Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Fantastika: M.Alekna triumfavo Osle pagerinęs 17 metų nepajudintą tėvo rekordą

Ketvirtadienį Osle (Norvegija) vykusiame 6-ajame šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etape nuostabiai pasirodė ir aukso medalį laimėjo Mykolas Alekna.
Mykolas Alekna
Mykolas Alekna / „Scanpix“ nuotr.

21-erių metų pasaulio rekordininkas iš Vilniaus antruoju mėginimu įrankį numetė 70,91 m ir pagerino šių varžybų rekordą, kuris 17 pastarųjų metų priklausė Mykolo tėvui Virgilijui (70,51 m).

Pirmu bandymu M.Alekna užfiksavo 64,98 m, trečiasis buvo nesėkmingas, ketvirtas – 65,14 m, penktą ir šeštą metimus šlapiame sektoriuje lietuvis praleido.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mykolas Alekna

Sidabras atiteko australui Matthew Denny (67,61 m), bronza – 2021 metų olimpiniam čempionui švedui Danieliui Stahliui (66,80 m).

2022 metų planetos čempionas slovėnas Kristjanas Čehas liko tik penktas – 65,12 m.

Rezultatai
Rezultatai

Priminsime, kad M.Alekna šį sezoną pagerino pasaulio rekordą, kai įrankį nusviedė net 74 m 35 cm.

Kitas varžybose Osle dalyvavęs lietuvis Andrius Gudžius su 63,65 m (63,65-x-x) užėmė septintą vietą, aplenkęs varžybų šeimininką norvegą Ola Stunesą Isene ir 2021 metų olimpinį vicečempioną švedą Simoną Petterssoną.

A.Gudžiaus geriausias šio sezono rezultatas – 65 m 21 cm. Per savo karjerą jis toliausiai diską yra nuskraidinęs 69 m 59 cm.

Osle sportininkai kovojo ne tik dėl įskaitinių taškų, bet ir dalinosi 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius