„Deimantinėje lygoje“ buvo pagerintas 16 metų gyvavęs pasaulio rekordas

Ugandos bėgikas Joshua Cheptegei „Deimantinės lygos“ etape Monake 5000 metrų distanciją įveikė dar neregėtu laiku ir beveik dviem sekundėmis pagerino net 16 metų gyvavusį pasaulio rekordą.
Joshua Cheptegei
Joshua Cheptegei / AFP/„Scanpix“ nuotr.

23-ejų atletas distanciją įveikė per 12 min. 35,36 sek. ir pagerino Etiopijos bėgikui Kenenisai Bekele priklausiusį pasaulio rekordą (12 min. 37,35 sek.).

Ugandos sportininkas praėjusiais metais Dohoje laimėjo auksą 10000 metrų bėgime.

„Monakas yra speciali vieta, kurioje aš tikrai galiu pagerinti pasaulio rekordus. Visą laiką išlikti motyvuotu buvo didelis iššūkis, nes beveik visi sėdėjo namie, tačiau aš savo pasiekiau“, – mintimis dalijosi Cheptegei.

Monake vykusiose varžybose dalyvavo ir dvi Lietuvos trišuolininkės – Dovilė Kilty bei Diana Zagainova.

13,98 m. rezultatą geriausiu bandymu užfiksavusi D.Kilty liko ketvirta, o D.Zagainova su 13,52 m. užėmė septintą vietą.

„Deimantinės lygos“ etapą laimėjo Venesuelos atstovė Yulimar Roja (14,27 m.).