D.Dzindzaletaitės vyras gavo specialią išimtį varžytis Europos čempionate

Trišuolininkės Dovilės Dzindzaletaitės-Kilty vyras britas Richardas Kilty gavo specialų kvietimą iš Europos lengvosios atletikos tarybos (EAC) varžytis Glazge kovo 1-3 d. vyksiančiame Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate.
Richardas Kilty
Richardas Kilty / AFP/„Scanpix“ nuotr.

29 metų atletas dviejuose pastaruosius čempionatuose laimėjo auksą 60 metrų sprinte.

Vis dėlto šį sezoną 60 metrų jis įveikė per 6,63 sek., kai Didžiosios Britanijos normatyvas – 0,03 sek. greitesnis. Taip R.Kilty neiškovojo vietos savo šalies rinktinėje.

Tačiau EAC nusprendė padaryti britui specialią išimtį ir pakvietė varžytis Glazge.

Viena to priežasčių – Europos uždarų patalpų čempionato normatyvas yra kur kas mažesnis, tik 6,78 sek., tačiau dėl didelės konkurencijos britai įsivedė aukštesnį normatyvą savo rinktinėje.

Pagal šį kriterijų vietą čempionate iškovojo tik Reece‘as Prescodas ir Chijindu Ujah, tačiau abu sportininkai nusprendė čempionate nedalyvauti.

Pats R.Kilty teigė, kad po nesėkmingo bandymo patekti į šalies rinktinę jautėsi labai blogai.

Įprastuose pasaulio ir Europos čempionatuose nugalėtojas automatiškai kvalifikuojasi į kitų metų varžybas, tačiau uždarų patalpų pirmenybėse šios taisyklės nėra.

Uždarų patalpų čempionate Glazge varžysis ir D.Dzindzaletaitė.