2016 09 09 /23:12

Deimantinė lyga: Latvijos rekordą pagerinusios Madaros Palameikos triumfas

Penktadienį Briuselyje baigėsi Deimantinės lygos sezonas. Paaiškėjo dar 16 čempionų. Latvijos ieties metikė Madara Palameika pasiekė šalies rekordą.
Madara Palameika
Madara Palameika / „Scanpix“ nuotr.

Latvijos ieties metikė Briuselyje pagerino šalies rekordą. Madara Palameika jau pirmuoju bandymu ietį nusviedė 66,18 metro ir užsitikrino čempionės titulą.

Latvė tapo viso Deimantinės lygos sezono nugalėtoju, surinkusi 59 taškus. M.Palameika atiteks ir 40 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas.

Deimantinę lygą yra laimėjęs legendinis Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna.

100 metrų bėgimo rungtį laimėjo Jamaikos bėgikė Elaine Thompson. Jamaikietė Briuselyje pakartojo etapo rekordą – finišavo per 10,72 sek.

2013 metais tokį patį rezultatą užfiksavo kita jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce.

„Scanpix“ nuotr./Elaine Thompson

Moterų 400 metrų bėgime asmeninį rekordą pasiekė Caster Semenya, finišavusi per 50,40 sek. PAR bėgikė dvigubai ilgesnėje distancijoje tapo olimpine čempione.

„Scanpix“ nuotr./Caster Semenya

5000 metrų bėgimo čempione tapo Etiopijos bėgikė Almaz Ayana. Ji pagerino Briuselio etapo rekordą ir finišavo per 14:18,89 min. Nuo 2008 metų rekordas priklausė Kenijos bėgikei Vivian Jepkemoi Cheruiyot.

„Scanpix“ nuotr./Almaz Ayana

1500 metrų bėgimą laimėjo karjeros rekordą pasiekęs Timothy Cheruiyot. Kenijos bėgikas finišavo per 3:31,34 min. Tiesa, čempiono titulą jau anksčiau užsitikrino Asbelis Kipropas.

„Scanpix“ nuotr./Timothy Cheruiyot

Vyrų 200 metrų bėgime karjeros rekordus pasiekė jamaikietis Julianas Forte ir britas Adamas Gemili. Abu bėgikai finišavo per 19,97 sek., tačiau po fotofinišo nugalėtoju tapo Jamaikos bėgikas.

Vyrų šuoliuose į tolį asmeninį rekordą pasiekė PAR šuolininkas Luvo Manyonga, nušokęs 8,48 metro.

Moterų šuoliuose su kartimi nustebino amerikietė Sandi Morris. Ji peršoko į 5 metrus iškeltą kartelę ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje, Deimantinės lygos rekordą, etapo ir JAV rekordus.