Europos metų lengvaatlečiai – Bogdanas Bondarenka ir Zuzana Hejnova. Edmundas Norvilas – nusipelnęs treneris

Geriausiais pasaulio metų lengvaatlečiais Taline vykusiuose apdovanojimuose paskelbti ukrainietis šuolininkas į aukštį Bogdanas Bondarenka ir čekė 400 metrų bėgikė Zuzana Hejnova. Tarp laureatų savo pavardę išgirdo ir lietuvis treneris Edmundas Norvilas.
Zuzana Hejnova
Zuzana Hejnova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Abu pagrindiniai apdovanojimų laureatai šiemet pasiglemžė svarbiausius trofėjus – laimėjo „Deimantinės lygos“ varžybas ir tapo pasaulio čempionais.

26 metų Z.Hejnovos rezultatai šiemet buvo įspūdingi – visi 20 startų baigėsi pergalėmis. Tuo tarpu 24 metų B.Bondarenka dukart per metus peršoko kartelę, iškeltą į 2,41 metrų aukštį – tiek niekas nėra šokęs pastaruosius 19 metų.

22 metų serbas Emiras Bekričius tapo geriausiu jaunu lengvaatlečiu – 400 metrų barjerinio bėgimo atstovas tapo Europos U-23 čempionu, o pasaulio suaugusiųjų pirmenybėse buvo trečias.

Geriausia jaunąja sportininke tapo 17 metų Islandijos bėgikė, dalyvaujanti 800 metrų varžybose. Ji šiemet tapo Europos ir pasaulių jaunių čempionate.

Bogdanas Bondarenka

Šiemet pirma kartą apdovanoti ir 48 nusipelnę lengvosios atletikos treneriai – tarp jų buvo ir lietuvis, sprinterės Linos Grinčikaitės treneris Edmundas Norvilas.

Laureatus rinko lengvosios atletikos sirgaliai, žurnalistai, federacijos ir ekspertai – visų balsai lėmė po 25 proc. galutinio rezultato.

Alfredo Pliadžio nuotr./Edmundas Norvilas

Europos metų lengvaatlečiai:

vyrai
1. Bogdanas Bondarenka (Ukraina) – šuolis su kartimi, pasaulio ir „Deimantinės lygos“ čempionas.
2. Mo Farahas (Didžioji Britanija) – ilgų ir vidutinių nuotolių bėgikas, laimėjo pasaulio čempionatą 5 ir 10 km distancijose.
3. Pawelas Fajdekas (Lenkija) – kūjo metimas. 2013 m pasaulio ir universiados čempionas.

moterys
1. Zuzana Hejnova (Čekija) – bėgikė, pasaulio ir „Deimantinės lygos“ čempionė.
2. Jelena Isinbajeva (Rusija) – šuolis su kartimi, pasaulio čempionė.
3. Valeria Straneo (Italija) – maratonas, pasaulio vicečempionė.

kylančios žvaigždės, vyrai
1. Emiras Bekričius (Serbija) – 400 m barjerinis bėgimas, pasaulio čempionato bronza, Europos U-23 čempionas.
2. Adamas Gemili (Didžioji Britanija) – sprinteris, Europos U-23 čempionas.
3. Karstenas Warholmas (Norvegija) – daugiakovė, pasaulio jaunių čempionas

kylančios žvaigždės, moterys
1. Anita Hinriksdottir (Islandija) – 800 m bėgimas, Europos ir pasaulio jaunių čempionė.
2. Dafne Schippers (Nyderlandai) – pasaulio čempionate aštunkovės rungtyje bronza, Europos U-23 100 m sprinto čempionė, Europos U-23 šuolių į tolį bronza.
3. Amela Terzič (Serbija) – vidutinių nuotolių bėgikė, Europos U-23 čempionato 1500 m rungties nugalėtoja