Sportas gyvai

Europos čempionate – Estijos auksas ir žvaigždžių rekordai

Romoje (Italija) prie pabaigos artėjančiame Europos lengvosios atletikos čempionate aukso medalį iškovojo Estija.
Johannesas Ermas
Johannesas Ermas / Vida Press nuotr.

Pirmą sykį karjeroje Europos čempionu tapo Johannesas Ermas, triumfavęs vyrų dešimtkovės rungtyje su 8764 taškais.

Jis aplenkė norvegą Sanderį Skottheimą (8635 tšk.) ir prancūzą Makensoną Gletty (8606 tšk.).

Europos čempionate debiutavęs lietuvis Edgaras Benkunskas šioje rungtyje užėmė 15 vietą (7882 tšk.).

Alfredo Pliadžio nuotr./Edgaras Benkunskas

Įspūdingus pasirodymus finaluose surengė 400 m barjerinio bėgimo žvaigždės.

Europos čempionatų rekordas krito ir vyrų, ir moterų rungtyse.

Vyrų finalą trečią sykį iš eilės laimėjo norvegas Karstenas Warholmas – 46,98 sek., pagerinęs sau priklausiusį Europos čempionatų rekordą ir už nugaros palikęs italą Alessandro Sibilio (47,50 sek.) bei švedą Carlą Bengtstromą (47,94 sek.).

Beje, abu šie sportininkai gerino šalies rekordus ir aplenkė ketvirtoje vietoje finišavusį estą Rasmusą Magi (48,13 sek.).

Moterų finale savo Europos čempionatų rekordą gerino olandė Femke Bol (52,49 sek.).

Vicečempionė prancūzė Louise Maraval (54,23 sek.) ir bronzą pelniusi kita olandė Cathelijn Peeters (54,37 sek.) atsiliko beveik 2 sek.

Vyrų šuolių į aukštį čempiono titulą dramatiškai apgynė italas Gianmarco Tamberi.

Jis tik trečiuoju bandymu peršoko 2,29 m, bet galiausiai pasiprašė 2,37 m aukščio ir pagerino Europos čempionatų rekordą.

Sidabras ir bronza atiteko ukrainiečiams Vladyslavui Lavskyjui (2,29 m) bei Olehui Doroščukui (2,26 m).

Moterų ieties metimo finale, kuriame nebuvo Livetos Jasiūnaitės, nugalėjo austrė Victoria Hudson (64,62 m), iškovojusi pirmąją Europos čempionato auksą savo šaliai po daugiau nei pusės amžiaus.

Moterų 200 m bėgimo Europos čempione tapo šveicarė Mujinga Kambundji (22,49 sek.).

Estai su vienu aukso medaliu apdovanojimų rikiuotėje žengia 15-i.

Lietuviai su viena bronza, kurią disko metimo rungtyje iškovojo Mykolas Alekna, yra 25-i.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius