11-ai mėnesių C.Semenya buvo suspenduota ir negalėjo dalyvauti varžybose, kol vyko teisiniai bylinėjimaisi ir buvo atlikta virtinė medicininių testų, įrodančių bėgikės lytį. Tik 2010 m. liepą galutinai buvo pripažinta, jog C.Semenya yra moteriškos lyties, nors jos organizme vyriško hormono testosterono kiekis didesnis trim kartais.
2011 m. pasaulio čempionate Pietų Korėjoje C.Semenya iškovojo sidabro medalį, o šiemet tikisi debiutuoti olimpinėse žaidynėse. Tiesa, kelialapio į Londoną sportininkė kol kas nėra iškovojusi.
„Vis dar darau per daug klaidų, tačiau iš jų mokausi. Manau, turėčiau lyderės vaidmens imtis nuo pat starto. Tikėjausi, jog varžovės palaikys tempą, bet to nebuvo“, – kovo pabaigoje kalbėjo C.Semenya po pirmųjų šiais metais laimėtų 800 m bėgimo varžybų.
Bėgikės užfiksuotas rezultatas buvo beveik 4 sekundėmis prastesnis nei olimpinis normatyvas (1:59.90), tačiau C.Semenya tikisi, jog į Londono olimpiadą sugebės prasibrauti.
„Visi žino, jog olimpinės žaidynės yra svarbiausias metų įvykis, tačiau kol kas man svarbiausia išsikovoti teisę ten dalyvauti“, – sakė C.Semenya
Pajėgi pagerinti beveik 30 metų senumo rekordą?
„Būdama 18-os ji bėgo per 1:55.45 (pasaulio čempionate Berlyne). Jei ne tas skandalas dėl lyties, ji jau dabar būtų bėgusi per 1:51, 1:52“, – sakė sportininkės trenerė Maria Mutola, 2000 m. olimpinė čempionė.
Šis pareiškimas atvėrė įsisenėjusias žaizdas. Australijos bėgikė, 2008 m. uždarų patalpų čempionė Tamsyn Lewis pasipiktinusi atkirto, kad tokiu tempu gali bėgti tik vyrai.
„Tai pasityčiojimas iš moterų 800 m varžybų. Jokia moteris pasaulyje 800 m negali įveikti per 1 min. ir 51 sekundę! Tai absurdiška!“ – teigė T.Lewis.
Pasaulio rekordas nuo 1983 metų priklauso čekei Jarmilai Kratočvilovai, kuri distanciją įveikė per 1:53.28.
Pasak M.Mutolos, bėgti greičiau C.Semenyai kol kas trukdo tik pasitikėjimo savimi stygius. „Tai tik laiko klausimas, kada ji grįš prie buvusios ribos – 1 min. 55 sek.“, – sakė trenerė.