AFP/„Scanpix“ nuotr./C.Lewisas 2008-aisiais Pekine |
Tris kartus olimpinis čempionas U.Boltas ne kartą teigė, kad nori būti geriausias visais atžvilgiais. Šiandien lieka tik vienas klausimas – ar norint tapti geriausiam reikia pagerinti C.Lewiso rekordą, kai per karjerą iškovojami 9 olimpiniai aukso medaliai.
„Manau, jamaikiečiui bus labai sunku pasiekti tokį skaičių – C.Lewiso karjera truko 18 metų ir jis buvo labai įvairiapusis atletas, – sakė T.Tellezas. – Be to, C.Lewisas niekada nebėgo dėl rezultato, toks tikslas niekada nebuvo keliamas. Sportininkas varžėsi su savo priešininkais, o ne su laiku. Mums buvo svarbiausia tai.”
AFP/„Scanpix“ nuotr./Usainas Boltas |
U.Boltas pasiekė 5 pasaulio rekordus, iškovojo tris olimpinio ir tiek pat pasaulio čempiono titulus. Niekas ir niekada sprinto istorijoje to nedarė taip lengvai. Tačiau treneris nemano, kad tai leistų tituluoti jamaikietį geriausiu visų laikų sprinteriu. Jo nuomone, amerikietis tarp kitų atletų dominavo kone visą savo karjerą – jis 100 metrų distancijoje laimėjo 3 pasaulio čempionatus iš eilės, o šuolio į tolį rungtyje nugalėjo 4 olimpinėse žaidynėse iš eilės.
„Carlas nuėjo kitu keliu – jis rado sprinto ir šuolių kombinaciją, tačiau ji sportininką labai vargino. Manau, C.Lewisas galėjo pasiekti kur kas geresnių sprinto rezultatų, jei tuo metu nebūtų ir šokinėjęs”, – teigia treneris, kuris treniravo 6 iš 7 JAV olimpinių čempionų nuo 1984 iki 1996 metų.
„Manau, artimiausiu laiku neatsiras nė vieno atleto, kuris ryšis pakartoti tokią rungčių kombinaciją. Tačiau man iki šiol atrodo, kad tai yra labai prodyktyvi simbiozė – šuolininkui į tolį irgi reikia sprinterio greičio. Tačiau dabartiniai treneriai yra nusistatę prieš sprinterius šuolininkus, mat bijo traumų.”