Du Baltarusijos treneriai pašalinti iš olimpinių žaidynių

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) skelbia, kad pašalino du Baltarusijos trenerius iš olimpinių žaidynių. Jie sulaukė bausmės praėjus keturioms dienoms nuo bandymo išsiųsti iš žaidynių atgal į Baltarusiją sprinto bėgikę Kristiną Cimanouskają.
Kryscina Cimanouskaja
Kristina Cimanouskaja / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

IOC pranešė, kad nutraukė akreditacijų galiojimą dviem treneriams – Arturui Šimakui ir Jurijui Maisevičiui.

„Jie buvo paprašyti palikti olimpinį kaimelį iškart ir tai padarė dėl atletų interesų“, – skelbė IOC.

A.Šimakas ir J.Maisevičius pastarąsias dienas gyveno kartu su sportininkais olimpiniame kaimelyje, iš kurio sekmadienį bandė išgabenti K.Cimanouskają automobiliu į oro uostą ir įsodinti į Baltarusiją skrendantį lėktuvą.

Socialinėje erdvėje trenerius kritikavusi 24 metų bėgikė dabar yra Lenkijoje, kuri jai suteikė humanitarinę vizą.

„Scanpix“ nuotr./Kryscina Cimanouskaja
„Scanpix“ nuotr./Kryscina Cimanouskaja

Anot IOC, A.Šimakui ir J.Maisevičiui „bus pasiūlyta galimybė būti išklausytiems per drausmės komisijos posėdį tiriant šį atvejį“.

Kol kas neaišku, ar Baltarusijos vyrai liko Japonijoje, ar jau išskrido į Baltarusiją, kurioje kritikai yra tramdomi jėga.

Baltarusijoje šeimininkauja jėgos struktūros, kai Aliaksandras Lukašenka pradėjo eiti šeštąją kadenciją prezidento poste.

A.Lukašenka vadovavo ir Baltarusijos olimpiniam komitetui nuo 1990-ųjų iki šių metų, kai sporto vadovo poste jį pakeitė sūnus Viktoras Lukašenka.

IOC yra uždraudusi abiem Lukašenkoms lankytis Tokijo olimpinėse žaidynėse, kai daug sportininkų, išdrįsusių prisidėti prie masinių protestų šalyje, susilaukė areštų ir pašalinimų iš darbo.

K.Cimanouskaja teigė, kad pati niekada nedalyvavo politikoje.

Jos bėdos prasidėjo, pasiskundus socialinėje erdvėje, kad yra įtraukta į 4 po 400 m estafetę, kurioje kai kurios Baltarusijos bėgikės negalėjo varžytis.

Sprinterės komentaras susilaukė kritikos valstybinėje žiniasklaidoje, vienas televizijos kanalų paskelbė, kad bėgikei trūksta komandinės dvasios.

K.Cimanouskaja teigė, kad du treneriai įžengė į jos kambarį ir liepė mikliai susikrauti lagaminus kelionei namo, nors Tokijuje jos dar laukė 200 m bėgimo rungtis.

Jai buvo liepta sakyti, esą yra traumuota. Per interviu BBC bėgikė teigė, kad buvo pakeliui į oro uostą, kai jos močiutė, pranešusi žinias iš vietos žiniasklaidos kanalų, įspėjo, kad grįžti į Baltarusiją nėra saugu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kryscina Cimanouskaja
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kryscina Cimanouskaja

Po pokalbio telefonu K.Cimanouskaja greitai priėmė sprendimą ir paprašė Japonijos pareigūnų pagalbos, o paskui sulaukė Lenkijos ambasados palaikymo. Trečiadienį ji iškeliavo į Lenkiją.

„Aš nieko nežinau apie politiką. Niekada nesu buvusi joje“, – BBC sakė Baltarusijos olimpietė ir teigė, kad norėtų toliau tęsti sportinę karjerą.

Jos vyras taip pat paliko Baltarusiją ir yra laukiamas Lenkijoje, bet Minske liko kiti artimieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai