanys būti panašūs į Danielį Bailey ir jie ateis į lengvąją atletiką. O tai reiškia, kad turėsime daugiau tarptautinio lygmens sportininkų”, – sako bėgikas, kuriam šiuo metu yra 22 metai.
Nuo 2006 metų jis treniruojasi pas legendinį Gleną Millsą. Sprinteris mano, kad jo rezultatus labai įtakojo itin profesionali atmosfera, tvyranti minėto trenerio klube „Racers Track Club”.
„Darbai, kuriuos atlikdavau gimtojoje šalyje, radikaliai skiriasi nuo treniruočių proceso Jamaikoje. Iki tol niekada nesu daręs tempimo pratimų, treniravausi vos tris kartus per savaitę ir nenaudojau jokių atstatomųjų preparatų. Dabar gi treniruojuos 6 kartus per savaitę, daug dėmesio skirdamas atsistatymui ir atletinei gimnastikai. Aš stipriai pasikeičiau. Treniruotės Jamaikoje sunkios, tačiau čia aš sužinojau daug naujo. Taip pat man labai daug duoda bendros treniruotės su U.Boltu. Jis padeda man savo patarimais, kuriuos išnaudoju tiek treniruotėse, tiek ir varžybose. O rezultatai kalba patys už save”, – sako galbūt būsimasis pasaulio uždarų patalpų čempionato medalininkas 60 metų sprinte.